Skocz do zawartości

KONKURS OC dyskusja


Recommended Posts

Witajcie forumowicze!

Co powiecie na mały konkurs dla fanów podkręcania procesorów i pamięci RAM.

Na początek zbieram listę chętnych. Jak będzie minimum 10 osób, postaram się zorganizować coś na nagrody.

 

Oczywiście chciałbym dobrać tak konkurencje, by każdy miał szansę.  cos dla CPU AMD i Intel oraz pamięci RAM.

Propozycje, ale proszę o poważne tematy :) piszcie w tym wątku na forum.

 

Moja propozycja:

dwie kategorie AMD i Intel

dla nich dajemy kilka konkurencji:

Max taktowanie CPU z ograniczeniem chłodzenia wodnego i napięcia 1,45 V

Max taktowanie pamięci RAM

SPi 16M

Cinebench

 

Najlepszy wynik zdobywa 20 pkt, każde mniejsze niżej 2 pkt mniej.

końcowa ocena to rywalizacja zdobytych punktów w kategorii Intel i AMD, te same PKT może dodatkowa konkurencja.

No to propozycje, trzeba podyskutować.

 

I pamiętajcie, chodzi o dobrą zabawę.

 

mały up:

Jarek Arczyński z kanału blackwhite TV dołączy i zmierzy się z Wami :)

 

 

Zapisy na liście poniżej :

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zcjg7dNxW3VBxgIfUCNGztpjA7zw77-a2rGcavWnKNg/edit?usp=sharing

 

Wstępne nagrody:

3 x cooler CPU be quiet!  Dark Rock Pro 4

3 x koszulka oraz gadżety 

 

Sponsor

image.thumb.png.61a2b64919461c9902e584608868bda0.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z hwbota - ograniczenie do chłodzenia wodnego nadal pozostawia pole do popisu dla "cheatów" w stylu chiller, chłodnica w wiadrze z lodem albo peltier pod blokiem. Lepiej po prostu dać ograniczenie na zegar, np. 5 GHz dla Intela i 4 GHz dla AMD i jazda. Wtedy liczy się skill - odpowiedni system, tweaki i trochę szczęścia :)

% OC bez ograniczeń jest śliskie - a mówię to jako zwycięzca takiego konkursu na overclocku - są takie modele (rzadko dostępne ale da się utrafić), które na powietrzu pwnują wydawałoby się takiego E2140 na LN2. Trzeba by to ograniczyć np. do ostatnich 3-4 generacji, bo tu mniej więcej wszystko robi 30% ponad stock (mam na myśli Intela).

OC RAM-u jest też problematyczne, bo jednak ludzie ciągle siedzą na DDR3 i oni w takiej formule nie mają startu. Lepiej zrobić chyba low clocka Super Pi 32m jako test tutaj - łatwo zweryfikować czy wszystko OK. O, albo memory score z geekbencha 3.

Nic z 3dmarków physics nie było wspomniane, a to też fajny test cpu/RAM, może być z 11-ki albo nowszych.

Dla cinebenchów 11.5/15 są straszne cheaty, ale są łatwo wykrywane, może lepiej coś w stylu GPUPI próbka 100M na CPU.

Aha i jako weryfikacja koniecznie zdjęcie sprzętu + bench ma być zrobiony w czasie trwania konkursu, żeby nie było, że ktoś wykopie stare screeny z XS/hwbota i myśli, że się uda. A w ogóle to teraz każdy ma telefon i nagrać filmik z bencha to też nie problem, więc można i tak zarządzić.

A ponieważ raczej nie będę mógł wziąć udziału jako uczestnik, to mogę chociaż być sędzią :)

W kwestii punktacji trochę bym to zmienił, może coś jak w skokach narciarskich 100-80-60-50-45, albo 20-16-12-10-9-8-..., do obgadania, poza tym jak ktoś znacznie prowadzi w konkurencji to mógłby mieć więcej punktów, żeby nagrodzić jego trud i szczęście w loterii krzemowej.

Tyle, idę spać :)

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eloszka ????

 

Wieki tu nie zaglądałem no ale jestem, co do  konkursu to za dużo nie mam do powiedzenia bo już nic nie działam w temacie. Może zapodam jakieś wyniki ot tak dla hecy ale proszę tylko o jedno, niech będzie brana pod uwagę temperatura otoczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o weryfikacje temperatury na hwbocie rozwiazali problem...hwbotinfo odpalony podczas testu (takze uzywany przy lock 5.0ghz do odczytu cpu freq.)...i przy okazji nagranie video "just in case", gdyby byl problem z weryfikacja...podziekowac tylko "ice bucket", "chiller'owym" Enthusiasts...

 

Pozdro xD

Edytowano przez ViNG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy tak:

Napiszcie kto się zgłasza i jaką ma platformę. W taki sposób łatwiej będzie dobrać konkurencje

 

 

 

ja mam

i7 8700K

32 GB RAM 3200 CL16

RX 570

 

chłodzenie BQ Dark Rock Pro

lub

i7 3930k

8 GB ddr3 2133

RX 570

chłodzenie NH-D14 lub AIO 240

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

 

-  Z170 - 6700k/7350k/6320

- X99 - 5820k (3200+cl13 bangla)

- X79 - 4930k/3930k/4820k (2400+cl8-11-8-28-88-twcl7)

- Z97 - 3258

- Z77 - 2600k/2700k (5.0+...2200+cl6-9-6-20)

- 1366 - x5675...(5.0...6-7-6-20 2200+)+ "wiadro" 4/8

 

Itd. %-)

 

- NH-D14/15 lub AIO 360

 

Tak czy siak nie wysyłacie zabawek zagranice, ale "for fun" wezmę udział %-)

 

Pozdro xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiero czekam na chłodzenie. Teraz mam Phoenix 360 MLC. 
Piszę się na konkurs ale co mam wstawić?
Mam i9-9900k, i7-6600k, i7-7740x i9-7980XE (ale płytę sprzedałem), i3-7350k, X5690, i furę starych procków - bo myślałem że będę im OC robił. 
No ale w Enthusiast najlepsze punkty są za socket T... laptopowy... Eh. 
Co tam ustawicie, to spróbuję się dostosować. 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam

9100f (wat?)

7700k

7600k

Ryzen 1600

Dużo low-mid cepów 1366 (z 50 sztuk)

Dużo różnych 775 (ze 150 total)

Prawie wszystko na 939

Trochę randomowego socket A

Pojedyncze sztuki na AM2 i AM3

 

A jakby zrobić 1151 z ograniczeniem na 4 jajka, żeby 6700k, 8700k i 9900k mogły razem startować? Dodać do tego GPU z gatunku legacy w stylu GTX 280/4850/7970 i moglibyśmy nawet 3d zrobić.

Albo coś w stylu najfajniejsza historia z OC, tylko jak to potem porównać? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dziarson napisał:

Tylko zewyjadacze nagrod wam nie zabiorą bo i takioch nam nikt nie wysle .

sido107 spoko majonez moze być 3200 ciekwae czy zrobie CL 9 :D

phobosq niebieski kolor  miał przydomek na OVC kto pamieta jaki ????

Nie zrobisz, CL10 już będzie bardzo dobrze. 

@Weryl gdzieś ty tu prosów widział, same nooby dookoła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...