Skocz do zawartości

Problem z wgraniem systemu/dyskiem


Gość roman117

Recommended Posts

Gość roman117

Witam,

Ostatnio zakupiłem thinkpada x220i (po-leasingowy ze Szwecji czyli bez dysku :) ) wchodzę do biosa wszystko działa ideaolo, problem zauważyłem gdy włożyłem mój mały dysk (ssd 60GB corsair force ls), który wcześniej w PCcie działał bezproblemowo (mam na nim wgrany system ubuntu 16.04). Wyskoczyła mi ikonka boot menu/application menu, po wybraniu jedynej opcji (wcześniej wspomnianego dysku) ikona gaśnie i pojawia się zaraz ponownie każąc mi wybierać to samo. Gdy bootowałem go z pendrive miałem do niego dostęp i mogłem na nim jeszcze raz wgrać system, niestety nic to nie dało :( nadal nie widzi żadnego systemu na dysku..

Ktoś wie jak temu zaradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie masz w biosie ustawionego IDE zamiast AHCI - jeśli tak, to zmień i zobacz, czy system ruszy. 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twoje przedostatnie zdanie:

1 godzinę temu, Gość roman117 napisał:

Gdy bootowałem go z pendrive miałem do niego dostęp i mogłem na nim jeszcze raz wgrać system, niestety nic to nie dało :( nadal nie widzi żadnego systemu na dysku..

Czyli udało ci się zainstalować ubuntu z pendriva ale po reboocie system nie ruszył? Czy w biosie masz jeszcze jakieś opcje odpowiedzialne za sure boot albo UEFI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tomek

 

spróbuj z tym wpierw:

Cytat

Zobacz czy nie masz w biosie ustawionego IDE zamiast AHCI - jeśli tak, to zmień i zobacz, czy system ruszy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość roman117

Dobra temat uważam za zamknięty, głupi ubuntu najwidoczniej nie usunął wszystkich ustawień, bo po sformatowaniu dysku wszystko działa :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...