Skocz do zawartości

skladanie komputera ocena zestawu jak zlozyc?


Gość Mondello

Recommended Posts

Gość Mondello

witam 

mysle nad zlozeniem nowego pc nigdy od podstaw nie skladalem. 

Wybralem takie czesci

plyta glowna:   msi h110m pro-vh s1151 ddr4 cena 220 zl

procesor: intel pentium dual core g4600 3,60 MHz cena 370 zl

ram: hyperx ddr4 1x8Gb 1133 MHz cl14 uzywana 200 zl

zasilacz: chcialem corsair 550w za okolo 170 zl uzywany ale zastanawiam sie nad innym tanszym zehy sie zmiescic w 900 zl ze wszystkim obecnie bez zasilacza 790zl. Moze upoluje fajna obudowe z wyswietlaczem i zasilaczem za okolo 100 zl ale czekam az gosciu odpisze jaki ma zasilacz wiem ze jest 500w.

Co myslicie o takim zestawie? Co wy byscie ewentualnie zmienili?  Zalezy mi zeby byl przyszlosciowy.  Obudowe  dysk twardy 250Gb hdd oraz nagrywarke mam ze starego pc mysle ze spasuja do nowego zestawu. Powiedzmy ze mam juz te czesci wszystkie jak naprawde jest ze skladaniem pc?  da sie cos pomylic? zasilanie plyty procka czy cos takiego? I jak sprawdzic czy zasilacz ma wszystkie potrzebne wtyczki?

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie karta graficzna ? Jeśli chodzi o składanie, na Youtube jest tego od groma, obejrzyj sobie 2-3 filmy i wszystko będzie jasne. Uważaj z prockiem3 abyś pinow nie powyginal. Jak będziesz miał nazwę zasilacza to napisz, zobaczy się co to takiego. Ale bez karty graficznej to ciężko mówić o wyborze zasilacza. Tak w ogóle to na tym elemencie powinno się najmniejoszczędzać. Komp na pentiumie to raczej średnio przyszlosciowy.

Na pewno dobrze napisałeś częstotliwość pamięci RAM?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta graficzna zintegrowana w procesorze 

co do procka sa w necie nawet testy z seri i i3 i5 i i7 nie chcem tez duzo kasy wydawac na procesoe chcem sie zmiescic w 900 zl moze masz jakies propozycje innych w podobnej cenie?  Karte graficzna planuje dolozyc w pozniejszym czasie.  Z ramem sie pomylioem ma byc 2133 MHz.  Moze poszukac i znalezc plyte obslugujaca ram 2400 MHz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątek/Uważaj na płytę główną: MSI H110M PRO-VH jeśli jest starszej rewizji albo ma wgrany starszy BIOS to nie ogarnie CPU G4560/G4600

Wystarczy wziąć tańszy: G4560 [Nie ma wielkiej różnicy]

Spokojnie możesz wziąć: DDR4 2400mhz [Lepiej wziąć Dual Channel niż Single Channel]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Michagm.

 

Co do części co podałeś, to lepiej weź RAM 2x4GB 2400Mhz, bo jak dasz dwie kosci zamiast jednej 8GB, to będziesz miał większą przepustowość RAMu i jej lepszą wydajność.

 

Co do procka, to wystarczy Ci G4560 na teraz, ale lepiej wziąć od razu proca klasy i5 ok 900zł od Intela jak miałby być przyszłościowy, albo AMD Ryzen 3 1300X ok 600zł.

 

Na zasilaczu nie wolno oszczędzać i musi mieć on co najmniej certyfikat sprawnosci 80 PLUS, jak tego nie ma to nadaje się do kosza!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie wzialem sa juz w dr9dze do mnie

plyta asrock h110m-hdv R3.0 pisze ze obsluguje kaby lake bobma zaktualizowany bios

procesor intel pentium g4600 ma 2 rdzenie ale 4 watki

ram wzialem 8 gb w 1 kosci bo na plycie mam tylko 2 slotyvjak bede chcial kiedys dolozyc to bede musial wymieniac

zasilacz wzialem silentiumpc vero l2 500w

wzialem jeszcze wentyl do budy i inne akcesoria razem okolo 1010 zo razem z przesylkami pobraniowymi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko na tym forum zakladalrm temat przez jakis czas nie bylo tu odpowiedzi daradzalem sie  na innych i w koncu zdecydowalem sie na taki zestaw a nie inny.  Nie wiem czy w temacie pisalem ale chcem komputer do max 1000 zl pozniej jeszcze czeka mnie wymiana monitora i kupienie karty graficznej. Jesli bym kupil tego procka co mowiles chociarz amd to 600 zl i zostaje mi 4 stowy zasilacz niecale 200 zl plyta pewnie tez 200 zl jak nie wiecej a jeszcze trzeba kupic ram. 

Dziekuje wszystkim jednak za zainteresowanie sie moim tematem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI H110M PRO-VH rev.3 - oczywiście nie trzeba Update BIOS

SilentiumPC Vero L2 - jeśli na początku będzie głośno pracował wiatrak to wyślij na Gwarancję [czasami trafiają wadliwe wiatraki].

Mogłeś wziąć lepszą płytę główną na 4 sloty DDR4 i tańszą CPU G4560 - wyjdzie tyle samo z CPU G4600 + H110M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość napisał:

obecnie wzialem sa juz w dr9dze do mnie

plyta asrock h110m-hdv R3.0 pisze ze obsluguje kaby lake bobma zaktualizowany bios

procesor intel pentium g4600 ma 2 rdzenie ale 4 watki

ram wzialem 8 gb w 1 kosci bo na plycie mam tylko 2 slotyvjak bede chcial kiedys dolozyc to bede musial wymieniac

zasilacz wzialem silentiumpc vero l2 500w

wzialem jeszcze wentyl do budy i inne akcesoria razem okolo 1010 zo razem z przesylkami pobraniowymi

mam plyte z asrocka nie z msi

co do zasilacza do dzieki za rade bede nasluchiwal

co do plyty jakos nie moglem znalezc na 4 sloty widzialem tylko matx

dzisiaj juz przyszly 

zasilacz plyta wentyl obudowy ram czekam jeszcze na proca (oby przyszedl jutro :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko kazdy sie moze pomylic mam asrocka wszystkie czesci juz w domu

i mam kilka pytan 

mam podlaczone

dysk zasilanie i kabel sata do plyty glownej

procesor z radiatorem wentylator od radiatora podlac, ony do cpu fan

plyta glowna podlaczona duza wtyczka od zasilacza 

i jeszcze zostaly chyba tylko wtyczki 8 pin i jest gniazdo 8 pin na plycie ale chyba nie pasuje ta wtyczka,  od czego ona jest? 

podlaczylem power led plus i minus h.d.d tez podlaczylem i nie wiem jak podlaczyc power sw i reset sw bo maja podwine wtyczki(maja po dwie dziury na styki na plycie) a w instrukcji jest podane zeby podlaczyc pwrnb# cz6 jakos tak i jeszcze gnd czyli ktorys kabelek od wtyczki power sw to gnd jest bialy i niebieski po stronie niebieskiego na wtyczce jest taki trojkat.  Usb i audio narazie jeszcze nie podlaczalem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...