Skocz do zawartości

zdunzdun

Użytkownik
  • Postów

    235
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez zdunzdun

  1. W dniu 12.08.2025 o 10:25, galakty napisał(a):

    Mustang kojarzy się z biedą właśnie, jak kogoś nie stać na porządny muscle car to brał Mustanga.

    Eee tam, ten wizerunek też się jednak mocno zmienił (jak i samo auto). Pierwsza generacja to było nieco chałupnicze auto ok, kolejne może też nie urywały pupy ale ostatnie dwie generacje mustanga były niezłe pod względem jakości w środku. 

    To już nie było tak siermiężne auto jak wcześniej. 

     

    Inna kwestia, że siedziałem w cobrze 1 generacji, w którą gość wpakował niesamowitą sumę pieniędzy i auto wyglądało jak nowe. 

    Póki tym nie ruszysz to właściwie ciężko stwierdzić, że to jakościowa lipa i mówię tutaj o wykonaniu środka. Jakościowa lipa to raczej bliżej obecnych czasów. (ta generacja od bodajże 2005?) 

    Gorzej podczas jazdy, bo do wątpliwego prowadzenia dochodzą różne dziwne dźwięki plastików itp, ale biorąc pod uwagę wiek auta i to do czego było stworzone? Wcale nie jest źle. 

     

     

     

  2. 4 godziny temu, Camis napisał(a):

     

    Z każdym dniem wychodzi coraz bardziej że KO to partia debili.

    Ciężko nie przecierać gał ze zdumienia. Nazwanie tego celową taktyką samozaorania to byłoby mało. 

    Godzinę temu, Crew 900 napisał(a):

    Ledwo odblokowany temat i już ścieki z powycinanymi materiałami by pasowały do tępej pisowskiej propagandy.

    Rząd podaje mnóstwo paliwa. Nie trzeba nawet uprawiać tępej propagandy, można orać opierając się na faktycznych potknięciach KO. 

     

    Oni tak się potykają o własne nogi, że wystarczy o tym mówić. Nie trzeba ubarwiać. 

    • Upvote 5
  3. 44 minuty temu, Camis napisał(a):

    TO SIĘ NIE DZIEJE :boink:

     

    Pomijam już brak wyczucia smaku i wrzucenie czegoś tak niefortunnego, ale generalnie to jest tak słabe i sztuczne...

    Już od dawna widać bardzo mocny skręt teoretycznie poważnej polityki w media społecznościowe, ale patałachy robią to tak memicznie, że brak słów.

    Jest to bardzo (rzekłbym) śmieciowy poziom, ale w zasadzie dorównuje on obecnej klasie politycznej 👌

     

    Wrzucać premiera na jakimś stateczku z buńczunczym podpisem i żałosną muzyczką. Pełna profeska dramatycznie nieudolnych ludzi 👍

    • Sad 1
  4. 31 minut temu, ibizpl napisał(a):
    39 minut temu, kubikolos napisał(a):

    tymczasem przeciek z siedziby PIS:

    Za PiSu tez było fajnie po pandemii:

    Golec orkiestra - 1,9 mln

    Bajm - 750 tys

    Weekend - 520 tys

    Bednarek - 500 tys

     

    itd

    Jeszcze Miuosh, dotacje na 2 miliony :E

    Dzisiaj dalej śmieje się z frajerów w jakimś programie na Polsacie, czy tam w TVN. 

    I ten od "majteczki w kropeczki" też wtedy ładnie zainkasował.

    Same rekiny biznesu, nie to co my, prosty plebs. 

    • Upvote 2
  5. 13 godzin temu, Karro napisał(a):

    A widzisz takich materiałów jest bardzo wiele.Z samochodu ci zostanie np ta decha co przy tylnej szybie to nie oddasz ani na szpok ani na złom 

    No to jest lipa właśnie. Niby bulisz za śmieci, segregujesz itp, ale dalej nie możesz w łatwy sposób utylizować pewnych płynów itp. 

