Skocz do zawartości

ASUS U30J - przestał działać po restarcie BIOSu.


Gość YtheLastMen

Recommended Posts

Gość YtheLastMen

Cześć,

Celem poprawieniem działania laptopa w weekend reinstalowałem windowsa dla ASUSa U30J.
W związku z tym, że nadal wolno działał sprawdziłem we właściwościach, że widzi jedną kość pamięci RAM (są dwie kości po 2 GB każda), czyli 2 GB. 
Otworzyłem obudowę i przemieniłem kości RAM przy braku podłączenia do źródeł zasilania (bateria czy kabel). Po tym fakcie laptop przestał poprawnie działać: nie ładuje Windowsa, nie można wejść do BIOSu. 

Przemieniłem pamięć RAM z powrotem w sloty (bez baterii czy ładowarki), w których były wcześniej. Wyjąłem baterię do BIOSu i laptop działał tak:
- po włączeniu nie ładuje Windowsa, nie widać, by pracował dysk, słychać szum wiatraka na procesorze, świecą się diody: capslock oraz "żarówka";
- nie można wejść w BIOS.

Obecnie po wciśnięciu przyciusku "włącz" laptop reaguje przez chwilę i się wyłącza. 

Tylko nie mówicie, że poszła płyta główna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie wszystkie Laptopy świecą na niebiesko a na czerwono ładują baterie albo chodzą na baterię.

Mam kilka pytań:

- Czy były jakieś piki ??

- Spróbuj jeszcze raz wsadzić/pozamieniać sloty Ram albo wyczyścić piny Ram [zawsze wyciągać baterie i odpinasz zasilenie do Laptopa jak wymieniać Ram albo CPU albo HDD/SSD itd.]

- Sprawdź zasilanie do Laptopa czy jest sprawny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...