Skocz do zawartości

Głośniki do 450 pln


Recommended Posts

Hej Wszystkim,
Postanowiłam kupić głośniki, żeby posłuchać sobie co jakiś czas dobrej muzyki w średniej wielkości pomieszczeniu. Interesujące mnie gatunki to te od rocka, przez metal, coś z mocnym basem, do rapu i klasyki.
 
Głośniki chciałam podłączyć pod zwykłego laptopa. Wydaje mi się że nie ma znaczenia rodzaj wyjścia (RCA czy Jack), bo całkiem łatwo o przejściówki.
Pod uwagę brałam takie parametry jak RMS (~50W), pasmo przenoszenia (~20-20000Hz), SNR (~85) czy materiał obudowy (drewno lub MDF)
Sugerując się różnymi opiniami, zrezygnowałam z zestawów 2.1 i znalazłam parę wartych uwagi zestawów 2.0 (gdyż te są podobno są lepsze do słuchania muzyki).
 
Za zestaw chciałam zapłacić około 450 złotych, w oko wpadły mi następujące pozycje:
 
- Modecom Mc-MHF60U
- Edifier R1600
- Microlab Solo 6c
 
Które z nich polecacie najbardziej? Może macie jakieś własne propozycje w tym zakresie cenowym? Za wszelkie porady, sugestie i podpowiedzi będę niezmiernie wdzięczna.
Jeszcze jedno, czy faktycznie 2.1 nie nadają się do muzyki tak bardzo jak 2.0? Czy w zestawach bez subwoofera basy nie tracą na mocy? 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu posiadałem głośniki genius sp-hf1800a i brzmiały naprawde dobrze.

Słucham gatunków tych co ty i jak za tę cenę sie spisywały.

Jednak łatwo jest je wgnieść co jest dużą wadą :/

No chyba że nie masz domowników i nie robisz imprez XD

Drugim minusem jest dosyć słaby kabel ale to szczegół, on jest odpinany więc można go szybko wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wzbudzą Twoje zainteresowanie:

wersja mieszcząca się w zakładanym budżecie:

https://allegro.pl/show_item.php?item=6045175892

wersja ponad zakładany budżet:

https://allegro.pl/aktywne-monitory-studyjne-mackie-cr4-50-watt-hit-i6045191678.html

Prezentacja Wideo:

Strona producenta:

https://mackie.com/products/cr-series

Krótka publikacja:

https://www.e-muzyk.pl/5283-mackie-cr-3-i-cr-4-seria-kompaktowych-monitorow-odsluchowych-mackie-cr3-specyfikacja-mackie-cr4-specyfikacja-monitory-odsluchowe-mackie-kompaktowe-monitory-odsluchowe-monitory-odsluchowe-do-domowego-studia-monitory-odsluchowe-do-studia-projektowego

Być moze zainteresuje Cie te głośniki jak i sam producent. Możesz o ile uznasz to za przydatne poszukać więcej informacji na temat produktu w necie.

Być moze uda Ci się namierzyć korzystniejsze oferty cenowe, lub poszukać głośników w preferowanych przez siebie sklepach.

43 minuty temu, Oxidizers napisał:

Jeszcze jedno, czy faktycznie 2.1 nie nadają się do muzyki tak bardzo jak 2.0? Czy w zestawach bez subwoofera basy nie tracą na mocy? 

Stereo to stereo i osobiście tez uważam, że najlepiej skupić się na głośnikach 2.0. Wiele zależy również od preferencji, i tak czasem na skrzyżowaniu można spotkać miłośników mocnego basu gdzie wszytko w koło dudni, a dominacja dolnego zakresu jest niepodważalna. Nierzadko w takim przypadku odtwarzany materiał jest dość specyficzny.

Można to lubić, a można uważać za kakofonię , nie mnie oceniać. Trudno zatem podjąć polemikę co dla kogo właściwe tym bardziej ,ze mówimy o subiektywnych wrażeniach.

Możesz tez sprawdzić w Twojej okolicy jaką ofertę na głośniki aktywne posiadają lokalni sprzedawcy w sklepach z instrumentami etc....

Na miejscu możesz poprosić o podłączenie własnego laptopa z Twoją muzyką i przekonać się czy wybrany zestaw Jest Tobie pisany :)

Mam nadzieję ,że odnajdziesz fajny dla siebie set czego Ci życzę . Pozdrawiam się-3maj ;)

ach te autopoprawki :) Pozdrawiam Cię-3maj się.. :) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

539 Dzięki za wyjaśnienie różnicy między 2.1 i 2.0 i wszystkie porady, chyba zdecyduję się jednak na wybór zestawu stereo :)  Monitory studyjne są kuszące, ale podobno nie nadają się zazwyczaj do słuchania muzyki na co dzień

Haha3 7niebo wam też dziękuje za dorzucenie swoich opinii i propozycji, na pewno będą one przydatne przy zakupie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień to znaczy? :v

Ja mam zestaw 2.0, a właściwie wieżę podłączoną do pc jack>cinch (sa-pm15) i przyjemnie się słucha muzyki. Słuchawki nawet odeszły do lamusa, mimo tego że złe nie są XD

A no i używam DFX do "ulepszenia" dźwięku.

Najlepiej popytaj się na forum związanym z dźwiękiem np. mp3store

Edytowano przez 7niebo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz co uznasz za stosowne tym niemniej na Twoim miejscu dołożyłbym starań ,aby chociażby zaspokajając własną ciekawość posłuchać swoich ulubionych utworów na rożnych głośnikach. Będzie to o tyle ciekawe ,że pozwoli Ci zbudować chociażby wstępną opinie na temat tego co dla Ciebie dobre jak i zweryfikować rożne teorie .

Pozdrowienia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, haha3 napisał:

Jak słuchasz rocka i metalu to nie kupuj 2.1

Na 2.1 może i nie najgorzej brzmi rap ale metaliczne brzmienie już zdecydowanie nie tak jak powinno brzmieć ;)

Bierz 2.0 jak słuchasz różnych gatunków

No nie do końca, bo do rapu możesz mieć różne podkłady :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Edifier 2.0 R1600TIII 

plusy: 
• zrównoważone brzmienie o wysokiej dynamice,
• elegancka, dobrze wykonana obudowa,
• głębokie basy jak na głośniki tej klasy,
• efektywne ekranowanie,
• idealna ilość mocy w stosunku do wielkości

 minusy:
• wbudowany na stałe kabel zasilania,
• tony wysokie mogłyby być mocniejsze w przypadku gdy podbijemy bas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...