     

    Ja miałem ostatnio pół litra oleju atf i z 3 litry silnikowego. Pszok tego nie chce, nie przyjmuje. Nie mam za bardzo co robić z olejem, nie mam czego smarować, jest mi zbędny. Niestety ciężko się tego pozbyć. 

     

    Noo chyba że... 

    24098799_1.jpg.77ca9376ea38f6be113d1c2ad7a9bca8.jpg

  6. Tak sobie myślę o reputacji naszej policji i dość negatywnego podejścia do tej formacji. 

    Przeglądam co jakiś czas kanał "bandyci drogowi" wraz z postami na tym kanale, które dają pogląd na daną sprawę, jej rozwój itp. 

     

    Naprawdę wygląda to żałośnie i ciężko się dziwić społeczeństwu, że generalnie policji się u nas nie lubi, średnio szanuje. Co tam się wyprawia w przypadku kilku bogatych zje**w to jest głowa mała. Jak w ogóle wierzyć w wymiar sprawiedliwości? Jego skuteczność i sprawczość? 

     

     

  7. 18 godzin temu, hubio napisał(a):

    Ale dla prawaków będzie dnem moralnym mimo, że od 20 lat robi zupełnie co innego. A ci sami prawacy wybrali sobie Karolka na Prezydenta, który już nie jest "dnem moralnym"... Szkoda słów :)

    Skąd Ty wiesz na kogo ja głosowałem? Akurat Karolkowi nie dołożyłem do wyniku krzty procenta. 

     

    Rozumiem, że między innymi odnosisz się z tym postem do mnie, bo tak ją nazwałem. Jak mantra powtarzasz o 20 latach poza branżą, co chyba jednak jest mijaniem się z faktami (na szybko sprawdziłem w necie). 

     

    Taki masz ból dupska, że niektórzy mają inne zdanie, aniżeli podziwianie gwiazdki porno (notabene dla rozpoznawalności dalej operującej tym pseudonimem). Serio Cię tak piecze opinia innych o tym wybitnym lachociągu, żeby wskazywać paluchem kto prawak i na kogo głosował? 😅

     

     

    18 godzin temu, hubio napisał(a):

    Wręcz przeciwnie - dała miliony orgazmów ludziom na całym świecie.

    🫢

    7 godzin temu, Camis napisał(a):

    Rząd debili, niech giną, żałuje głosu oddanego na nich.

    Że będzie blado, to raczej człowiek wiedział, ale się łudził.

    Niestety, że będzie tak słabo nie przewidywałem.

     

    Generalnie ja już nie liczę w najbliższej przyszłości na jakiś rzeczowy rząd złożony z kompetentnych ludzi, bo widać jak na dłoni, że nasze polityczne elity są zwyczajnie mierne i pogrążone w politycznych waśniach. 

     

    Zmęczony tym jestem 😉

     

    • Like 1
    • Upvote 2
  8. W dniu 21.07.2025 o 18:13, hubio napisał(a):

    Nie uważam, że dziewczyny pracujące w branży xxx czy na kamerkach są gorsze od innych. Wybrały taki zawód i styl życia. Najważniejsze, żeby były szczęśliwe. Społeczeństwo nie powinno ich absolutnie źle oceniać

    O kurna, poziom Hubio dalej niezmiennie utrzymany. Moralnego dna absolutnie nie można źle oceniać :E

     

    Dobre, dobre 🫢

    • Haha 1
    • Confused 1
    • Upvote 4
  9. 4 godziny temu, Kris194 napisał(a):

    3,5 tys zł to niby m-c wynagrodzenie budowlańca? Z którego roku te stawki? Sprzed 10 lat? :E

    Normalne oficjalne stawki, a reszta pod stołem. 

    Nie wiem jak jest w innych częściach kraju, ale dwóch bliskich znajomych od lat siedzi w budowlance. 

     

    Typowo w budowlance (żadne tam wykończenia) i przerobili już trochę firm. Podstawa minimalna, albo niewiele powyżej tego i reszta pod stołem to w okolicach Łodzi norma 😉

  10. W dniu 17.07.2025 o 22:29, KiloKush napisał(a):

    Nie wiem dlaczego nazwali to Mustang, i to jeszcze Mach... 

