Skocz do zawartości

Projekt EverGreen


Młody

Recommended Posts

Siema Panowie :)

Przyszedł dzień kiedy to czas znitować obudowę do kupy i tutaj pojawił się mały problem otóż z mojego założenia miałbyć to projekt inverted i sporo elementów już pod niego przygotowałem ale pojawiło się małe ale, którego nie wiozłem pod uwagę, a mianowicie:

Kw1zMg1.jpg

 

Element zaznaczony na czerwono musi zostać przeze mnie jakoś zmodyfikowany i tutaj zachodzi pytanie co Wy o tym myślicie. Ciąć to w cholerę i kombinować z przekładaniem na inverted ? Czy może jednak sobie odpuścić tym razem i zostać jak jest ? Jeśli ciąć to  może ktoś ma z tym jakieś większe doświadczenie i może podsunąć jakiś pomysł. Jak to mówią co dwie głowy to nie jedna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Mały update, dotarło do mnie dzisiaj 6 pierwszych dystansów do bloku wiec zabrałem się za ich "wpychanie". Co okazało się nie lada wyzwaniem ale po kolei.
AeWvPlS.jpg
 
Najpierw trzeba było rozebrać blok, żeby nie uszkodzić górnej części z plexi.
1X7aZKw.jpg
 
Potem przyszedł czas na prace mniej delikatne. Wiedziałem, że zamontować te dystanse nie będzie łatwo, na pierwszy ogień poszedł "gumowany" młotek, nic to nie dało, potem normalny młotek i praca z wyczuciem też nic... Po wielu słowach na k... i ch... postanowiłem spróbować jeszcze z imadłem i kluczem francuski, coś na zasadzie takiej nazwijmy to ręcznej prasy. Po ponad 45 minutowej batalii udało się wygrać, a blok został w całości nie uszkodzony dzięki zastosowaniu sporej ilości gąbki. Teraz czeka mnie walka z drugi blokiem w przyszłym tygodniu jak w końcu urząd celny puści drugą paczkę... Ale przynajmniej jestem bogatszy o doświadczenie więc powinno pójść sprawniej :)
HeP98rk.jpg
 
Całość złożona i właśnie testuje czy nie ma wycieków :)
tiS3qwy.jpg
 
b9UgFkb.jpg
 
OSMPw9P.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace posuwają się niestety powoli ale to dlatego, że stara wyrzynarka zaczęła odmawiać posłuszeństwa więc wspomogłem się zakupem i czekam aż dojdzie do mnie to cudo smile.png  i będę mógł ruszyć z kopyta.
Dremel_DSM20_Kit_g.jpg
 
W między czasie pokładałem drugi blok do kupy i doszła jeszcze jedna paczka z oświetleniem i nową elektrownią tongue.png
Oświetlenie taki:
main.jpg
Natomiast zasilacz taki:
ANFElST.jpg

oOl32cY.jpg

2axO6p8.jpg

7Rhx38J.jpg

3eWb2Jy.jpg

jF6pCyH.jpg

INaxv8C.jpg
 
Jest natomiast jeszcze jeden temat o którym myślę bardzo poważnie, a mianowicie w przerwie między projektami chciałbym zbudować swoją frezarkę/ploter CNC bo szczerze mówiąc mam dość proszenia się szwagra o pomoc u niego w robocie tongue.png Wiadomo nie zawsze mogę i nie zawsze jest na to czas. Głównym jednak powodem jest chęć spróbowania czegoś nowego i zbudowania tego od podstaw. Nie ukrywam, że bardzo by to mi pomogło w przyszłych projektach, które mogły by być bardziej "fantazyjne". Zasięgnąłem języka już u znajomego, który mocno siedzi w temacie CNC ten polecił mi kilka sklepów i osób, które pomogą mi ogarnąć temat niezbędnych części, kalibracji wstępnej itd. Wstępny kosztorys mam już gdzieś w głowie po rozmowach z nim i wiadomo nie będzie to tanie ale w sumie to nie aż tak drogie jak myślałem. Celem jest stworzenie narzędzia zdolnego ciąć w 3 wymiarach na polu roboczym około 70x70x50cm (może więcej jak się uda ale zobaczymy bo koszty rosną z każdym cm). Jeśli będziecie chcieli to stworze tutaj także workloga z tych prac, ale to temat na później smile.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat własnego cnc przerabiam od dłuższego czasu i jakoś skończyć nie mogę ;) ja moje cnc oparłem na arduino z moto shildem prowadnicach z szuflad i silniczkach ze starych drukarek ale zawsze jest coś ważniejszego do roboty i elementy leżą i czekają na lepsze czasy zacznij coś działać to może i jak się wreszcie wezmę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2016 o 10:28, Młody napisał:

