Skocz do zawartości

Problem z lapkiem Asus ROG STRIX


Gość darek

Recommended Posts

Gość darek

Witam rodacy, pisze do was z poważnym pytaniem ponieważ wyprowadziłem się za granice mieszkam w Hiszpanii i stałem się posiadacza wymienionego w tytule laptopa.

Jednak od pierwszego dnia są z nim dziwne (niepokojące) problemy, jak na laptop o takich parametrach(czyli):
-Intel i7 7700hq
-8gb ram ddr4
-Geforce GTX 1050
-Win 10 64bit
Laptop ogólnie długo sie uruchamia.. kiedy już sie włączy potrzebuje że tak powiem chwilki na odmulenie. do tego zauważyłem że co jakiś nie określony czas miga ekran na sekundke na czarrno albo wskakuje ten taki windows/cmd? no coś takiego czarnego co koomendy do windowsa sie na tym wpisuje i znika. czesto podczas przegladania stron na internecie dlugo wyswietla sie komunikat o czekanie na pamiec podreczna w lewym dolnym rogu, przeglądarka google chrome, mógłnym jeszcze dodać że czasem w menadżerze zadań pokazuje mi że dysk jest używany w 100% przy google chrome i muzyce? no i dzisaj fpsy w League of Legends spadły z 180 do 30.

zanim oddam go do gwarancji, i zapewne pożegnam się z nim na co najmniej miesiąc. Chciałbym zwrócić się do osób bardziej doświadczonych z prośbą o pomoc, być może usterka jest w oprogramowaniu?

Mam nadzieje że podałem dużo wskazówek które mogą coś pomóc w razie pytań postaram się coś dopowiedzieć dodam że laptop raczej się nie grzeje temperatura cpu 38-42 stopnie celcjusza gpu podobnie.

Licze na pomoc proszę niedługo przylatuje do mnie mama z bratem w odwiedziny to moje jedyne źródło kontaktu z nimi i ze światem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tego co piszesz, to jest problem w oprogramowaniu. A czy możesz przeinstalować system ?

Ale wpierw zrób:

Zainstaluj program CCleaner i wyczyść zbędne śmieci nim - jedynie nie usuwaj nim nic z rejestru. Zrób skanowanie systemu Mawarebytes Anti-Malware oraz jakimś innym antywirusem - może jakiś wirus się wkradł..

 

Na ten moment nic innego nie przychodzi mi do głowy,ale jak coś wymyślę, to dam znać. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek

Witam wirus raczej wątpliwy mam zapory i antywirusa oraz laptopa mam 4 dni. robiłem już ccleanerem czysczenie niestety rejestru też.. po 4 dniach znalazł 145 błędów.

 

Dodam że od czasu do czasu słysze wyrażnie, choć nie bardzo głośno jego działanie. tzn tak jak w starych komputerach tych z 2003 roku takie jakby skrzypienie jakiejs czesci czy pracowanie, myslenie, nie umiem okreslic za bardzo tego dzwieku myśle że ktoś kto pamieta pierwsze stacjonarki bedzie wiedział o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czyścic rejestru nie zalecam Ccleanerem, bo jak to zrobiłem na win10, to mi się windows wysypał, także ostrożnie z tym..., to nie wiem wobec tego w czym problem - może ktoś inny pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...