    Takie czasy niestety, a bywa przecież i tak, że dany model nie ma choćby krzty namiastki z poprzednich. 

     

    Nowe capri? Śmiech na sali, dosłownie zdeptanie dziedzictwa owej linii modelowej. 

    Skoda rapid? Gdzie tam jakiekolwiek nawiązanie do pierwowzoru Garde/rapid. 

    Nowy eclipse? Przemilczę. 

     

    Totalnie tego nie rozumiem, można nadać każdą losową nazwę zamiast wkładać w historię danego modelu takie chwasty. 

    18 godzin temu, larry.bigl napisał(a):

    Mój przyjaciel tylko Peugeoty i nie chce słyszeć o innych markach. Mój tata wiele lat tylko Skoda, ostatnie 3 auta to były Skody.

    To w sumie też jest głupie. Szkoda tak się szufladkować i trzymać jednej marki. 

    Każdy oferuje coś innego, żal nie próbować 😉

    • Upvote 1
  11. 19 godzin temu, Suchy211 napisał(a):

    Te słabe zarobki to już jest mit. Jak ktoś uważa, że 9000 do łapki dla początkującego policjanta to mało, to znaczy że zbyt lekko mu się już żyje. 

    Heh z tymi zarobkami w państwówce to w ogóle szeroki temat. 

    Podam z autopsji pewien przykład zawodu, który jednak nie posiada emerytalnego przywileju. 

    Na start 4900 brutto, czyli nędznie i w pierwszym lepszym markecie, sklepie z ciuchami, elektroniką itp zarobisz więcej. 

    Jak jest tylko wolny etat to ludzie się garną, bo wiedzą doskonale, że robota jest dobra. Tam nawet zbytnio nie ma rekrutacji, wszystko idzie "po znajomości". 

     

    Do tej podstawy dochodzi oczywiście dodatek stażowy, dochodzi premia w okolicy kafla brutto, dochodzi trzynasta pensja, dodatki na święta (całkiem sowite) wraz z paczkami dla dzieci, oczywiście grusza, a także regularnie co 5 lat spory zastrzyk gotówki z okazji jubileuszu oraz okolicznościowe dodatki (święto firmy itp). 

     

    Jak to wszystko się podliczy to wychodzi kasa, której nie ma opcji dostać dla największej części społeczeństwa, bo nigdzie na magazynie, produkcji, sklepach, przetwórstwie itp się tyle nie dostanie. 

     

    Noo ok, na magazynach byli Ukraińcy robiący w opór nadgodzin i godzin nocnych, ale oni tak tyrając wyciągali okolice 6k na rękę(stan na połowę 2023r). To i tak trochę brakuje do powyższej państwówki, gdzie dodatkowo pracy fizycznej jest w stopniu bardzo, bardzo umiarkowanym. 

     

    Brat ojca jako celnik (ale w zawodzie już długo, będzie z 15 lat jak nic) zaczynał z dość niskiego pułapu, ale teraz pensje ma bardzo przyzwoitą, a z dodatkami to już w ogóle jest bardzo solidny zarobek. 

  12. 10 godzin temu, Karister napisał(a):

    Są takie robione w całości z litego materiału. Ja mam taką do kuchni.

    Tak z ciekawości, cóż to za materiał? 

     

    5 godzin temu, galakty napisał(a):

    No dokładnie, a na chromowanych i tak widać więc czarne wiele nie zmienią.

    Mimo wszystko wydaje mi się, że jednak czarne elementy (krany, słuchawki itp) zmieniają postać rzeczy. 

     

    Przy chromowanych elementach nawet lekko wilgotną ściereczką przetrzesz i jest git, albo polecisz bez obaw cifem i też nic się nie stanie.

    Czarne fajnie wygląda (dla mnie) ale trzeba zachować ostrożność przy czyszczeniu (cif to lekko mówiąc nie wchodzi w grę :E) i generalnie zacieki siłą rzeczy bardziej rzucają się w oczy. Twarda woda to już w ogóle robi swoje. 

