-
Postów
763 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Odpowiedzi opublikowane przez lesiu155
-
-
2 minuty temu, GordonLameman napisał(a):
Safety first.
Bullshit
w sensie, że obrotowa jest mniej bezpieczna.
-
Może to nie w nogach problem, a w foteliku... Bo dobieraliście gdzieś czy na pałę? No ale teraz to już bez znaczenia. Jak coś - są wkładki Okiday, żeby było wygodniej. Tylko widzę, że chyba nadal nie uporali się z produkcją albo odpuścili sobie... Chciałem rok temu kupić siedzisko to nie dorwałem, kupiłem oparcie (bo tylko to było dostępne wówczas) i robi za siedzisko. Widzę, że można dostać komplet oparcie + siedzisko ale mało więc pewnie jakieś resztki jeszcze zostały. Pisałem do producenta to mieli problem z formami wówczas, skoro nie ma tego na rynku nadal to albo odpuścili, albo nadal nie mają. Ale ponad rok czasu?

A i jeszcze jedna rzecz, to, że fotelik był ok dla roczniaka, nie znaczy, że dla 2 latka też będzie, kwestia anatomii, różnie rosną. -
A tak zapytam - w jakim foteliku jeździł wcześniej?
-
10 minut temu, galakty napisał(a):
Ah to o BMW benzyna vs diesel?
Nieee, jeszcze wcześniejsza - właśnie o niutach, jak już było, że dlaczego passat nie pociągnie przyczepy, a traktor już tak. I to ode mnie się zaczęło, kiedy stwierdziłem, że niut ma większe znaczenie dla przyspieszania/elastyczności jak moc. Czy coś takiego, już nie pamiętam dokładnie.
Swoją drogą - zauważyliście, że jak berg się wyniósł to i tematy przestały się pojawiać? Jakby to on był triggerem
-
2
-
1
-
-
2 minuty temu, GordonLameman napisał(a):
A macie doświadczenia z fotelikami Axkid?
Szczególnie na ten patrzę:
https://8stars.com/pl/foteliki-posiadajace-plus-test/1144-axkid-one-3.htmlNie patrz tylko jedź do foteliki.info czy jakiegokolwiek innego spec sklepu, żeby dobrali do samochodu i dziecka. Serio, to jest ważne bo może coś Ci się podobać, a będzie pasowało jak pięść do jeża
Jedynie BeSafe są "uniwersalne" - w sensie takim, że jak żaden nie pasuje w samochodzie to ten na pewno.
@dannykay Nie, tylko tyłem. -
Nie odbierz tego jako atak ale - skąd wiesz?
2 latek Ci przeca nie powie
taki 3,5 już tak - casus mojego młodego, że narzekał, że go 4 litery bolą stąd decyzja o zmianie na FWF bo jeszcze by mógł pojeździć w obrotowym.
-
3 minuty temu, larry.bigl napisał(a):
Już 2-3 letnie dziecko ma non stop podkurczone kolana.
I to nie jest problem jeszcze ze względu na ruchomość (czy jak to się nazywa) stawów u takiego dziecka. Wrzuć w googla, AI podaje minimum 4 lata jako takie "rozsądne".
https://8stars.com/pl/18-foteliki-rwf-tylem-do-kierunku-jazdy?q=ecer44-0\-36kg+(Grupa+0\/1\/2\/3)-9\-25kg+(Grupa+1\/2)/Kierunek+montażu-RWF+(tyłem)
-
14 minut temu, galakty napisał(a):
Nie wiem czy żart czy na serio, ale zobacz wzór na moc
Piłem do niedawnej "dyskusji" tutaj na ith
w sumie to chyba jedna z pierwszych takich dyspót za czasów "nowych porządków"
-
6 minut temu, larry.bigl napisał(a):
U nas 2 latka jeździ już przodem. Tyłem by miała mega niewygodnie pod względem ułożenia nóg.
Wg ekspertów nie jest to prawda. Jak dobierałem młodemu fotelik circa rok temu (15-36) to sprzedawca w 8 gwiazdek powiedział, że jego dziecko ma 6 i nadal śmiga tyłem. Wiadomo, dziecko dziecku nierówne ale nie wierzę, że może być +50% masy/wzrostu względem średniej
-
Przecież niut jest bez znaczenia, liczy się moc
-
U mnie cały czas dzieciaki z tyłu, syn zaczął jeździć przodem jakoś na 4 urodziny w ramach prezentu. A jak się córa urodziła to cięgiem z tyłu, Żona obok mnie.
