Skocz do zawartości

jakie chłodzenie do Ryzen 2600 - powietrze czy AIO?


ergiebe

Recommended Posts

Lepsze dobre chłodzenie powietrzne niz nedzne AIO .https://ithardware.pl/poradniki/polecane_coolery_cpu_podsumowanie_2017_roku-4699.html te 2 za cene AIO sie w miare opłacają do tego zywotnosc aio ???? cooler wymienisz 2 wentylatory i jedziesz dalej a jak kupisz AIO to moze 2-3 lata i po pompie ,brak chłodzenia VRM i hałas .

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brać powietrze to coś w rodzaju BQ Dark Rock Pro 4, śmieci od SPC są głośne i beznadziejne, o tandetnym wyglądzie nie wspominając.   ????

Ewentualnie Noctua z 14cm wentylem, powinna styknąć nawet przy oc, miałem taką na 1950X i latała lepiej niż BQ 280mm. (fakt, stopka BQ była za mała)

Edytowano przez Mar_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grandis, Fortis, nawet pewnie Fera sie sprawdzi. Raczej tutaj patrzec na budzet i wziac to na co wystarczy

 

Co do glosnosci SPC - nie zgodze sie do konca a dodatkowo - odczucie glosnosci jest pojeciem wzglednym. Jednym przeszkadza kapiący kran w mieszkaniu obok a innym nie przeszkadzają udarówki za sciana u sąsiada ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eNeSik napisał:

Ja przy FERA 3 otrzymalem zestaw pod montaz na kazda podstawke (istniejaca w chwili produkcji chlodzenia oczywiscie :) )

Oczywiście.  ????

A ja dostawałem od Noctua te których w momencie produkcji nie było.  :E

Nawiasem mówiąc ja miałem Fera 3 w początkach Ryzena, z tego prostego powodu że był to jeden z niewielu coolerów dających się wpiąć w gniazdo AM4, oczywiście z powodu sposobu montażu zgodnego nawet z AM2 a nie jakiegoś rewelacyjnego projektu.

Był beznadziejny.  ????

Grandisa też miałem, poza bijącą po oczach tandetą miał jeszcze jedną cechę, zbyt mocne dokręcenie powodowało losowe restarty oraz problemy z bootowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bq! Pure Rock nie jest też zły, można rozważyć. Sam się przesiadłem jakiś miesiąc temu (?) z Fortisa pierwszej generacji na to bq!. Co prawda powodem była waga, bo chciałem coś lżejszego, ale pomimo mniejszych rozmiarów jest kilka stopni mniej. Aczkolwiek jeszcze raz zaznaczam, że to przesiadka z pierwszego Fortisa HE1225 i chodziło mi głównie o zmniejszenie wagi. Bo wydawało mi się, że jest płyta nieco wygięta i się nie pomyliłem...???? Nic nie poradzę, ale ma teraz lżej.

 

Kupowałem w emag, dostawa za free. W opisie nie widzę AM4, ale wydaje mi się, że był zestaw AMD. Pudełko już na strychu wylądowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć,

u mnie FORTIS 3 działa z Athlonem 200ge i po paru godzinach siedzenia prazy kompie mam temperaturę 33st. (Thermal Grizzly pod spodem)

Mam w planach wymianę  na jakiegoś RYZENA 5 i o zmianie chłodzenia nawet nie zaprzątam sobie głowy. Chłodzenie niesłyszalne zupełnie.

Wojtek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...