Skocz do zawartości

Samsung SP F3 1TB nie działa po migracji platformy


ivanov

Recommended Posts

Spotkałem się już z wieloma różnymi przypadkami, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem.


(W końcu) przesiadłem się z DFI LP UT CFX3200-DR (s.939) na Gigabyte X99-SOC Force (LGA 2011-3) i przełożyłem dyski będące magazynem danych.

WD Black 1 TB zatrybił natychmiast bez problemu. Natomiast z Samsungiem SpinPoint F3 1 TB zaczęło się dziać coś bardzo dziwnego.

Otóż dysk zaraz po starcie kompa zaczyna przeraźliwie chrobotać i PC nie bootuje (nie wychodzi poza ekran z możliwością wejścia do BIOSu), pomimo że ten Samsung nie jest dyskiem systemowym. Po odpięciu Samsunga komp chodzi normalnie.


Tego samego dnia w kompie s.939 wszystko było ok. Dysk działał i nie chrobotał. Nie upuściłem go w trakcie przenosin do nowego kompa. Na X99 próbowałem różnych przewodów SATA i różnych portów SATA w płycie. Cały czas to samo (zarówno tych podpiętych pod natywny kontroler chipsetu, jak i ASMedia).

Co najlepsze po podłączeniu przez adapter SATA -> USB 3.0 dysk elegancko działa w Windowsie.


Znalazłem w necie jeden podobny przypadek na forum (przesiadka z bodaj LGA 775 na LGA 1150), ale nie został on rozwiązany.

Ktoś wie o co biega?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...