Skocz do zawartości

Skalp cpu


PatrykT

Recommended Posts

Siemanko, jako że dostaję coraz więcej pm odnośnie skalpowania procka postanowiłem założyć temat, gdzie wszystko będzie opisane. Także od początku:


Skalp wykonywany jest za pomocą maszynki, co praktycznie niweluje ryzyko uszkodzenia procesora jak w przypadku użycia żyletki czy      
młotkowania na imadle

    hqdefault.jpg 

Na cały zabieg składa się 
- odklejenie ihs i czyszczenie wszystkich elementów ze starego kleju i pasty
- nałożenie CLU (coollabolatory liquid ultra) na rdzeń i w przypadku haswell-i zabezpieczenie tranzystorków obok rdzenia
- ponowne sklejenie ihs z procesorem przy użyciu odpowiedniego kleju (sylikon i jego pochodne się nie nadają bo nie sklejają a jedynie          
  zlepiają elementy)


dsc_9278t8sei.jpg


dsc_9285vushk.jpg


Są dwie opcje realizacji: stacjonarnie oraz wysyłkowo
- stacjonarnie : przyjeżdżasz do mnie z komputerem, wykonuję zabieg skalpowania, po czym procek z powrotem ląduję w płycie głównej   
  gdzie od razu można sprawdzić efekty zabiegu. Czas całej zabawy ok 30 min
- wysyłkowo : wysyłasz do mnie procesor, ja wykonuję cały zabieg po czym zabezpieczam procesor na czas schnięcia kleju (minimum 16h),    
  gdy wszystko jest gotowe odsyłam procesor do Ciebie. Czas realizacji 1-2 dni (bez czasu wysyłek)


Cena takiej zabawy wynosi 50zł + ewentualne koszta wysyłki według wybranego przewoźnika (PP, dowolny kurier, Paczkomaty)


Miejsce: Józefów k/Otwocka (ok 15km od centrum Warszawy). Nie bawię się już w dojazdy do klienta, gdyż jest to nie opłacalne dla obu stron

Kontakt 
- poprzez prywatną wiadomość na forum
- tel: 661 945 736

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...