Skocz do zawartości

[SZYBKI PORADNIK] Tanie wygłuszenie obudowy


kosa0flaf

Recommended Posts

Cześć!

Dzisiaj pokażę wam moją metodę na wygłuszenie obudowy PC bez wydawania kosmicznych pieniędzy.

Potrzebne:

-Najtańsza nudowlana pianka poliuretanowa

-Rozpuszczalnik (Aceton)

-Pędzelek

-Pojemnik (najlepiej jednorazowy)

Do pojemnika wpryskujemy piankę poliuretanową, a następnie mieszamy do czasu, aż się "roztopi" i przestanie być pianką (czynność powtarzamy do zapełnienia  3/4 objętości pojemnika). Następnie dodajemy niewielką ilość rozpuszczalnika (5 ml na 350ml poliuretanu) i mieszamy.

Gotową mieszaninę rozprowadzamy pędzelkiem we wnętrzu obudowy, na panelach bocznych, przednim i ściankach obudowy (tak, aby nie ubrudzić elementów zestawu, najlepiej na czas pracy wymontować podzespoły).

Czekamy, aż wszystko wyschnie

[UWAGA]

Rozprowadzając poliuretan należy pamiętać, że w czasie wysychania zwiększy on swoją objętość! Mieszaninę należy nanosić w miejsca z co najmniej 4 cm wolnej przestrzeni, aby pianka nie kolidowała z elementami komputera i żeby można było obudowę zamknąć!

Izolacja akustyczna jak za tą cenę bardzo dobra, lecz należy pamiętać o dobrej wentylacji, ponieważ pianka oprócz tego, że izoluje akustycznie, to izoluje też termicznie i bez dobrego przepływu powietrza komputer nam się przegrzeje!

 

Mam nadzieję, że pomogłem osobom z ciasnym portfelem. U mnie to bardzo poprawiło komfort pracy z komputerem.

Zdjęć na razie nie załączam

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...