     

    • Upvote 1
  13. W dniu 8.07.2025 o 13:07, galakty napisał(a):

    Są rzeczy za które warto dopłacić. Ja niedługo będę wymieniał baterie i wężyki, nie mam zamiaru oszczędzać tylko wleci Grohe albo Hansgrohe bo chcę czarne, a tanie po roku już będą pozbawione farby. 

    Nigdy więcej czarnego, ale to po własnych doświadczeniach. 

    Niestety drogie wylewki również potrafią w dość szybki sposób się wycierać. Jedne wcześniej, a inne trochę później. 

     

    Fajnie to wygląda jak nowe. Jak już masz brać to nie bierz takich z ostrymi, płaskimi krawędziami. 

     

    W moim przypadku wszystkie czarne klamki już dawno klękły, wymienione na jakieś takie jakby malowane proszkowo i to teraz trzyma drugi rok bez problemu (pewnie do czasu). Czarne baterie to już bym odpuścił i miał w pupie zgrzyt kolorystyczny, ale moja dalej w to brnie :E

     

    Grohe w moim przypadku oznaczało od samego początku barowanie się z reklamacją. Czas rozpatrywania i ciągnięcia się tego- skandaliczny. Cóż, po prostu pech, albo znak dzisiejszych czasów. 

     

    Jeden z kolegów pracuje w "salonie" łazienek. Jeden z popularniejszych sklepów z łazienkami (i wszystkim z tym związanym) w Łodzi. Niestety jakość dzisiejsza jest jaka jest i taki villeroy boch również niczym nie zachwyca. 

    • Like 1
  14. 19 minut temu, GordonLameman napisał(a):

    Nie potrafimy się dogadać co do stosunków z NATO, UE i USA. Nie dogadamy się w sprawie emerytur bo zawsze pojawi się jakiś populista który krzyknie o likwidacji ZUS i emerytur paaństwowych ;) 

    Strasznie jestem zawiedziony właśnie takim podejściem, ale również i generalnie zamiataniem tematu pod dywan z obawy o wściekłość społeczeństwa. Ten temat, jeżeli naprawdę przerasta (w formie reformy systemu) nasze polityczne elity (nie ukrywajmy, jest ciężki) to powinien być wyłożony przed suwerenem do cna. Jego skutki i efekty uboczne możliwych rozwiązań. 

     

    Według mnie powinna zostać podjęta debata i uświadomienie w jakiej *upie się znajdujemy, co można z tym zrobić, jakie są opcje i dopiero na podstawie reakcji dążenie do wyłonienia i wdrożenia możliwie najlepszej opcji. 

     

    Każdy mydli oczy, a pilnie trzeba działać. Społeczeństwo powinno mieć twardo wyłożone, że bez zmian będzie zapaść i uświadomione, że owe zmiany trzeba wdrożyć tu i teraz.

    Ponadpartyjne porozumienie powinno dążyć do wdrożenia zmian po nazwijmy to konsultacjach z ludem.

     

    Ehh szkoda gadać. 

    • Upvote 2
  15. 4 godziny temu, GordonLameman napisał(a):

    A moje zdanie jest takie, że gdybyśmy tego nie zrobili to byś płakał nad cenami wszystkiego. A potem nad swoją żałosną emeryturką. Bo taki niestety mamy system. 

    Pytanie tylko, kiedy (jakikolwiek) rząd będzie miał jaja i zdecyduje się wyraźnie zreformować owy system. Póki co lecimy na zderzenie ze ścianą na całego, ale każdy udaje, że nie ma problemu. 

     

    I tu naprawdę decyzje powinny zapaść ponad podziałami tej zdziczałej sceny politycznej. To jest dramat, że ten temat nie jest podejmowany z obawy nad gniewem suwerena. Demografia leży i kwiczy, a przecież obecny system emerytalny o nią się opiera. Do czego my dążymy? 

     

    Przecież to wymaga natychmiastowych zmian i niekoniecznie idących w stronę ściągania przybyszy z innych stron świata (to i tak nie odbywa się na skalę efektywnie działającą na owy system). 

