Skocz do zawartości

Problem z FPS w grach


Gość Piotr

Recommended Posts

Gdy gram w bardziej wymagajace gry to po okolo 1 h zaczynaja mi spadac fps z 60 na 12  i nie mam pojecia czemu tak sie dzieje wszystkie sterowniki sa zainstalowane i zaktualizowane . I czy moze to byc wina zasilacza gdyz on ma 400 w  a karta graficzna w trakcie przeciazenia pobiera 290  i jeszcze doliczyc reszte to moze brakowac ?? Prosze o pomoc z gory dziekuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta głowna https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h61m-ds2rev_20#kf

Karta graficzna Gtx 550 ti 

Procesor i3

Pamiec Ram 8 gb (hyperx)

Dysk 500gb

Zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-400w-gpa-400s8-397276/

Używalem jednego programy speedfan i temperatura gpu gdy gralem w wymagajaca gre wynosila 70-80 C   a normalnie około 40-50 C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 09:05, Rozr111 napisał:

Podaj pełną specyfikację kompa. Używasz jakiś programów do monitorowania temp gpu i CPU?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Moja płyta głowna https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h61m-ds2rev_20#kf

Karta graficzna Gtx 550 ti 

Procesor i3

Pamiec Ram 8 gb (hyperx)

Dysk 500gb

Zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-400w-gpa-400s8-397276/

Używalem jednego programy speedfan i temperatura gpu gdy gralem w wymagajaca gre wynosila 70-80 C   a normalnie około 40-50 C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2018 o 17:03, Gość Piotr napisał:

Gdy gram w bardziej wymagajace gry to po okolo 1 h zaczynaja mi spadac fps z 60 na 12  i nie mam pojecia czemu tak sie dzieje wszystkie sterowniki sa zainstalowane i zaktualizowane . I czy moze to byc wina zasilacza gdyz on ma 400 w  a karta graficzna w trakcie przeciazenia pobiera 290  i jeszcze doliczyc reszte to moze brakowac ?? Prosze o pomoc z gory dziekuje :)

Jeśli masz zainstalowane nowe/młodsze Sterowniki do GTX550Ti - często zdarzają ścinki. Jaką grę grać wymagającą ?

4 godziny temu, Gość napisał:

Używalem jednego programy speedfan i temperatura gpu gdy gralem w wymagajaca gre wynosila 70-80 C   a normalnie około 40-50 C

Jeśli grać gierkę to obciążać CPU a temp. idą do góry to jest normalne.

Jeśli masz Cooler CPU BOX to powinno być niższe temp. np.~60/70C.

Zmień pastę Termoprzewodzącą na świeżą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michagm napisał:

Jeśli masz zainstalowane nowe/młodsze Sterowniki do GTX550Ti - często zdarzają ścinki. Jaką grę grać wymagającą ?

Jeśli grać gierkę to obciążać CPU a temp. idą do góry to jest normalne.

Jeśli masz Cooler CPU BOX to powinno być niższe temp. np.~60/70C.

Zmień pastę Termoprzewodzącą na świeżą.

Gram w gre o nazwie RUST  Ale glownie mi chodzi czy nie brakuje mi mocy bo zasilacz tylko 400 w i czy przez to karta graficzna gorzej pracuje ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość napisał:

Gram w gre o nazwie RUST  Ale glownie mi chodzi czy nie brakuje mi mocy bo zasilacz tylko 400 w i czy przez to karta graficzna gorzej pracuje ?

Na pewno to nie jest winna PSU Chieftec 400W (GPA-400S8).

Proszę nie załamywać bo GTX550Ti ma swoje lata.

 

Powinno ci lecieć RUST na High/Ultra - HD [720P] AVG: ~40/45Fps.

Spróbuj zainstalować starszy Driver bo kiedyś miałem GV-N550D5-1GI i używałem Driver ver.[280.26] a tu masz linka Link Driver Gigabyte albo Link Driver Nvidia

Wiem tylko tyle że GPU GTX550Ti lubi pracować z CPU 4Core niż 2Core.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michagm Ską ty się urwałeś. Patrzysz co ty piszesz i jak ty piszesz, aż oczy bolą.

