Skocz do zawartości

Projekt EverGreen


Młody

Recommended Posts

Witam po raz kolejny smile.png
 
Wielu z Was zapewne kojarzy mój poprzedni projekt Purple Core, który ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu bardzo spodobał się firmę Thermaltake i zyskał uznanie na ich fanpage smile.png
 
Przejdźmy jednak do konkretów bez owijania w bawełnę. Po rozmowach z firmą i przedstawieniu im wstępnej koncepcji zgodzili się oni wesprzeć moje koleje "małe" dzieło. Na początku rozmowy były prowadzone w okół obudowy Core WP100 jednak tutaj po dalszych dyskusjach zaproponowali mi oni na dobry początek wysłanie bliźniaczej aczkolwiek bardzo podobnej tyle, że mniejszej obudowy. Mowa tutaj dokładnie o modelu Core X71.
 
Tak narodził się projekt nazwany przeze mnie EverGreen, tak więc motywem przewodnim będzie zieleń w połączeniu z bielą biggrin1.gif
main.jpg
Co by nie mówić nie jest ona tak okazała jak jej większy odpowiednik ma jednak potencjał, który chcę w pełni swoich możliwości wykorzystać. 
 
Założenia projektu są dość proste ale myślę, że też ciekawe gdyż czeka mnie sporo pracy oraz cała masa mniejszych i większych modyfikacji.
 
Na pierwszy ogień idzie całkowite rozebranie i roznitowanie X71, po tym zabiegu zostanie ona zmodyfikowana i przerobiona na odwrócony (inverted) ATX. Po tych oraz wiadomo kilku innych zabiegach całość zostanie wysłana prawdopodobnie do lakierni proszkowej i pomalowana na biały mat z wyraźną fakturą. Po tych zabiegach dobiorę odpowiednie śruby i zamiast nitować skręcą całość z ich wykorzystaniem. To jest tylko główny zamysł projektowy. Prac z czasem będzie dużo więcej jak całkowite zmodyfikowanie frontu, wymiana okna z plexi na szklane itd. ale na to przyjdzie czas z rozwojem tematu smile.png
 
W środku też będzie się sporo działo docelowo wylądują tam  3 chłodnice oraz dual loop albo jeden z dwiema pompami D5.
Lecz tak jak wspominałem wyżej całość trochę "wyjdzie w praniu" wraz z rozwojem wydarzeń
 
Przejdźmy teraz do części jak zagoszczą w środku. 
Hardware nie zmienił się bardzo gdyż ja jestem póki co "za wąski" więc zdobyć sponsorów na części graniczy z cudem ale co nie co może się uda trzeba być dobre myśli.
Podzespoły:

  • CPU: i7 5820K @ 4.5 GHz
  • GPU: GTX 980Ti (ale trwają rozmowy i jak dobrze pójdzie to uda się załatwić drugiego do SLI także trzymajcie kciuki tongue.png)
  • MOBO: Asus X99 Deluxe / USB 3.1
  • RAM: Geil Super Luce 4x4 GB
  • Zasilacz: EVGA SuperNova P2 1000W
  • Dyski: M.2 256GB + 2x Crucial M550 256GB RAID 0

Cześć LC:
Tutaj na początek chciałby bardzo ale to bardzo podziękować firmie Thermaltake Globl, która to wykazała się ogromnym zaufaniem względem mojej osoby i dostarczała mi nie tylko obudowę do modyfikacji ale także wszelkie niezbędne cześć to chłodzenia cieczą, a tych jest oj sporo.
 
Blok CPU: Bitspower Summit EF (zostaje ze starego projektu bo to po prostu kawał ładnego i dobtego sprzętu i jest już przeze mnie zmodowany)
Rpwn1kx.jpg
 
Blok GPU:Thermaltake Pacific V-GTX 980 Ti Reference Design Transparent
main.jpg
 
Chłodnice: Thermaltake Pacific RL240  + 2x Thermaltake Pacific RL360 
main240.jpg
main360.jpg
Wentylatory na chłodnice: Thermaltake Riing 12 RGB
01.png
 
Rezerwuar: 2x Pacific R22 Reservoir
main.jpg
Pompa: 2x Pacific P1 Black D5 Pump w/ Silent Kit
main.jpg
Złączki: Thermaltake Pacific G1/4 PETG Tube 16mm:
main.jpg
Zestaw do gięcia rurek: Thermaltake Pacific Hard Tube Bending Kit
main.jpg
Chłodziwo: Thermaltake C1000 Opaque Coolant Green
main.jpg
 
 
Panel: Aquaero 6XT + radiator + aquacomputer czujnik temp + aquacomputer przepływomierz
Przepływomierz
 
Więcej informacji pojawię się wkrótce jak tylko prace ruszą pełną parą a tym czasem we środę powinna dotrzeć do mnie pierwsza paczka z Taiwany od Thermaltake smile.png Niestety będę musiał poczekać na drugą, która będzie w przyszłym tygodniu gdyż w niej dojdą chłodnice. Także stay tuned for more biggrin1.gif
 
Na koniec jeszcze kilka renderów robionych na potrzeby większej Core WP100 aczkolwiek design i zamiary nie zmieniły się wiele względem X71 także chcę osiągnąć efekt podobny do tego:
yzYjiXh.jpg
jaXf8MW.jpg
1No0Y9e.jpg
3zIZoOm.jpg
B6q27QN.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dzisiaj postanowiłem zacząć rozpakowywać paczki bo w końcu mam chwilę czasu i na pierwszy rzut poszła pompa :)

Pierwsza co muszę powiedzieć to to, że jest naprawdę porządnie zabezpieczona, karton jest gruby a pianki w środku grubsze niż w nie jednym kartonie od obudowy :P

13115428_974553012598114_664925434_n.jpg

 

13084251_974551929264889_1144936849_n.jp

 

Co do samej pompy to po wyjęciu z opakowania WOW jakie to ciężkie! Poprzednie D5 w pełnej "zbroi" od koolance czy bitsa lub od EK co miałem nie ważyły tyle co ta, plusem jest też to że w opakowaniu jest także dołączona solidna gruba mata anty wibracyjna do montażu :) Cały kit na pompie jest metalowy oprócz wiadomo topu, to jest acetal ale i tak postaram się całość przemalować na biało :) oraz wiadomo kable do oplecenia. Pytanie tylko opleść je na biało, czarno, zielony,  a może jeden biały a jeden zielony :)

 

13082103_974551052598310_543475348_n.jpg

 

13113302_974551025931646_1345485047_o.jp

 

13101530_974550975931651_76030808_n.jpg?

 

13115896_974550919264990_1869073036_n.jp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...