Skocz do zawartości

lesiu155

Użytkownik
  • Postów

    763
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi opublikowane przez lesiu155

  1. Obrotowa baza to gamechanger, serio. W nosidle to akurat bez znaczenia większego moim zdaniem ale w 2 foteliku jak najbardziej. I jak wspomniałem - po prostu pojedź gdzieś, żeby dobrać stricte pod samochód i dziecko. A dobierając możesz sobie na testy popatrzeć jak już będziesz miał wybór ograniczony do 2-3. I wtedy zdecydujesz ;)  Ja się wczoraj czy przedwczoraj dowiedziałem, że Takata robi (robiła?) foteliki :o I że całkiem nieźle w testach wypada. Ale ja jak mogę to jestem patriotom - Avionaut rulez :E Chociaż drugi i trzeci fotelik to niestety nie Avionaut, nie pasowały.

  2. Może to nie w nogach problem, a w foteliku... Bo dobieraliście gdzieś czy na pałę? No ale teraz to już bez znaczenia. Jak coś - są wkładki Okiday, żeby było wygodniej. Tylko widzę, że chyba nadal nie uporali się z produkcją albo odpuścili sobie... Chciałem rok temu kupić siedzisko to nie dorwałem, kupiłem oparcie (bo tylko to było dostępne wówczas) i robi za siedzisko. Widzę, że można dostać komplet oparcie + siedzisko ale mało więc pewnie jakieś resztki jeszcze zostały. Pisałem do producenta to mieli problem z formami wówczas, skoro nie ma tego na rynku nadal to albo odpuścili, albo nadal nie mają. Ale ponad rok czasu? :hmm:

    A i jeszcze jedna rzecz, to, że fotelik był ok dla roczniaka, nie znaczy, że dla 2 latka też będzie, kwestia anatomii, różnie rosną.

  3. 10 minut temu, galakty napisał(a):

    Ah to o BMW benzyna vs diesel? :E 

    Nieee, jeszcze wcześniejsza - właśnie o niutach, jak już było, że dlaczego passat nie pociągnie przyczepy, a traktor już tak. I to ode mnie się zaczęło, kiedy stwierdziłem, że niut ma większe znaczenie dla przyspieszania/elastyczności jak moc. Czy coś takiego, już nie pamiętam dokładnie. 

    Swoją drogą - zauważyliście, że jak berg się wyniósł to i tematy przestały się pojawiać? Jakby to on był triggerem :E

    • Haha 2
    • Upvote 1
  4. 2 minuty temu, GordonLameman napisał(a):

    A macie doświadczenia z fotelikami Axkid?

     

    Szczególnie na ten patrzę:
    https://8stars.com/pl/foteliki-posiadajace-plus-test/1144-axkid-one-3.html

    Nie patrz tylko jedź do foteliki.info czy jakiegokolwiek innego spec sklepu, żeby dobrali do samochodu i dziecka. Serio, to jest ważne bo może coś Ci się podobać, a będzie pasowało jak pięść do jeża :P Jedynie BeSafe są "uniwersalne" - w sensie takim, że jak żaden nie pasuje w samochodzie to ten na pewno. 

    @dannykay Nie, tylko tyłem. 

  5. Nie odbierz tego jako atak ale - skąd wiesz? :E 2 latek Ci przeca nie powie :P taki 3,5 już tak - casus mojego młodego, że narzekał, że go 4 litery bolą stąd decyzja o zmianie na FWF bo jeszcze by mógł pojeździć w obrotowym. 

  6. 3 minuty temu, larry.bigl napisał(a):

    Już 2-3 letnie dziecko ma non stop podkurczone kolana. 

    I to nie jest problem jeszcze ze względu na ruchomość (czy jak to się nazywa) stawów u takiego dziecka. Wrzuć w googla, AI podaje minimum 4 lata jako takie "rozsądne".

    https://8stars.com/pl/18-foteliki-rwf-tylem-do-kierunku-jazdy?q=ecer44-0\-36kg+(Grupa+0\/1\/2\/3)-9\-25kg+(Grupa+1\/2)/Kierunek+montażu-RWF+(tyłem)

     

  7. 6 minut temu, larry.bigl napisał(a):

    U nas 2 latka jeździ już przodem. Tyłem by miała mega niewygodnie pod względem ułożenia nóg. 

    Wg ekspertów nie jest to prawda. Jak dobierałem młodemu fotelik circa rok temu (15-36) to sprzedawca w 8 gwiazdek powiedział, że jego dziecko ma 6 i nadal śmiga tyłem. Wiadomo, dziecko dziecku nierówne ale nie wierzę, że może być +50% masy/wzrostu względem średniej :D 

  8. U mnie cały czas dzieciaki z tyłu, syn zaczął jeździć przodem jakoś na 4 urodziny w ramach prezentu. A jak się córa urodziła to cięgiem z tyłu, Żona obok mnie. 

  9. Dokładnie to miałem na myśli ;) 

    Jeszcze jakbyś miał na kołki drewniane zapięcia to już w ogóle miodzio zamiast wkrętów :lovin:Ja chciałem u siebie zrobić taką a'la altanę (z rozsuwanym dachem materiałowym) właśnie praktycznie bez wkrętów, ale ja chciałem taras z deski, żona nie chciałą pchać się w koszty no i stanęło na tym, że nie ma nic ;) 

    • Upvote 1
  10. Teraz, trepek napisał(a):

    Chcesz designerski carport z dachem zamontowanym na zasadzie jednostronnego wspornika to trzeba płacić :) W cenie jest koszt projektu, obliczeń i testów.

    Tak, tylko później wrzucił inny, podobny za dużo mniej. Ale jednak wygląd nie ten ;) 

  11. 34 minuty temu, Gret napisał(a):

    Fajna ta altanka taka bez sensu trochę bo w sumie to przed niczym nie chroni :E

    Jak masz dach na 4 słupach to efekt jest ten sam ;)  coś tam przed deszczem/śniegiem ochroni, chcesz więcej to już garaż :P 

  12. 27 minut temu, marko napisał(a):

    Jako tako jest wystarczające :E

    Jak mi stolarz robił zabudowę w kuchni to powiedział coś takiego, kiedy się czegoś zacząłem czepiać - nie da się zrobić na 100%, jak jest zrobione na 80 to jest dobrze. Na co mój teścio - no to Mateusz, zapłacisz 80% :E 

    • Haha 7
  13. 3 minuty temu, GordonLameman napisał(a):

    To po prostu zależy od tego co chcesz.

     

    Jak chcesz drewniane podłogi to masz już 1/5 tego budżetu co napisałeś (250k). Wykończenie domu za 250k to moim zdaniem nierealna sprawa. CHyba, że pójdziesz naprawdę po taniości, ale no i tak będzie ciężko. Kuchnia to kilkadziesiąt tysięcy przecież :) 

    Kiedyś się z Pietrka śmiali, że miał kuchnię właśnie za jakiś chory wówczas hajs. Rzeczywistość dogoniła :D 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...