Co to tematu.

Jakie masz temperatury na procesorze?. Pewnie masz boxowe chłodzenie które samo w sobie jest padaką + dużo kurzu i stara pasta.

Tu masz najnowsze sterowniki : 

https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/129159/pl (Windows 10 64x)

https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/129249/pl (Windows 7 64x)

7 godzin temu, Michagm napisał:

Wiem tylko tyle że GPU GTX550Ti lubi pracować z CPU 4Core niż 2Core

Jakieś źródło ? 

 

12 godzin temu, Michagm napisał:

Jeśli grać gierkę to obciążać CPU a temp. idą do góry to jest normalne.

Jeśli masz Cooler CPU BOX to powinno być niższe temp. np.~60/70C.

On o temperaturach GPU a ty o CPU, ćpałeś coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tobexor napisał:

@Michagm Ską ty się urwałeś. Patrzysz co ty piszesz i jak ty piszesz, aż oczy bolą.

Co to tematu.

Jakie masz temperatury na procesorze?. Pewnie masz boxowe chłodzenie które samo w sobie jest padaką + dużo kurzu i stara pasta.

Tu masz najnowsze sterowniki : 

https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/129159/pl (Windows 10 64x)

https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/129249/pl (Windows 7 64x)

Jakieś źródło ? 

 

On o temperaturach GPU a ty o CPU, ćpałeś coś ?

Czyli proponujesz zainstalowac te sterowniki i zmienic paste a zasilacz jest ok ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zasilacz o ile jest sprawny jest w zupełności wystarczający.

Te temperatury to w grze czy na pulpicie bez obciążenia?  

Zmień pastę na CPU oraz o ile nie będzie do dla ciebie zbyt trudne na GPU.

Dnia 8.01.2018 o 17:03, Gość Piotr napisał:

  a karta graficzna w trakcie przeciazenia pobiera 290 

 Ta karta w szczytowym obciążeniu nie możliwym do uzyskania w grach pobiera 160w. Skąd ty wziąłeś 290w ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zainstalować nowszego Driver'a 390.65 - będą większe spadki Fps/Ścinki i niska komfort w grze.

 

11 godzin temu, Gość napisał:

Czyli proponujesz zainstalowac te sterowniki i zmienic paste a zasilacz jest ok ?

Zasilacz zostaw GPA-400S8. Tylko pastę zmień i wyczyścić CPU/GPU Cooler BOX.

 

17 godzin temu, tobexor napisał:

Jakieś źródło ? 

GV-N550D5-1GI na oryginalnym pudełku było napisane - This Graphics Card needs to be paired with a decent Quad Core CPU..

 

GeForce GTX 550 Ti is a fast-middle-class graphics card based on the 40nm, Fermi architecture. 
It's based on the Fermi GF116 Core (power optimized GF106 Core, seen on GTS 450) and offers 192 Shader Processing Units, 32 TMUs and 24 ROPs, on 192-bit memory interface of fast GDDR5. The central unit runs at 900MHz and the memory clock operates at 1025MHz. 
It's at essence an overclocked GeForce GTS 450 that consumes just a little more power due to the Core optimizations. 
Some modern demanding games will run at the highest settings using a 1080p resolution but the largest part will have to be played with a 720p resolution to be played optimally. 
This Graphics Card needs to be paired with a decent Quad Core CPU.

""Ta karta graficzna musi być sparowana z zgodnie czterordzeniowym procesorem.""

 

Pamiętam dobrze.

Bo wiem jaka była różnica pomiędzy Athlon x3 400e a Athlon x4 B0e z GV-N550D5-1GI [Rana C2/Non-C3].

Dużo lepiej działał na 4Core niż 3Core [Lepsza Komfort w grze: BF3/Starcraft 2/NFS Shift 1-2].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o ten 4 rdzeniowy cpu to równie dobrze mógłbym napisać że potrzebny jest procesor z ośmioma rdzeniami by GT 1030 dobrze chodziło, już pomijam kwestie wydajności tej karty a potrzebę 4 rdzeniowej i5 3450 np

11 godzin temu, Michagm napisał:

Pamiętam dobrze.