-
Na szybko to można piwo wyzerować
-
1
-
-
Teraz, bleidd napisał(a):
Jakim kraju? Nie ma kraju, u mnie na grupce FB mojej miejscowości był post, ze zostaliśmy anektowani przez Chiny.
o jejku, w końcu przyjdzie do nas normalność
-
Toyka widzę umie w primaaprilis
-
Dokładnie to miałem na myśli
Jeszcze jakbyś miał na kołki drewniane zapięcia to już w ogóle miodzio zamiast wkrętów
Ja chciałem u siebie zrobić taką a'la altanę (z rozsuwanym dachem materiałowym) właśnie praktycznie bez wkrętów, ale ja chciałem taras z deski, żona nie chciałą pchać się w koszty no i stanęło na tym, że nie ma nic
-
1
-
-
Teraz, trepek napisał(a):
Chcesz designerski carport z dachem zamontowanym na zasadzie jednostronnego wspornika to trzeba płacić
W cenie jest koszt projektu, obliczeń i testów.
Tak, tylko później wrzucił inny, podobny za dużo mniej. Ale jednak wygląd nie ten
-
34 minuty temu, Gret napisał(a):
Fajna ta altanka taka bez sensu trochę bo w sumie to przed niczym nie chroni
Jak masz dach na 4 słupach to efekt jest ten sam
coś tam przed deszczem/śniegiem ochroni, chcesz więcej to już garaż
-
2 godziny temu, Kyle napisał(a):
... ja rozumiem, gdyby kosztowała 2x tyle co taka 75kg/m2:
https://palram.pl/wiata-samochodowa-arizona-4-95-x-3-m-palram-canopia
... ale nie ponad 3,5x.
Popatrz na estetykę jeszcze
No i całość konstrukcji masz aluminium, a nie kombinację stal+aluminium. Na allegro masz za 31k
-
Godzinę temu, Kyle napisał(a):
Z tą ceną, to chyba ktoś na głowę upadł:
https://bravogarden.istore.pl/pl/p/Carport-aluminiowy-VelaPort-1500N/21479332
Konstrukcja tylko z jednej strony podparta, to musi wytrzymać. Czy przesadzona - nie mnie oceniać. Ale na pewno będzie wyraźnie droższa od 4 słupów na każdym rogu.
-
Ostatni dzień kwartału, wypychają co się da, żeby dobrze w tabelkach wyglądało
Ale to raczej wszędzie tak jest.
-
2
-
-
Coś jak casus BMW, że masz hardware zamontowany ale nie wykupiłeś opcji premium, żeby używać
-
27 minut temu, marko napisał(a):
Jako tako jest wystarczające
Jak mi stolarz robił zabudowę w kuchni to powiedział coś takiego, kiedy się czegoś zacząłem czepiać - nie da się zrobić na 100%, jak jest zrobione na 80 to jest dobrze. Na co mój teścio - no to Mateusz, zapłacisz 80%
-
7
-
-
Bliźniak/szeregówka to imo połączenie wad domu i mieszkania, change my mind
-
4
-
-
3 minuty temu, GordonLameman napisał(a):
To po prostu zależy od tego co chcesz.
Jak chcesz drewniane podłogi to masz już 1/5 tego budżetu co napisałeś (250k). Wykończenie domu za 250k to moim zdaniem nierealna sprawa. CHyba, że pójdziesz naprawdę po taniości, ale no i tak będzie ciężko. Kuchnia to kilkadziesiąt tysięcy przecież
Kiedyś się z Pietrka śmiali, że miał kuchnię właśnie za jakiś chory wówczas hajs. Rzeczywistość dogoniła

Motoryzacyjna Blabla.
w Motoryzacja
Opublikowano · Edytowane przez lesiu155
Obrotowa baza to gamechanger, serio. W nosidle to akurat bez znaczenia większego moim zdaniem ale w 2 foteliku jak najbardziej. I jak wspomniałem - po prostu pojedź gdzieś, żeby dobrać stricte pod samochód i dziecko. A dobierając możesz sobie na testy popatrzeć jak już będziesz miał wybór ograniczony do 2-3. I wtedy zdecydujesz
Ja się wczoraj czy przedwczoraj dowiedziałem, że Takata robi (robiła?) foteliki
I że całkiem nieźle w testach wypada. Ale ja jak mogę to jestem patriotom - Avionaut rulez
Chociaż drugi i trzeci fotelik to niestety nie Avionaut, nie pasowały.