Skocz do zawartości

CPanel problem z otworzeniem szablonu w Joomla


Gość IwonaS

Recommended Posts

Gość IwonaS

Witam.

Jestem totalnym laikiem, więc na wstępie proszę o wyrozumiałość.Próbuję stworzyć podstronę BIP i podpiąć pod stronę główną. Całość stworzyłam już w szablonie w Joomli.Wszystkie pliki zawierające moją podstronę bipowską wysłałam przez Total Commandera do CPanelu.wszystko zostało zgrane, jednak jak otwieram w CPanelu ,,Site Publisher" pliki z Joomlą wyskakuje mi taki komunikat - ,,Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Could not connect to MySQL". Co powinnam zrobić lub co robię nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że główna strona nie stoi w joomli i chcesz zrobić podstronę która będzie na niej działała?
Jeśli tak, to samo przesłanie plików przez FTP nie wystarczy bo CMS (joomla) potrzebuje bazy danych do działania (np. MySQL). 
Na twoim lokalnym komputerze zapewne joomla jest podpięta do bazy, której nie ma na serwerze stąd też komunikat błędu. 
Najlepiej jest w takim przypadku przesłać świeże pliki joomli do podkatalogu który odnosił się będzie do podstrony, tzn.
jeśli twoja strona ma adres:
szkolnastronka.pl
a BIP ma być dostępny pod adresem
szkolnastronka.pl/bip/
to po zalogowaniu na FTP wrzucasz pliki joomli do katalogu "bip". Następnie wchodzisz na adres:
szkolnastronka.pl/bip/ i przechodzisz pierwsze kroki instalacyjne joomli (w tym wskazanie bazy danych z którą ma się łączyć). 
Po pomyślnej instalacji importujesz sobie pliki szablonu i to w zasadzie tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jednak chciałabym się dowiedzieć jak mam te pliki wrzucić do katalogu "bip" w FTP?. Mam je importować? Myślałam, że przesyła się je przez Total Commandera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc:

Dnia 23.05.2017 o 22:15, Tomek napisał:


po zalogowaniu na FTP wrzucasz pliki 

miałem na myśli włączenie Total Commandera, połączenie się z serwerem FTP i przekopiowanie plików :)

Już dawno nie widziałem TC na oczy ale z tego co pamiętam, po połączeniu się z serwerem FTP, w jednym oknie będziesz mieć widok plików/katalogów na serwerze, a w drugim będziesz mieć podgląd plików na swoim komputerze. Wystarczy że przekopiujesz niezbędne pliki z jednego okna do drugiego - o ile mnie pamięć nie myli można np. przeciągnąć cały katalog z jednego okna do drugiego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałam w pierwszym poście przesłałam pliki przez Total Commandera. Niestety tam nie mogę połączyć się z bazą MySQL i szukam innego sposobu, aby joomla w końcu zadziałała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności zapytam:
1. Czy na serwerze masz oprogramowanie, które pozwala na zarządzanie bazami danych? np. MySQL, MSSQL lub PostgreSQL
Jeśli odpowiedź brzmi nie, to nie zainstalujesz poprawnie joomli. 
Jeśli odpowiedź brzmi tak, to mam następujące pytania:
2. Czy po przesłaniu czystych plików joomli (pobranych z strony https://www.joomla.pl/, rozpakowanych i przesłanych przez Total Commandera na serwer), przejściu na stronę, pojawia się ekran instalacyjny/konfiguracyjny joomli?
Jeśli odpowiedź brzmi nie, to sprawdź czy wchodzisz na dobrą podstronę.
Jeśli odpowiedź brzmi tak, to w kroku drugim instalatora joomli zatytułowanym "2 Baza danych" musisz podać poprawne dane do bazy danych (nazwa, login, hasło).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...