Bo wiem jaka była różnica pomiędzy Athlon x3 400e a Athlon x4 B0e z GV-N550D5-1GI [Rana C2/Non-C3].

Dużo lepiej działał na 4Core niż 3Core [Lepsza Komfort w grze: BF3/Starcraft 2/NFS Shift 1-2]

Rzeczywiście taka sytuacja występowała, była ona spowodowana sterownikami Nvidii które miały premierę...hmmm... w 2011.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tobexor napisał:

Jeśli chodzi ci o ten 4 rdzeniowy cpu to równie dobrze mógłbym napisać że potrzebny jest procesor z ośmioma rdzeniami by GT 1030 dobrze chodziło, już pomijam kwestie wydajności tej karty a potrzebę 4 rdzeniowej i5 3450 np

Rzeczywiście taka sytuacja występowała, była ona spowodowana sterownikami Nvidii które miały premierę...hmmm... w 2011.

Dokładnie tak było - 2011 [tak jak podajesz]

 

Przesadzać z tym 8Core ale tu chodzi o dobrą współpracę CPU-GPU albo idealna synchronizacja CPU-GPU.

Cała seria GTX5xx lubiły współpracować z CPU 4Core [AMD/Intel] - nie co ukrywać..

Bo tak Nvidia zaprojektowała Fermi GF116 bo takie były i tego nie zmienić.

Nie tylko GTX550Ti a nawet GTX560/570/580 też lubiły współpracować z CPU 4Core.

GTX450/GTX460 albo GTX650Ti/GTX660 starsze/młodsze wtedy mogły spokojnie współpracować z CPU 2Core.

Dokładnie można napisać że GTX550Ti idealnie będzie współpracować z i5 2xxx/3xxx [tak jak napisałeś i5 3450].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Michagm podaj mi numer do twojego dilera bo dobry materiał ma ćpiesz albo masz 10 lat bo takie bzdury  piszesz .

Jak możesz porównać Athlon x3 400e a Athlon x4 B0e które core quad zarł na śniadanie z I3 wydajność tego drógiego jest o połowę wieksza niż wiekszość athlonów z tamtego czasu kolegoma ma FPS dropy spowodowane throtlingiem proca najprawdopodobniej co jest spowodowane temperatura najprawdopodobniej.

 

kolego Gość 1 zanim zaczniesz wymieniac pasty weź odkurzacz i zlikwiduj dywanik na chłodzeniu proca pod wentylatorem .to samo zrób karcie graficznej .

https://www.hwinfo.com/download.php  sciagnij program i zrób screena temp procka w stresie i idle.

Stres pomoze szrobić https://www.ocbase.com/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dziarson napisał:

Ty Michagm podaj mi numer do twojego dilera bo dobry materiał ma ćpiesz albo masz 10 lat bo takie bzdury  piszesz .

Dilerzy to są zwykłe sklepy np. LIDL/Auchan/InterMarche i kupuję kawy ziarniste z wysokokofeinowe ~3-5%: Tschibo/Netcafe/Jacobs Kronug/Lavazza/Rioba/MK Cafe.

Masz problem dzieciaku prowokatorze ??

 

Mało wiesz o i3 i były za słabe dla GTX5xx [Fermi GF116] po prostu miały tylko 2Core. Trzeba mieć minimum i5/Q9xxx albo 4Core podobne.

Athlon x3 400e albo Unlock Athlon x4 B0e miały tylko TDP 45W i bardzo słabo grzały CPU [nigdy nie przekraczały pod obciążeniem ~44/45C z słabiutkim CPU Cooling].

 

Edytowano przez Michagm
Przestań Prowokować
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki prowokatorze popytaj o mnie administracji oni mnie znają nich ci napiszą kim jestem wpadnij  na overclock.pl forum, to pogadamy o tym że nic nie wiesz, bo jak będziesz ludziom źle doradzał to chętnie załatwię ci urlop od forum. 

A co do I3 miałem działały świetnie  to za coś jest nie tak że starym sprzętem mi ie musi być wina tego że jest za slaby. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...