Skocz do zawartości

Sterowniki nie rozpoznają karty sieciowej


bangibang

Recommended Posts

Rano włączyłem komputer i nie miałem połączenia z internetem (kabel).

Chciałem wgrać na nowo sterownik, z płyty i najnowszy z internetu. W obydwóch przypadkach sterownik nie wykrywa karty sieciowej.

Próbowałem:

-wyłączyć i włączyć kartę sieciową

-przywracanie systemu

-Reset biosu

-Naprawienie systemu z płyty instalacyjnej

-Wgrałem najnowszy ms visual c++ (wyskoczył raz błąd z tym związany)

-Instalacja sterownika przez menedżer zadań (też problem z kompatybilnością)

Nic moje próby nie dały.

 

Raz karta sieciowa pojawia się w menedżerze urządzeń, raz jej nie ma. Jak się pojawia to jest wykrywana jako "kontroler Ethernet"

System to Windows 7, reszta w stopce.

Jakieś pomysły czego mogę jeszcze spróbować? 

Edytowano przez bangibang
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda teraz tak. Przy którejś próbie rozruchu zainstalował się sterownik do karty sieciowej który przychodzi razem z windowsem.

Internet działa, ale dalej mi windows pokazuje że nie mam połączenia z modemem.

Chciałem wgrać nowsze sterowniki, wszystko się instaluje, ale sterownik dalej zostaje ten sam co był (czyli ten windowsowy). Taka sama sytuacja ze sterownikami z płyty (dodam jeszcze że teraz instalator z płyty wykrywa kartę sieciową, czego wcześniej nie robił).

Boję się odinstalować windowsowe sterowniki, żeby nie było znowu tego samego problemu co wcześniej :/

Co może być problemem z bootowaniem? Problem pojawia się w momencie ładowania biosu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem za którymś razem komputer załapał, wtedy ściągnąłem bios, zrobiłem bootowalny USB i zaktualizowałem uefi(bios B), wszystko się powiodło. 

3 razy włączyłem komputer, 3 razy się udawało zbootować za pierwszym razem. Żadnych problemów.

Za 4 razem wszedłem do biosu żeby zaktualizować bios a(główny), niby też się wszystko powiodło, ale od tamtej chwili ani razu już komputer się nie zbootował.

Speaker się nie odzywa(sam w sobie działa, sprawdzałem). Wyciągnąłem kartę graficzną i dźwiękowa. W takiej sytuacji powinien speaker zapipczeć że nie ma karty graficznej, również cisza.

Z ramem nic być nie powinno, bo jak komputer za którymś razem odpalał, to ram był wykrywany poprawnie. Wyciągałem również wszystkie kości do których mam dostęp bez zdejmowania coolera, też nic to nie dało.

 

Jakieś pomysły?

Czy to wszystko wskazuje na śmierć płyty? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...