Skocz do zawartości

Zwiększenie zasięgu wi-fi


Gość Fix4R

Recommended Posts

Gość Fix4R

Witam,

mój problem polega na tym, że mam dostęp do sieci wi-fi w miejscu pracy jednak router znajduje się w biurze, które jest oddalone o ok. 100m od miejsca w którym pracuję (jestem nocnym stróżem). Od routera dzielą mnie dodatkowo 2 ściany. Czy jest możliwość uzyskania dostępu do tej sieci bez ingerowania w router? Nie mam możliwości zmiany sprzętu w biurze.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest możliwe przedłużenie zasięgu Wi-Fi przez zastosowanie repeaterów o których wspomniał bangibang. W praktyce większość tego typu urządzeń nie przedłuży ci tego zasięgu nawet o 20m, a co dopiero 100m i dwie ściany. Warto również wspomnieć, że przedłużenie zasięgu w ten sposób wiąże się również z znaczącym spadkiem prędkości. Dodatkowo jeśli router jest "klasy domowej" to sygnał może zdechnąć na samym wzmacniaczu. 

Najtańszym rozwiązaniem byłoby wyprowadzenie AP od routera - ingerencja w sprzęt + pociągnięcie kabla. Na twoim miejscu zagadałbym z osobą odpowiedzialną za sieć w firmie i podpytał, czy da się coś zrobić. Może admin sieci będzie w stanie znaleźć jakieś lepsze rozwiązanie (w końcu zna swoją sieć ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...