Skocz do zawartości

Przyśpieszenie Galaxy Note N7000


Recommended Posts

Witam,

chciałbym przyśpieszyć mojego N7000. po pierwsze chciałbym zrobić roota. Niby w necie są poradniki ale chcę też sie nieco o tym dowiedzieć. Gdzieś wyczytałem że nie można używać opcji Przywróć ustawienia fabryczne bo inaczej fon się zbrickuje. To co miałbym zrobić jakbym chciał usunąć wszystkie dane by np. inna osoba mogła używać ten telefon.

Druga sprawa to wgranie jakiegoś softu. Chciałbym by był szybszy od standardowego ale też oferował Sklep Play i te sprawy. Oraz by był minimum w wersji 4.1.2.

Proszę o jasne i klarowne tłumaczenie krok po kroku jak to zrobić.

Soft jaki jest to Andek 4.1.2 w wersji od Plusa

Numer wersji to JZO54K.N7000XXLTD

Wersja modemu N7000XXLT3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym telefonie (LG L5 1gen) wrzucałem CyanogenMod w wersji bodajże 11. Od razu widać różnicę w działaniu telefonu. Całego procesu nie będę Ci opisywać, bo na polskim forum androida jest w cholere dobrych poradników ale zazwyczaj większość powiela podstawowe kroki: root telefonu(mój lg po tym dało się normalnie przywrócić do ustawień fabrycznych nowo wgranego ROMu) >instalacja nowego recovery>instalacja ROMu + czasem nowy kernel dla podkręcenia procka. Nie ma idealnych ROMów, każdy ma jakąś niedoróbkę ale różnica pomiędzy oryginalnym softem, a CM jest kolosalna. Ostatnio Szwagier wrzucał na swojego SGS2 CM 12 i też sobie chwali. 

 

Edytowano przez Podwójniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Note ma tak ogromną bazę deweloperów że tylko wybierać ???? Uwaga tylko na gwarancję bo takie modyfikacje zazwyczaj ją blokują.

Po roocie czasami są problemy z przywracaniem, ale jak chcesz zrobić reset do ustawień wystarczy wygrać od nowa soft przez Odin.

Co do Custom ROM to myślę że najlepiej będzie jak zobaczysz który jest twoim zdaniem najlepszy do sposobu w jaki używasz telefonu i wybierzesz bazując po opiniach innych użytkowników. Wybór ogromny, jest nawet Android 6 ????

Co do modyfikacji to po kolei:

- Kernel, łatwo zmienić przez Odin, sprawdź żeby miał Zipalign i obsługę init.d natywnie

-Dodanie SWAPu (bo 1gb ramu boli), najczęściej jest skrypt w init.d który to robi

-Wywalenie aplikacji od operatora i Samsunga, sporo z nich jest nie potrzebne, jeżeli masz root to bez problemu zrobisz to aplikacją z Google Play

-Framework Xposed, instalacja prosta a potem z ich marketu wybierasz pakiety które cię interesują, można sporo w telefonie poprawić

- Seeder, aplikacja dostępna na XDA redukuje opóźnienia systemu poprzez zwiększenie współczynnika entropii

-Package Disabler z Google Play pozwoli ci zablokowac niepotrzebne pakiety systemowe

Tyle mi na razie do głowy przychodzi, wszystko znajdziesz na XDA albo android.com.pl. Pamiętaj o zabezpieczeniu danych osobistych ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie coś ciekawi. Raz jak wejdę w tryb recovery to mam jedna wersję CWM a innym razem mam inną i nie wiem jak to sie dzieje

Myślę nad naciągnięciem rodziców na nową baterię do tego bo aktualna nie wystarcza dla tego pochłaniacza energii

Edytowano przez Prezes Biznes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...