Skocz do zawartości

SilentiumPC Pax M70 - czy warto?


Seldo

Recommended Posts

Dnia 23.03.2016 o 23:35, Seldo napisał:

Nanoxia Deep Silence 3 nie ma kontrolera obrotów co wymusza kolejne dodatkowe koszta u mnie. Mam kontroler ale z wystającymi potencjometrami, więc drzwiczek już nie zamkne...

To rzeczywiście tragedia. Przecież można wentyle podpiąć pod mobo i dokładnie je wyregulować.

Tutaj macie jej recke

Oczywiście w komentarzach pod recką nie zabrakło "obiektywnego" inaczej t.luka XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kończ waść gadanie tych durnych farmazonów, wyolbrzymianie rzeczy błahych i jeszcze posługiwanie się niesprawdzonymi lub wymyślonymi informacjami. Co ci t.luk uczynił, że kłamiesz na jego temat i powtarzasz stare i nieaktualne informacje? Na każdym forum wszyscy cię "uwielbiają" za głupoty, które wygadujesz

Edytowano przez Prezes Biznes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi uczynił. To dla mnie sponsorowany pracownik latający po forach (już nie bo ma wszędzie permabany) i wciskający ludziom kit.

Na BMK jak był modem za niepochlebne opinie o SPC 3 razy dał mi perma. Potem z Xxorem i paroma innymi walnie przyczyniliśmy do wyjeba.....ia go stamtąd z wielkim hukiem wraz z jego kolesiem mareczqu.

Wisi mi czy ktoś mnie uwielbia czy nie - w szczególności ty, który raczej inteligencją nie grzeszysz :D

Jak chcesz pogadać o tym jestem jeszcze chwilę na Chatboxie.

Edytowano przez omar2033
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2016 o 01:41, omar2033 napisał:

To rzeczywiście tragedia. Przecież można wentyle podpiąć pod mobo i dokładnie je wyregulować.

Tutaj macie jej recke

 

Oczywiście w komentarzach pod recką nie zabrakło "obiektywnego" inaczej t.luka


Skoro podałeś już PCfoster jako rzetelne źródło informacjito z ciekawości sprawdziłem test Paxa u nich:




Pozostawie temperatury CPU w Nanoxii bez komentarza.

1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2016 o 23:35, Seldo napisał:

Nanoxia Deep Silence 3 nie ma kontrolera obrotów co wymusza kolejne dodatkowe koszta u mnie. Mam kontroler ale z wystającymi potencjometrami, więc drzwiczek już nie zamkne...

Tutaj piszą wyraźnie, że posiada 2 kanałowy regulator obrotów

 

W tej recenzji także

 

Tu masz fotki tego regulatora

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio do mnie przemawia ten test. Zwyczajnie ciężko uwierzyć w aż takie różnice. Nie chce mi się specjalnie analizować co jak w nim poustawiali - mowa o wentylatorach itd.

Poszukaj może zachodnich testów.

Tutaj masz jakiś jej test w porównaniu do innych wyciszonych obudów.

 

Około 300zł można dostać jeszcze 4 wydanie ten Nanoxi - tyle, że białe.

Za to nówka nieśmiganka

 

Wszystkie testy każdej budy Nanoxia znajdziesz na ich stronie

 

Tutaj dość duży test

 

Znalazłem jeszcze szarą i czarną wersje Nanoxi Deep Silence 4 do 300zł (nowe)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johniee napisał:

Ostatnio padly mi wentylatory w mojej m45w - faktura i nowy wentylatorek wyslany. Nawet starego nie musialem odsylac. Proste, nie? Moge nawet pokazac maila od SPC z takim stwierdzeniem

Czy ty tej M45w nie kupiłeś w październiku, lub później i czy w tej obudowie nie ma przypadkiem tych samych wentylatorów co w pax'ie? XD 

Co do robienia piekarnika w obudowie: Serio... Masz Brutusa i boisz się, że w obudowie za 300 zł będzie ci się przegrzewał procesor? NIE MA PRAWA, aby na Gtx'ie 470, który jest jedną najgorętszyhc jednordzeniówek, była mniejsza różnica, niż na niekręconym 4770k temperatur, więc ja polecam nawet na to nie patrzyć. 