  16. 4 minuty temu, indexinfio napisał(a):

    Mają dwa lata na walkę z PiSem, ale pewnie zamiast tego się pokłócą

    Według mnie ten rząd jest już spalony. Nastawili się na triumf w prezydenckich i uzależnili niemal wszystko od tego (albo to była wygodna wymówka) no i dzisiaj nie ma co zbierać, a proces rozkładu trwa. 

     

    Ja wątpię, że oni to jakoś skleją i będą w stanie nawiązać walkę w przyszłych parlamentarnych. Rozdmuchali niektóre sprawy, miały być ostre przesłuchania, rozliczenia, sprawczość i skuteczność, a dzisiaj jest paraliż i niemoc. 

     

    Medialnie ciągle do tyłu, wpadki ważnych polityków, problemy z migracją (niby wiedzieli jak to rozwiązać). Tego jest dużo i zdaje się, że ten niby już zdezelowany pis, nagle znowu dojdzie do steru. 

     

    Kabaret klasy politycznej w tym kraju nie zna granic 😉

     

    • Like 1
    • Upvote 4
  17. 8 minut temu, GordonLameman napisał(a):

    Tak było poprzednio w 2013 roku. Nic to nie pomaga :) 

    Nie do końca. Wtedy bardzo mocno zawiodła komunikacja. Generalnie w ogóle lachę położone na konsultacje społeczne i nie przygotowano odpowiednio gruntu pod tamte zmiany. Dało się to zrobić lepiej. 

     

    Jakiś czas temu słuchałem fajnej audycji o zmianach zachodzących u Duńczyków i tam ten proces był zdecydowanie inaczej przygotowywany, a podwaliny pod podwyższenie wieku robiono już dawno temu. Dalej rzekomo nie obeszło się bez problemów, bo tematem mocno podnoszonym jest ciężar pracy. Pracownicy fizyczni mogą nie dawać rady doczekać do momentu przejścia na emeryturę.

     

    Dania ma podobno jeden z najlepszych systemów w Europie, ale podkreślano, że wcale nie jest tak kolorowo, że klepnięto zmiany i koniec. Jakieś tam protesty i głosy niezadowolenia jednak istnieją, choć sam proces wdrażania zmian podobno był bardzo pieczołowicie przygotowywany. 

  18. 19 godzin temu, Crew 900 napisał(a):

    Usprawiedliwiasz nierobów na zasiłku?

    Praca jest wszędzie więc nie pisz totalnych kłamstw. U nas bezrobocie równa się nieróbstwu.

    Nie no, tak kolorowo to niestety nie jest. 

    Masz rację, ale nie działa to tak w skali całego kraju. Mamy regiony, gdzie naprawdę jest słabo, albo takie gdzie wakacyjnie jest opór i okienko na zarobek, a przez dalszą część roku bida. 

    • Upvote 1
  19. Godzinę temu, Szambo napisał(a):

    Najlepsze dla Państwa jest to, żeby mniejsze ośrodki się rozwijały a nie pustoszały.

    Z drugiej strony nic na siłę. Nie ma się co oszukiwać, dzisiaj wszystko musi być dobrze skalkulowane. Jak się coś opłaca to i przewoźnicy będą, ale w mniejszych (albo wyludnionych) miejscowościach znając życie to i tak nie miałby zbytnio kto jeździć. 

     

    Jak ludzie przeprowadzają się na wieś to zazwyczaj szukają miejscowości dobrze skomunikowanych i z dobrą infrastrukturą. Tam zazwyczaj nie ma problemu z transportem. 

     

    Do miejscowości mniej atrakcyjnych (bo szkoła daleko, bo brak ośrodka zdrowia, bo tylko jeden mały monopolowy, bo brak placu zabaw itp) lgnie zdecydowanie mniej ludzi, tylko Ci co chcą jakiegoś zupełnego spokoju. Tam nie ma raczej szans na jakąkolwiek zmianę. 

     

    Atrakcyjne miejscowości jakiegoś lokalnego przewoźnika i tak zazwyczaj mają, większość jeździ samochodem. Busami jedynie starcy od święta i młodzież do szkoły średniej. Taka prawda. 

    • Like 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...