Skocz do zawartości

[Modernizacja] zmiana procesora i karty graficznej


dzixonZWA

Recommended Posts

Witam

również przymierzam się do zmiany zestawu. Posiadam :
- płytę główną ASUS Z97 pro gamer. 
- pamięci crucial balisticX tactical 1600MHz ( 1 kość 8gb) .
- procesor i5 4690K 
- dysk SSD 120 gb od intela oraz 1TB od WD
- zasilacz TT Smart Se 530W
- chłodzenia Silentium PC Fera 2
- kartę dźwiękową ASUS Xonar DX

Sprzedałem już grafikę ASUS GTX 970 Strix OC. W to miejsce chciałbym GTX 1060 albo 1070 (nie wiem jeszcze czy do rozdzielczości FHD 1070 nie będzie za mocna). Gram głównie w America's Army i zależy mi na utrzymaniu stałych 180 FPS (zestaw będzie uzupełniony o monitor ASUS FHD 180Hz) . GTX 970 utrzymywał mi stałe 145 klatek ale czasami występowały spadki a co z tym idzie przyciecia (miałem monitor 144Hz bez g-sync). 

Zastanawiam się czy nie wymienić procesora na i7 4790K. Komputer tylko do gier (może czasami jakiś stream poleci). Co sądzicie o wymianie chłodzenia? Pamięci wymienić na szybsze czy tylko dokupić kość?

Części mogą być używane. Budżet bez ograniczeń ale ma to być zestaw złożony z głową a nie żeby wywalić 20 000 zł i tego nie używać  gram praktycznie w jedną grę. Zależy mi na tym monitorze z g-sync

Nie wiem czy ejst sens sprzedawać wszystko i pchać się w Kaby Lake? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli już zmieniasz grafikę to lepiej pakuj się w 1070, bo w przeskoku z 970 na 1060 nie zauważysz dużej różnicy.
2. i5 4690k to wciąż solidny CPU i jeśli nie masz nadmiaru gotówki to chyba nie ma sensu się przesiadać.
3. Dodatkowe 8GB raczej nie zaszkodzi, a chłodzenie najwyższych lotów nie jest więc możesz wrzucić coś solidniejszego jeśli martwią Cię temperatury.
4. Jeśli śmigasz na Haswellu to przesiadka na Kaby Lake nie przyniesie Ci dużych korzyści.

Edytowano przez Podwójniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...