Edytowano przez JTN5M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak czytam i czytam ... i naczytać się nie mogę:) Jak ktoś mi pokaże obudowę która nie jest produkowana w Chinach to stawiam czteropak. Nie ważne czy to będzie Fractal, In Win LianLi czy SPC lub ZALMAN. Co nie znaczy że jakość jest taka sama. Mercedes też ma fabrykę w Chinach (choć to pewnie słabe porównanie bo to już nie ten sam Mietek co kiedyś;))

SPC też się rozwija wcale takich złych obudów nie robią mówiąc o stosunku jakości do ceny, wiadomo że nie robią tej obudowy sami.. ale z tego co wiem to już mocno je modyfikują czy ulepszają w stosunku do podstawowych produktów. Wiadomo tez że SPC nie jest w stanie sobie zrobić budy na wyłączność (mogą mieć wyłączność na kraj na określony czas), po prostu są za małą firmą żeby móc pozwolić obie na takie koszta (ustawienie fabryki pod konkretny model, matryce itp itd.). Połowa B brandów ma podobne obudowy, albo identyczne w danym pod inna nazwą, tak że jeżeli produkt jest dobry to nie ma co się czepiać.

 

Co do wsparcia i serwisu to już różnie bywa, ciężko powiedzieć mi jak ma się to do SPC i Innych, więc się nie wypowiem. Ale zawsze są jakieś niuanse i każdego klienta się nie zadowoli;) No i z tym supportem do budy, co tam reklamować (oprócz wentyli i uszkodzeń mechanicznych raczej związanych z transportem). 

 

Dla mnie sprawa jest prosta, jeżeli buda mi się podoba, ma dobre ułożenie, zarządzanie kablami i w miarę rozsądną blachę to kupuję i się nie zastanawiam czy jest to kastrat jakiegoś fractala czy nie. A jakość czy wspomniana "tandetność" to często kwestia pułapu cenowego (choć wiem że to nie reguła:P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Jeśli ci się pax podoba to nie mogę zaprzeczyć, że jest to spoko buda i będziesz z niej zadowolony. Jednakże zapytałeś się czy warto, a biorąc pod uwagę te nanoxie to średnio warto kupić póki co tego paxa.

" PAX jest chłodniejszy od R5 i cichszy od Nanoxii " - Po tym, jak kupiłem sobie SB600 nie wierze już w żadne recenzje. Buda pomimo tego, że wszędzie ja chwalili i polecali, dla mnie okazała się być póki co najgorszą high endową obudową w rękach. Przestań ślepo wierzyć w recenzje. Serio.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Prezes Biznes napisał:

Nie wierzę ślepo w recenzje bo sam uważam budy BQ za dno ale jak mówiłem, znam osobiście autora porównania PAXa i R5 a kitu by mi nie wciskał

Nie no skąd. Obiektywny t.luk ciemnoty nie wciska :D:D:D szczególnie takiemu Oskaruskowi jak ty.

Ty czytasz sam siebie czasem - jak może pracownik SPC zrobić obiektywną reckę budy SPC  puknij Ty się w banię bo czytać się tego nie da.

No to co Oskarusek - raportuj !

Edytowano przez omar2033
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie każde forum - udzielam się obecnie na 2 (tutaj i na ITPC). Tam dawno olałem dział obudowy - wejdź, sprawdź i poczytaj - o roku posta tam nie napisałem.

Tutaj jednak nie zamierzam spokojnie czytać takich deblizmów jakie ty prezentujesz. Tam podostawałeś permy to pewnie i tu szybko wyłapiesz.

T.luk był rzetelny, obiektywny itd dopóki chłodzenie.net nie było własnością SPC (lub pod jego wpływem). Obecnie to pracownik SPC.

Teraz pomyśl wolno jak jego recki dotyczące produktów SPC mogą być obiektywne czy raczej rzetelne ?

 

Edytowano przez omar2033
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej - ciebie powyganiali z każdego forum to znalazłeś takie gdzie cie Xor będzie chronił immunitetem

Może być jeśli jest uczciwy - a to mogę potwierdzić. Jak popatrzysz na recki na chlodzenie.net to zobaczysz, że jest tam mowa tylko o cechach i możliwościach, a nie stricte tego czy produkt jest dobry czy nie. Zainteresowany sam doszuka się wad i zalet, co ja też czynię i się z t.lukiem dzielę i co on przyjmuje bez żadnej próby wciskania mi potem kitu, że ich produkty nie mają wad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...