Skocz do zawartości

Nowy komputer R5 1600, GF GTX 1080


KONIUX27

Recommended Posts

https://www.morele.net/inventory/info/84e6f574/

Złożyłem taki komputer i chciałbym Was zapytać co o nim myślicie. Wydaje mi się, że nie ma sensu dopłacać1k do intela, ponieważ różnic nie ma drastycznych, raptem parę klatek. Komputer jest składany do gier wszelakiego typu (monitor IPS 1080p 60hz i drugi do FPSow TN 1440p 144hz). Mniej pod pracę jak rendering. Odnośnie chłodzenia myślę, że wodne nie jest szczególnie potrzebne, chyba że dopłacić 100zł do nzxt Krakena. Budżet ok.7k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka opcji i do poprawki [niektóre nie potrzebnie zamawiać]:

Wybrałeś dobrą Mobo Asus PRIME X370-PRO ale wystarczy brać tańszą B350 np: MSI Gaming Pro Carbon albo ASUS ROG Strix Gaming albo X370 np: Asrock Gaming X 

Kupujesz Chłodzenie CPU Be quiet! Dark Rock PRO 3 (BK019) i dostajesz Gratis pastę termoprzewodzącą czyli nie potrzebnie dodatkowo zamawiać Be quiet! pasta termoprzewodząca DC1

Wystarczy tańsza i szybka DDR4 np: G.Skill Aegis 2x8GB 3000 albo G.Skill Ripjaws 2x8GB 3000 albo polecam Adata XPG 2x8GB 3000

Obudowa PHANTEKS Eclipse P400 Tempered Glass nie posiada Wnęki zewnętrzne 5.25 cala czyli nie ma miejsca na Napęd/odpada Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

Wybrałeś dobrą karte graficzną albo możesz zmienić na inną np: Gigabyte Auros albo Palit Super JetStream

Wystarczy zwykła HDD Toshiba DT01ACA100

Zamiast Krakena to polecam brać tańszą Arctic Freezer Liquid 240

Zasilacz PSU Corsair - dobry wybór i świetna cena za 339zl 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Corsait CS to w zasadzie

https://www.morele.net/zasilacz-lc-power-greenpower4-650w-lc6650gp4-858281/

aczkolwiek morele ma cholendarnie drogo, możesz kupić za 329 np

https://hs.pl/pl/searchquery/6650gp4/1/phot/5?url=6650gp4

trochę polepszony CS z cichszym wentylerm. Test znajdziesz na IThardware

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie karty to GB jest tylko rezerwowo, niereferenta będę chyba od Asusa brał ewentualnie MSi. Napęd przez przypadek. nie wiem czemu sie tam znalazł. :D

Pomyśle nad tym wodnym chłodzenie cichsze i lepsze podobno. Ale podane przez Ciebie nie obsługuje AM4.

Nie wiedziałem że pasta jest w zestawie. Dzięki.

1080 wydaje mi sie najbardziej opłacalny bo miedzy 1070 a 1080 jest tylko 500zl roznicy a do 1080ti juz kolejne 1k.

Na płyty popatrzę.

Jedyne do czego mam wątpliwości to procesor. R5 1600 jest dobry, ale nie tak jak i7 8700k i nwm czy ta roznica jest tego warta.

Co do RAMu nie jestem przekonany, różnica 100zł a tak mam świecące się pamięci (zależy co prawda na czerwieni nie RGB)

A dysk to nwm czy warto brać tańszy.

Edytowano przez KONIUX27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam większe zaufanie do Adaty DDR4 niż G.Skill DDR4. Rozumiem czyli szukać coś na styl/wygląd.

Arctic Liquid Freezer pisze że obsługuje AM4 tylko jest jeden warunek jeśli kupić nowsze opakowanie to masz podstawkę AM4 a jeśli kupić starsze opakowanie to nie ma to będziesz musiał zgłaszać e-mail: [email protected] to wyślą podstawkę AM4.

R5 1600 spokojnie starczy i będzie dobrze. Jak masz wątpliwości to możesz brać i5 8400. Chyba że pracujesz jako grafik Photoshop/CorelDraw to warto brać i7 8700.

Toshiba P300 jest bardzo szybka ale ma sporo minusów. Chyba że trafić bardzo dobrą sztukę bez wad [jest szansa 3/10].

 

Chłodzenie AIO/Wodne nie zawsze są ciche ale są wydajne.

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli R5 wystarczy. I chlodzenie będzie też pasować. Wygląd nie ma wielkiego znaczenia, ale jeśli wszystko się świeci na czerwono u mnie na biurku to lepiej bedzie wyglądać, niekoniecznie musi być RGB bo HyperX Alloy Elite i tak się  swieci na czerwono i glupio by to wyglądało. I tak myślę o "wypchaniu" LEDami. To dysk wymienię. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze raz sprawdzić - Obudowa PHANTEKS Eclipse P400 Tempered Glass

Czy jest miejsce czy wejdzie do obudowy - Arctic Liquid Freezer 240 bo potrzebuje naprawdę sporo miejsca. A ten Kraken jest 25% mniejszy od Arctic Liquid Freezer.

