Skocz do zawartości

Wybór monitora


tomexony

Recommended Posts

Cześć, przeczytałem u was test monitora Philips 276E7QDSW LINK. Obecnie zastanawiam się nad kupnem jego mniejszego brata 246E7QDSW/00. Czy jest on porównywalny do większego modelu ? I czy warto jednak wybrać jego rywala  AOC i2369Vm . Co według was lepiej kupić ? Czy może macie jakieś inne propozycje. Zależy mi na Flicker-Free, chociaż według opinii wielu osób AOC nie męczy oczu. 

Edytowano przez tomexony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AOC nie męczy oczu przy wysokich ustawieniach luminancji, bo PWM nie daje funkcji stałej - czyli im niżej zbijamy podświetlenie, tym sinusoida bardziej się daje we znaki. Z tego, co wiem, to w modelu i2369Vm poradzono sobie z tym faktem poprzez drastyczne zmniejszenie zakresu regulacji. Nawet przy podświetleniu na 0% monitor nie migocze widocznie, ale ponoć wciąż jest zbyt jaskrawy - dla wielu osób.

Natomiast ten mniejszy Philips - cóż, ciężko coś powiedzieć. Elektronika jest zapewne ta sama, co w większym modelu - ale matryca z oczywistych przyczyn inna. Widzę jednak, że dalej mamy PLS-a od Samsunga, a sam producent podaje bardzo podobne (takie same) parametry. Można więc założyć, że ten model pod wieloma względami będzie podobny - ale to już moje przypuszczenie.

AOC-a widziałem - nie zrobił na mnie wrażenia. Jeśli ten Philips choć w 80% oddaje osiągi większego modelu, to jest przynajmniej o klasę lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na tego Philipsa. I jestem zadowolony, Minusy : czarny kolor nie jest perfekt, ale w tej cenie ok, monitor jeśli się skupisz smuży. Ale w tej cenie to i tak nie jest źle.  Kąty widzenia z boku ok, ale już od góry gorzej. Obudowa fajna, design fajny, stabilnie stoi. Można dobrze ustawić parametry pod siebie. Podświetlenie nie wiem bo  na oko ciężko mi to określić. Flicker Free daje sporo. Porównywałem go z innymi monitorami w ten cenie i z NEC-iem (TN) za 1000zł. To i tak wolałbym tego Philipsa. Jedynie nie wiem jak stoi w porównaniu z tym AOC, ale to już nie ważne. Myślę że to dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • gtxxor locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...