Skocz do zawartości

Monitor LG 34UC79G Curved IPS 144Hz UWHD


MartinHRB

Recommended Posts

Witajcie.

Rozważam zakup monitora LG 34UC79G Curved IPS 144Hz UWHD i zastanawiam się jak dużo stracę na fps'ach w stosunku do leciwego już Samsunga SA950D 27" 1920x1080. Szukam czegoś większego niż 27" ze względu na to, że często brakuje mi odrobiny dodatkowego miejsca do codziennej pracy. Z drugiej strony grając nie chcę zajechać poczciwego GTX 980 [emoji4] wysokimi rozdziałkami, tracąc przy tym obecną płynność. Myślicie, że jest sens ładować się w ten model, taką rozdzielczość?

Pogrywam głównie w Bf'y i Assetto Corsa.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza Ci tak niska rozdzielczość na tak dużym ekranie? Moim zdaniem 34' 21:9 (albo 27' 16:9) to minimum WQHD. 

Jeśli teraźniejszy monitor wystarcza Ci do gier, a chcesz większy tylko ze względu na to że brakuje Ci miejsca do pracy, to lepszym rozwiązaniem będzie kupno drugiego monitora (: Twój teraźniejszy jako drugi (do pracy), a nowy monitor do gier. 

 

Monitory 34 calowe 21:9 mają taką samą wysokość jak 27 cali 16:9, czyli LG który zaproponowałeś jest tylko o 1/3 szerszy od twojego teraźniejszego monitora.

W grach może robi ten dodatkowy kawałek różnice, ale czy do pracy na kilku oknach jest wystarczający? Wydaję mi się że nie :/

 



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2560 x 1080 to 33% więcej pikseli niż 1920 x 1080 (Full HD). Tu nie ma proporcjonalnego skalowania, ale do 25% z klatek może urwać. 

Dla mnie większym problemem jest fakt, że część gier po prostu nie wspiera 21/9 i będziesz grać z czarnymi pasami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć :) Wracam do tematu monitora z tego też powodu odkopuję swój stary temat. Interesuje mnie Wasza opinia na temat monitorów SAMSUNG QLED 27 CHG70 LC27HG70QQUXE oraz Acer Predator XB271HUAbmiprz skłaniam się ku Samsungowi ze względu na fakt, że obecny leciwy już S27A950D nigdy mnie nie zawiódł z drugiej strony na szali jest monitor z G-Sync :ehh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat użytkownika max, jeśli chodzi o matryce ( forum mva.pl )

"QLED Samsunga to nie jest OLED tylko zwykły LCD, podświetlony niebieską diodą, zielonym luminoforem i czerwonymi kropkami kwantowymi (Quantum Dot). Q w QLED pochodzi właśnie od Quantum i z OKEDem nie ma kompletnie nic wspólnego, poza podobnie wyglądającymi literkami. Zwykła ściema, żeby nie powiedzieć naciąganie.

No chyba, że pod tą samą nazwą handlową mają zamiar faktycznue wprowadzić OLEDy. Jeśli tak, to zadzkodzili sobie "oszukując" teraz ludzi. Potem nikt już nie uwierzy, że QLED to to samo co OLED, jeśli nawet tak kiedyś będzie. Ja nic o tym w każdym razie nie wiem."

natomiast tu masz linka jako ciekawostkę https://mva.pl/viewtopic.php?f=49&t=3231&p=41877&hilit=asus+ROG#p41877

ciekawe gdzie dział "kontroli jakości"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszek1975 zgadza się i nikt nie twierdzi, że QLED to OLED itd. :) W każdym razie pomijając nazewnictwo pytam czy coś wiesz lub wiecie na temat wymienionych monitorów. Dodałem też z jakiego powodu bliżej jest mi do jednej z tych marek, jestem właśnie na etapie zwrotu monitora Asus Strix ze względu na dziwne jaja z matrycą :|  Dziękuję za ciekawy link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin podałem cytat jako informację bo faktycznie marketingowy bełkot może być różnie odbierany, natomiast co do w/w modeli nic Ci nie odpowiem,   nie jestem "testerem" monitorów, jedynie można dodać ze na chwilę obecną mamy czterech producentów matryc: Samsung, LG, AOC i Panasonik (która raczej nie jest stosowana w niskobudżetowych monitorach) reszta to nic tylko elektronika która steruje matrycą, a jak z tym jest, sam miałeś przyjemność się przekonać. Jeszcze można niedoskonałości matryc, obrazu "regulować" odpowiednim oświetleniem miejsca "pracy" (https://mva.pl/viewforum.php?f=47  też dobra lektura) Życzę zakupu udanej sztuki

Edytowano przez Leszek1975
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny monitorek - Acer Predator XB271HU.

QLED to OLED - to nie jest to samo. QLed można inaczej napisać QuadLed i zupełnie inaczej działa niż OLed.

AOC mają fajne monitorki ale są problemy z produktami: było ostatnio dużo nowych monitorów z BadPixel's a zastawiam czy Kontrola Jakości sprawdzają monitory w Fabryce??

MVA jest spoko ale warto poczekać np. MVA Lifting. Rożne powody: cena/nie jest do końca poprawili-finalnie/ms/itd.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...