Sprawdzałem na stronie Eclipse P400 - wejdzie spokojnie i masz 2 opcje: możesz zainstalować na górze/pod daszkiem i przodu na wewnątrz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/33b14fec/ w wersji ASUS lub takie https://www.morele.net/inventory/info/d9c0c605/ w wersji MSI. I jak? Jest jakaś różnica między 1080 Gaming X a X+ i Asus 1080 - lub Advanced, bo albo jestem ślepy albo nie ma.

Edytowano przez KONIUX27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym normalny i tańszy: R5 1600 chyba że lubisz OC to bierzesz: R5 1600x. 

Chyba wziąłbym ASUS > MSI tylko dlatego że wybrałeś DDR4 G.Skill [lepsza współpraca Mobo z DDR4]

Nie potrzebnie zmieniłeś na: Zasilacz LC-Power + Arctic Liquid Freezer to lepiej wziąć taniej: Be quiet! Dark Rock PRO 3 + Zasilacz Corsair CS 650W [będzie cicho i mnie problemów/łatwiej zainstalować + gratis Pasta dobra].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay czyli Asus.

Jest roznica miedzy Asus 1080 Advanced a zwykła?

A z wodnego zrezygnować?

Wygrałem na ITH chłodzenie GB ATC 700 co o nim myslisz?

OC lubię i mam zamiar podkręcić karte i procek. Chodzi o wydajność w grach bardziej. R5 1600X ma wyzsze taktowanie o cale 0.4@GHz.

Edytowano przez KONIUX27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GB ATC 700 niby dobry do R5 1600 ale bez OC. Najsłabszy punkt - posiada tylko 3x Heatpipe.

Jeśli lubisz OC to bierz R5 1600x - żaden problem.

Mówisz o GTX1080 Strix ROG - bez Advanced czyli różnica limit OC ale nie ma wielkiej różnicy.

A z wodnego zrezygnować? Jeśli tak bardzo chcesz AIO to bierz.

Jeśli chodzi o wydajność R5 1600 a R5 1600x to mała różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michagm napisał:

GB ATC 700 niby dobry do R5 1600 ale bez OC. Najsłabszy punkt - posiada tylko 3x Heatpipe.

Jeśli lubisz OC to bierz R5 1600x - żaden problem.

Mówisz o GTX1080 Strix ROG - bez Advanced czyli różnica limit OC ale nie ma wielkiej różnicy.

A z wodnego zrezygnować? Jeśli tak bardzo chcesz AIO to bierz.

Jeśli chodzi o wydajność R5 1600 a R5 1600x to mała różnica.

Czyli AIO sobie darować, okay.

R5 1600 chciałbym tak podkręcić do 3,7-4,0@GHz

Karta bez różnicy.

Coolera lepiej wymienić na Dark Rock Pro 3 albo ten z pierwszej w wersji?

Cos takiego .https://www.morele.net/inventory/info/f8a4bd91/

Edytowano przez KONIUX27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KONIUX27 napisał:

Moge ale zasilacz 650w powinien wystarczyc.

Dark Rock Pro 3 tez powinien wyrobić, chyba.

Bydlaczek Dark Rock Pro 3 lepiej chłodzi niż Lodówka i jest cichszy od Lodówki.

Dostaniesz śmieszny kluczyk do skręcania podstawy ale nie skręć za mocno [trzeba uważać bo już nie raz zerwałem - słabe metalowe śrubki i słabe gwinty].

Zasilacz PSU 650w - spokojnie poradzi i jeszcze GOLD ~93%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michagm napisał:

Wyślij e-mail'a do morele i poproś o rabacik/zniżkę.

Musisz pokazać zestaw z linkiem/Investory.

Za taką wartość powinieneś dostać rabacik/zniżkę 5%-10%.

Czy posiadać konto w sklepie morele.pl ??

Posiadam.

Mam jeszcze pytanie czy gdyby wymienic Mobo na MSi z370 gaming plus i CPU na i5 8400 i doplacic ta stowke nie byloby lepiej. Jak mówiłem zależy mi głównie na grach ktore nie wymagaja wielowatkowosci i R5 po OC i tak wyglada gorzej od i5 ktora pracuje w ok.4.0@GHz a w grach ma swietne wyniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KONIUX27 napisał:

Posiadam.

Mam jeszcze pytanie czy gdyby wymienic Mobo na MSi z370 gaming plus i CPU na i5 8400 i doplacic ta stowke nie byloby lepiej. Jak mówiłem zależy mi głównie na grach ktore nie wymagaja wielowatkowosci i R5 po OC i tak wyglada gorzej od i5 ktora pracuje w ok.4.0@GHz a w grach ma swietne wyniki?

MSI Z370 Gaming Plus zmień na Gigabyte Z370 HD3 [jest tańsza i ma lepsze sekcje/mosfet'y do OC]

i5 8400 jest wydajna do Gier to możesz brać ale lepiej brać R5 1600 bo dlatego że w przyszłości możesz zmienić na nowszą Generację/CPU Ryzen II [szansa na pewno jest].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...