Siema Panowie :)

Przyszedł dzień kiedy to czas znitować obudowę do kupy i tutaj pojawił się mały problem otóż z mojego założenia miałbyć to projekt inverted i sporo elementów już pod niego przygotowałem ale pojawiło się małe ale, którego nie wiozłem pod uwagę, a mianowicie... itd itd.

 

rozwiązałeś już ten problem? Zastanawiam sie jakbyś ty chciał to pociąć?

nawet jak to wytniesz i odwrócić to jak to potem zmontować do kupy? przecie wypustki bedą na zewnątrz :hihot:

 

Może dałoby rade zrobić coś takiego samemu ew. zlecić jakiejś złotej rączce.

Albo próbować dopasować od innej budy ale wydaje mi sie że łatwiej by było zrobić to od podstaw :D

Edytowano przez haha3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, haha3 napisał:

rozwiązałeś już ten problem? Zastanawiam sie jakbyś ty chciał to pociąć?

Temat już rozwiązałem i powiem tak ze fabrycznej obudowy to została praktycznie sama rama. Całość została pocięta i składam to do kupy od zera na iverted wiec roboty co nie miara. Jak skończę wrzucę fotki :)

@ernig Temat własnego CNC pojawił się u mnie dosłownie kilka dni temu wiec na razie kompletuję wiedzę kalkuluję koszty itd i trochę to niestety pewnie potrwa zanim budowa w ogóle ruszy bo sam mam parę tematów do ogarnięcia po drodze niestety :P Planuje jednak wykonać konstrukcję z paneli i profili aluminiowych, kupić prowadnice podparte na całej długości dla większej stabilności do tego silniki krokowe przynajmniej 4-5 Nm, porządne wrzeciono no i oczywiście jakiś sensowny sterownik pewnie na USB bo pod LPT teraz problem bo bym musiał kompa szukać :P W każdym bądź razie po wstępnych kalkulacjach i poradach same w miarę dobre części to koszt około 4-5 tyś bez obudowy mowie oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stały obszar roboczy można wzmocnić tak żeby nie uginał się pod naporem wrzeciona w moim przypadku jest to zwykły mdf, dwa, łatwiej wygospodarować miejsca do mocowania elementu obrabianego ja musiałem kombinować ze śrubami zamkowymi tak żeby w trakcie przesuwania stołu łby nie haczyły o ramę to spowodowało konieczność głębszego nawiercenia mdf czyli jego osłabienie :( . Przy chęci wyprowadzenia dużej liczby punktów mocujących tak żeby mieć możliwość zainstalowanie każdego elementu z płyty zostaną wióry :E

Kolejna sprawa u mnie to nie przemyślałem do końca wymiarów podstawy i bramy. Brama ma zbyt mały prześwit do powierzchni roboczej i dwa sama w sobie jest zbyt niska ( modyfikowałem ją domowymi sposobami ) żeby sztywno trzymać mini szlifierke

już pewnie widziałeś jak to u mnie wygląda ale dorzucę jeszcze tutaj skoro się temat rozkręca ;)

DSC_1471.JPG

 

DSC_1470.JPG

Jak widać zastosowań do podstawy jest wiele np testowanie pompy LC :D

DSC_3130.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm racja z tą sztywnością u mnie mam zamiar chyba mimo wszystko zrobić ruchomy stół tyle, że dać aluminiowy blat z ożebrowanie i na to również stół t-owy z profili alu więc powinno być dość sztywno tak mi się wydaje :) Dla tego muszę użyć tam mocnego silnika 4-5 Nm co najmniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...