Skocz do zawartości

lokiju

Użytkownik
  • Postów

    929
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez lokiju

  1. 6 godzin temu, ODIN85 napisał(a):

    Nawet menele coś słabo zbierają te butelki. Niewypał na całego:thumbdown:

    Zbierają, dzisiaj Pan żul przyszedł do Auchana z całym workiem puszek i butelek. Tylko, że musiał je nadmuchać bo wszystkie miał zgniecione.

  2. @BadalamannOpiekunka z Mopsu jest bodajże 2 godziny dziennie ale to dalej za mało. Co moi rodzice się nalatają po lekarzach to nie wspomnę. Jeżeli chodzi o szpital do, którego teraz trafiła to walczyli o to miesiącami bo wcale nie tak łatwo się dostać (szpital specjalistyczny). Na ten moment moja mama tam pojechała na zasadzie wywalę ją z łóżka może coś da. Jeżeli chodzi o DPS to nawet z dopłatą państwa to nadal wychodzi kilka tys. miesięcznie. 

     

    Co do reszty wypowiedzi to jak ktoś ma rodzinę to zawsze ona może pomóc finansowo. Tylko, że tych starych ludzi bez rodziny będzie coraz więcej.

  3. Ktoś kto nie ma w rodzinie bardzo schorowanej starszej osoby ten nie wie w co się właśnie wpakowaliśmy. Moja babcia jest bardzo chora i ostatnio trafila do szpitala. Będąc już w szpitalu odmawiała jakiegokolwiek ruchu przez co dodatkowo doszło do zapalenia płuc. Po trzech tygodniach wypisali ją do domu a ona nawet nie potrafi ustać na nogach bo doszło do zaniku mięśni. Pani doktor ze szpitala stwierdziła, że potrzebna była rehabilitacja ale jej nie było bo panuje epidemia grypy :boink:Opiekunka przychodzi ale to kosztuje i to nie mało. To samo jakby chciał ją dać do DPS'u. Za wszystko trzeba płacić i to duże pieniądze. 

     

    Teraz wyobraźcie sobie co to będzie za 30 lat gdy emerytów będzie dużo więcej a co za tym idzie tak mocno schorowanych osób. Polska to będzie jeden wielki DPS albo odpalimy eutanazje. 

  4.  

    Cytat

    Czarne chmury nad rynkiem pamięci. Kryzys może potrwać do 2030 r.

     

    Kryzys pamięci staje się coraz poważniejszy – to nie chwilowe zawirowanie, a długotrwały problem. Według szefa firmy Phison, niedobory mogą ciągnąć się nawet do 2030 r., grożąc opóźnieniami, wzrostem cen i bankructwami producentów elektroniki.

     

    Ciekawe czy jeżeli ta wizja się potwierdzi to takie PS6 lub karty z serii 6000 wyjdą przed 2030 r. a jak tak to w jakich cenach. 

  5. "Śnieg nawet w maju? Taki scenariusz jest możliwy

     

    Modele pogodowe nie wykluczają również powrotu opadów śniegu w najmniej spodziewanym momencie. Mokry śnieg może pojawić się nie tylko w kwietniu, ale nawet w maju. Co istotne, białe krajobrazy nie muszą ograniczać się do obszarów górskich – możliwe są bowiem śnieżyce występujące również w głębi kraju.

     

    W praktyce oznacza to, że ciepłe kurtki, parasole i alerty IMGW przed śniegiem i mrozem pozostaną z nami znacznie dłużej, niż byśmy tego chcieli."

  6. Czyli każdy czytał co innego. 

     

    Taka ciekawostka 

     

    "Tegoroczny styczeń wśród najcieplejszych w historii

    Średnia temperatura powierzchni była o 0,79 stopnia Celsjusza wyższa od średniej ze stycznia w latach 1991-2020 - podali meteorolodzy. Tegoroczna wartość wyniosła dokładnie 12,95 stopnia. Jednocześnie styczeń 2026 był o 0,28 stopnia Celsjusza chłodniejszy niż najcieplejszy styczeń w historii pomiarów z 2025 roku."

  7. 13 godzin temu, Zas napisał(a):

    "Średnie temperatury w marcu, kwietniu oraz maju będą oscylować w granicach normy wieloletniej. To istotna zmiana, bo przyzwyczailiśmy się ostatnio do znacznie cieplejszych miesięcy, co teraz może być niemiłym zaskoczeniem."

     

    Kiedy do k... nędzy był ostatnio ten ciepły maj? :E 

    Najlepsze jest w tym, że dwa dni temu czytałem artykuł, że może nie być wiosny bo przyjdą od razu letnie temperatury %-) 

    Screenshot_20260216_154622_Chrome.thumb.jpg.7fd206fd6173b916aaad567971f1ee69.jpg

  8. 22 minuty temu, ligonis24 napisał(a):

    Okej, czyli jeśli problem leży po stronie procesora to pamięci nie zostały uszkodzone w żaden sposób permanentnie, dobrze rozumiem? 

     

    Odpaliłem TestMem5 po zmianie ustawień na fabryczne w BIOS i tak samo pokazuje błędy.

    Bios najnowszy? Ja bym włożył inny procesor jeżeli masz taką możliwość i wtedy zapuścił TM5 na anta extreme. 

  9. 19 godzin temu, Radziuwilk napisał(a):

    Oni nigdy nie byli dobrzy w wojowanie. Gdyby nie wsparcie USA to by pewnie nie poradzili sobie podczas IIWW. 

    Majac mase nie radza sobie ze slaba Ukraina. 

    Nawet jak zrobia mobilizacje. To Ukraincy zrobia im rzez i wojakom odechce sie ginac.  Juz widze te ostrzaly skupisk wojsk. 

    Mam nadzieje, ze na zachodzie (w Polsce) jest przygotowany plan na wypadek ruskiej mobilizacji i sa przygotowane miejsca produkcji duzych ilosci dronow FPV. Operatorow raczej ukraincom nie zabraknie.

    Ciezkiego sprzetu i amunicji tez nie.

    Nie brakuje historyków, którzy twierdzą, że nawet bez pomocy USA rosjanie by sobie poradzili i wygrali wojnę. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...