Skocz do zawartości

AMD RYZEN


Dziarson

Recommended Posts

Z dwoma kośćmi chodzi dobrze i się poprawnie podkręca, ale jak włożysz cztery to już nie jest tak różowo i masz przez to zachowawczą specyfikację.

Większość używa dwóch banków RAM i tego nie widzi więc będzie zachwycona, ale ci co potrzebują czterech jak się zdziwią to spec wyklucza reklamacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, na wszystkich procesorach AMD tak jest. Przykładowo na FX-8350 mogę bez problemu ustawić 2400 MHz na dwóch kościach, a przy czterech maksymalnie 1600 MHz - wyższe wartości po prostu nie zabootują! Na FM2+ i poprzednich podstawkach pod APU też było identycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ja mam  teraz zrobić była szansa że AŁEM de będzie miało  fajnego proca  za grosze a wyszło jak  wyszło czyli znowu miałem  racje przytocze cytat z  samego siebie zawarty na OVC w moim opisie już kilak lat "  Jestem inny, jestem Fanboyem Intela i nie obchodzi mnie jak długo bronić AMD będziecie, ja stwierdzę, że jest nic nie warte " dziekuje i polecam sie na przyszłość :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/4/2017 o 13:45, haha3 napisał:

ciekawe jak będzie z apu na am4.

Mi sie to podoba bo nie dość że można złożyć budżetowego kompa na tej podstawce to jeszcze można stworzyć pc do zadań profesjonalnych na ten socket.

Chyba już jest to spóźnione, od jakiś 2 lat trwa trend przepisywania silników renderingu, symulacji, optymalizacji na GPU, bo mają naturalną przewagę w tym temacie obecnie. 

I są to rozwiązania multi GPU. Jak popatrzysz jakie są ceny oprogramowania doliczysz do tego cenę specjalisty i jego stanowiska to cena CPU jest marginalna. Będzie się liczyć ta platforma która zaooferuje większą wydajność. A to będzie i już jest  multi-GPU z wieloma liniami w tle i duża ilością szybkiego RAMU.

A zarówno ilość linii jak i obsługa RAM w przypadku Ryzen'a taka super nie jest. 

 

Owszem student albo rynek SOHO, szczególnie różnej maści rozpoczynający wolni strzelcy, będą z niego zadowoleni jak  z tańszej alternatywy, obniżający koszt startu lub koszt edukacji. Szczególnie, że i pograć się na tym da.  Ale to chyba jedyne pole zastosowań gdzie można śmiało powiedzieć, że RYZEN ma przewagę.

Jakbym dziś miał kupować CPU do gier nie wziąłbym RYZEN, mam w tym roku w planie zbudowanie maszyn do renderingu i też nie mam RYZEN'a na liście.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 5.03.2017 o 00:52, Finkregh napisał:

Ciekawy Punkt Widzenia :

Ale wykryto trochę fanboystwo x)

Jak chcesz zobaczyć fanboystwo to idź na TechLiptona napisz, że Ryzen nie jest dobry. Zaraz Cię tam wszyscy włącznie z Liptonem zjedzą

Takie spostrzeżenie: Przy teście Ryzen 5 vs i5-7400 Lipton pierdzielił farmazony, iż Core i5-7400 nie da się w żaden sposób podkręcić na B150.
W komentarzu mu to wypomniałem i napisałem, że to bzdura i sam testował OC przez szynę BCLK. Zaraz oczywiście jakiś matoł tam naszczekał, że się nie da a morele.net oczywiście potwierdziło brzdęki jakiegoś tam małego fanboya.
Jak udowodniłem, że się da i zdementowałem wszystkie bzdury wypisywane przez morele.net nagle w komentarzach totalna cisza.
Wniosek: Lipton jest zwykłym fanboyem i celowo fałszuje wyniki na korzyść Ryzenka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...