Skocz do zawartości

lokiju

Użytkownik
  • Postów

    929
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez lokiju

  1. Od tego wybielania kierowców na facebooku i innych portalach to już się niedobrze robi. Jak rowerzysta lub pieszy coś odwali to jest mieszany z błotem. Z kolei jak kierowca złamie prawo to zaczynają się tłumaczenia, że wszyscy dookoła są winni bo przecież kierowców prawo nie dotyczy a jak jest łamane to dlatego, że jest złe.

     

    Może zaczniemy stosować te same argumenty w stosunku do rowerzystów? Najwidoczniej to, że ktoś jedzie jezdnią a nie DDR wynika z tego, że prawo jest złe. Bo tak się właśnie tłumaczą kierowcy jak łamią przepisy. 

  2. 8 godzin temu, hubio napisał(a):

    Korporacja to taki twór, że zawsze będzie szorowała po dnie wynagrodzeń dla pracowników więc nikt mnie nie przekona, że podniesienie minimalnej to był błąd. A na pewno nie tym argumentem.

    Skąd to stwierdzenie? Janusz biznesu to prywaciarz, który ma pod sobą co najwyżej kilku pracowników a nie duże korpo. To określenie się z kosmosu nie wzięło bo na to są twarde dane.

  3. Ludzie mają nasrane. Jakieś 3 dni po polubieniu mojego przedmiotu na Vinted skorzystałem z opcji zaproponuj cenę i zaproponowałem niższą kwotę. Na co ta osoba usunęła polubienie i dała je jeszcze raz 🤣 I tak to się kręci. 

     

    Do tego negocjacje o 1-3 zł a pózniej te same osoby na Facebooku wyśmiewają tych co im właśnie proponują tego typu zniżkę. Jakaś podwójna moralność.

     

  4. Jest w trójmieście pan, który zajmuje się elektroniką w sensie TV, radia i inne takie. Kiedyś pytałem go o karty graficzne to też mówił, że robi. Czy jest w tym dobry? Nie wiem bo miałem naprawiać u niego ale jednak okazało się, że się nie opłaca i karta poszła do kosza ale monitor mi naprawił i działa do dziś. 

  5. To prawda, ostatnio wyszedł artykuł spod rąk TVN24 gdzie wspomniano, że 80% kierowców jedzie więcej niż ograniczenie prędkości na danej drodze. W komentarzach nawet nikt nie próbował się bronić tylko większość stwierdziła, że jeżeli tak jest to najwyraźniej prawo jest złe i limity należy zwiększyć. Ten sam argument powinno się stosować w stosunku do jeżdżenia chodnikiem samochodem lub rowerem jezdnią jak obok jest DDR. Należy na wszystko pozwolić i będziemy mieli totalną anarchie bo komuś się wydaję, że on wie co robi.

     

    "Jeżdżę szybko ale bezpiecznie"

    "Można ominąć"

    "Nie ma gdzie parkować"

    "Ograniczają swobody obywatelskie"

    "Droga dla rowerów nadaję się tylko dla dzieci"

     

    I wiele wiele innych wymówek. 

  6. Mam wystawiony na marketplace przedmiot za 50 zł. Napisał do mnie jakiś dziwny typ czy nie wyślę mu za pobraniem. Napisałem, że tylko jeżeli za przesyłkę zapłaci z góry lub niech kupi przez olx albo allegro lokalnie. Odpisał, że będziemy w kontakcie po czym mnie zablokował :boink: Ludzie cofają się w rozwoju.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...