Skocz do zawartości

Internet LTE modem Huawei B593


Pater_M

Recommended Posts

Witam. 

Tak jak w temacie posiadam internet LTE z sieci Plus i używam modemu Huawei B593. Ogólnie problemu nie mam z nim jednak zastanawiam się czy mogę mieć szybszy internet. Aktualnie wyciąga mi max 58 mb/s. Mam w umowie że bez ograniczeń póki nie wykorzystam transferu. Często jednak waha się w granicach 30 mb/s. Nie używam anteny żadnej do niego. Zastanawiam się czy jest sens kupować antenę zewnętrzną lub wewnętrzną by ten wynik poprawić i ponieść prędkość. Dane z modemu wyglądają następująco:

Status funkcji bezprzewodowej
1 PLMN: 26001
2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -65
4 RSRP (dBm): -92
5 RSRQ (dB):

-7

Lokalizacja: Zdzieszowice, woj. Opolskie 

Jeżeli da się ten wynik poprawić to jaką antenę wybrać ? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tej mapy mam 0,92 km do najbliższego nadajnika i mieści on się na os. Piastów. 

https://beta.btsearch.pl/?dataSource=ukelocations&network=26001&standards=umts%2Clte&bands=900%2C1800%2C2100%2C450&center=50.419763%2C18.117195&zoom=16

P.S. nie da się edytować posta żeby nie pisać jednego pod drugim? Raz już edytowałem i się dało a teraz nie mogę znaleźć. Do scalenia te dwa posty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witaj.......ja mam ten sam router i sygnał -60       podłączyłem antene zewnętrzną   i mam teraz -50     internet przyspieszył z 8 mb/s do 12 mb/s        jak widać nadajnik  pracuje tylko w 3g  ale przypuszczam że przy lte też przyspieszy i zwiększy się stabilność łącznoi   kto ma w aucie cb radio to wie  oco chodzi bo fale radiowe działają na tej samej zasadzie pozd jan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...