Skocz do zawartości

Modernizacja/Upgrade starego komputera 1250 zł +/-


Khmav

Recommended Posts

Witam serdecznie użytkowników forum. :) Chciałbym zasięgnąć u was porady. ;) Otóż mój obecny komputer to leciwa maszyna i pilnie potrzebuje upgrade'u, mój budżet to 1250 zł +/-. Komputer głównie używany do gier takich jak LoL/CS:GO/Paladins i po modernizacji chciałbym odpalić co nowsze tytuły w niekoniecznie najwyższych ustawieniach graficznych. Szczególnie zależy mi by komputer uruchomił grę Wiedźmin 3: Dziki Gon. :P Dodam że jak najbardziej wchodzą w grę używane części! Podaje jego specyfikację:
Mobo - ASRock N68-S3 UCC (socket AM3)
CPU - AMD Athlon II X2 250
GPU - GeForce 210 1GB DDR3
RAM - 6GB DDR3 (jedna kość 2GB 1333MHz CL9, a druga 4GB 1600Mhz CL9, obydwie GoodRam'a)
HDD - WD Black 500GB (WD5003ABYX)
PSU - Tracer Be Cool 420W Silent
Obudowa - Tracer TRO-181
Na moje oko zasilacz, procesor i grafika to podzespoły które powinny być wymienione. Obudowa nie jest super atrakcyjna, ale daję radę, ewentualnie mogę popytać się znajomych czy mają na zbyciu niepotrzebne obudowy z lepszą cyrkulacją powietrza/poszukać na OLX w mojej okolicy. (obudowa nie jest dla mnie priorytetem, byle nie ziało z niego ogniem [całkiem znośne temperatury] i nie był z kartonu. ;D Brak ofiltrowania przeżyję.) Dysk jest okej, nie miałem z nim żadnych problemów, więc raczej zostaje, to samo pamięć RAM. Czy opłaca się zostać przy tej płycie głównej i szukać CPU pod AM3, czy jednak zmienić też płytę główną i uderzać w coś ze stajni Intela/przejść na AM3+? Grafika nowa czy używana? Dziękuje z góry za pomoc. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto zostawac na am3, gdybys mial lepszego mobasa to jeszcze mozna by nad tym pomyslec.

w pierwszej kolejnosci zmien zasilacz, potem uderzylbym w cos na 1155 np. i5 2500k + 8gb ramu 2133/2400 (ten sprzedaj bo do niczego sie nie nadaje)

co do karty graficznej, ja bym bral hd 7970/r9 280x jednak wszystko zalezy w jakich cenach udalo by ci sie upolowac reszte gratow.

 

Jak cos to ceny w kwietniu i maju powinny spasc bo ludzie masowo beda sie przesiadac na boskie zeny (w tym ja ;D

 

po moich przeliczeniach wystarczy ci bilonu na i5 2500k + MŚI z77a-g43 + G.SKILL TRIDENTX 2x4gb 2400mhz + thermaltake se modular 530w 

na karte trochu zbrakło :)

i teraz pytania:

kupujesz to, sprzedajesz stare graty, troche dokładasz i kupujesz GPU

albo

zjeżdżamy na starszą podstawke, wolniejszy ram i jakis tanszy zasilacz (juz nie modularny) i próbujemy ogarnac jakas karte :D

 

zalecam to pierwsze bo 1156 to trup a na 1155 jest wydajne i bedziesz mogl wpierdzielic dobre i7 jak ci zbraknie wydajnosci,

 

https://allegro.pl/zestaw-asus-p7p55d-intel-i5-750-fortis-he1225-i6702023595.html#thumb/1

Edytowano przez haha3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...