Skocz do zawartości

Łączenie kary graficznych MSI


Gość AmJsIQ

Recommended Posts

Gość AmJsIQ

 

Witam! 
Około pół roku temu zakupiłem kartę graficzną MSI radeon r9 270 2GB i niestety trochę się zawiodłem ponieważ nowsze gry na średnich ustawieniach nie działały płynnie w 60 fps. Na początku zastanawiałem się nad opcją sprzedaży tej karty i kupna lepszej wersji, ale dowiedziałem się że sprzedaż używanych części za dobrą cenę jest bardzo trudna. Postanowiłem więc kupić drugą kartę, a następnie połączyć je. I stąd moje pytanie: Czy da się połączyć dwie karty MSI radeon r9 270 2GB oraz MSI radeon 470 GAMING X8GB? I czy zasilacz 520W da sobie z tym radę? Jeśli nie to jaką kartę wybrać w tym przedziale cenowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bangibang napisał:

Nie opłaca się łączyć tak słabych kart.

Sprzedaj tą co masz i dołóż do tego uzbierane pieniądze, wtedy kup jedną, a porządną kartę ;) 

Problem w tym, że nie bardzo wiem gdzie ją sprzedać :/ A jeśli miałbym kupić tą mocniejszą kartę to jaką? Opcja kupna jedej mocniejsze wydaje się być trochę tańsza, bo na mojej płycie głównej mam tylko jedno wejście PCIE x16 więc musiałbym dokupić dodatkowo płytę główną... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po ile stoją używane karty, ale na kartę chciałbym przeznaczyć od 1700-1900 i nie wiedziałem czy gdy kupię kartę za 1900 to jakość będzie lepsza, podobna czy gorsza od 2 kart MSI radeon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎08 o 19:17, Gość napisał:

RAM miałem już dawno w planach kupić ;) A czy dało by radę (gdybym nie sprzedał mojej obecnej karty) Połączyć ją z MSI geforce gtx 1070 gaming x8GB?

po pierwsze nie połączysz karty AMD i Nvidia.

A po drugie, to połączenie dwóch kart o tak różnej wydajności nie ma w ogóle sensu.

Robienie SLI czy Crossfire, dokonuje się z kartami z najwyższej półki. Tzn. że nie ma sensu robienia sli z dwóch gtx 1060, bo i tak gtx 1070 będzie lepszy i tak samo nie ma sensu robienie sli z dwóch gtx 1070 bo jeden gtx1080, będzie wydajnieszy. Polecam przeczytanie artykułów o łączeniu kart, bo takie akcje to są dla entuzjastów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. GTX 1060 nie wspiera SLI więc tutaj wgl nie ma tematu.
2. GTX 1070 to całkiem solidna karta i akurat one to już średni przykład. Wydajnościowo SLI wypada mniej więcej na równi z 1080 i oczywiście lepiej jest kupić jedno 1080 zamiast dwóch 1070 ale takiej konfiguracji też nie można zdecydowanie odradzać jak np Crossfire z RX460.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...