Skocz do zawartości

Program antywirusowy


Gość LALA

Recommended Posts

Gość LALA

Na komputerze posiadam darmowego AVASTA. Niedawno zaktualizowałam go do nowej wersji i niby wszystko OK. Chciałam dziś wykonać skan tak profilaktycznie, więc najpierw włączyłam tzw. inteligentny skan. Miałam trochę problemy, ponieważ program zawieszał się no ale w końcu skan udało się zrobić i niby żadnych problemów nie znaleziono. Chciałam dla pewności wykonać pełny skan systemu, którego raczej wcześniej na tym komputerze z nowszą wersją avasta nie robiłam, i tu pojawił się problem ponieważ od ponad godziny pisze, że skanowanie jest w toku a cały czas nie ma żadnego postępu i wciąż jest 0%. Wiem, że skanowanie może trwać kilka godzin no ale raczej nie mam jakoś ogromnie dużo plików na laptopie więc jakiś postęp po godzinie powinien już być. Czy może być to wina aktualizacji? A może jest to raczej jakiś problem z komputerem? Albo wirus? Raczej nie wchodzę na nieznane mi strony i nie ściągam plików na komputer ale jak wiadomo wróg może czaić się wszędzie...

Przeskanowałam komputer jeszcze Malwarebytes ale również nie znaleziono żadnych zarażonych czy niebezpiecznych plików.

Znacie jakieś dobre, darmowe programy którymi można przeskanować komputer by sprawdzić czy wszystko jest w porządku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przeskanować komputer ,takimi programami jak Bitdefender,Kaspersky,G Data,Norton. Każdy z tych programów możesz wypróbować przez określony czas,zazwyczaj do 30 dni.Pojedyńcze pliki możesz sprawdzić na takich stronach jak Virus Total,Jottiq. Skoro Malwarebytes nie znalazł nic podejrzanego,to system będzie czysty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...