Skocz do zawartości

Propozycja testów


Pawelek6

Recommended Posts

Mam w głowie parę testów, które wydaje mi się, że mogłyby być całkiem interesujące. Aczkolwiek nie mówię, że proste do wykonania i przedstawienia.

 

1. Rzeczywista jakość grafiki. Tutaj byłaby potrzebna masa screenów lub nawet filmów w wysokiej rozdzielczości. Mianowicie chodzi mi o ukazanie realnych różnic w paru różnych tytułach na różnych silnikach w oprawie graficznej i różnej wydajności. Niektórzy tak mają wyprane mózgi, że odruchowo wszystko ciągną maks. w prawo na ultra, bo bez ultra gra nie istnieje. Natomiast wg mnie, to już od średnich ustawień dzisiejsze gry na prawdę dobrze wyglądają, a ile nie raz można zyskać na wydajności. Czy faktycznie ten mały detal widoczny na screenie zauważymy w trakcie realnej rozgrywki próbując kogoś ustrzelić lub wyprzedzić, czy tylko niższą ilość kl./s, która będzie np. powodowała zacięcia na naszym sprzęcie?

Tak samo normalne testy wydajności powinny zawierać wszystkie presety ustawień również dla rozdzielczości 1440p oraz 2160p. W końcu to w wyższych rozdzielczościach prędzej trzeba zjeżdżać z detalami, a jeżeli w 1080p. Co mi po wiedzy, że np. RTX 2060 dostaje zadyszki w UHD na detalach ultra? Chciałbym wiedzieć czy na średnich będzie stałe 60 kl./s, a może nawet na wysokich się uda?

 

2. Co do czego? Różne konfiguracje sprzętu. Podam tutaj na swoim przykładzie. Mam i5-6600 i GTX-a 1060 3GB. Wiem, że optymalnie maksymalnie można byłoby wsadzić coś pokroju GTX-a 1070, 1660 Ti czy nadchodzącego pewnie 1660 Super. Tylko ja przewaliłem pierdyliard for i filmów na yt z monitoringiem dla i5 Sky, Kaby, i3 Coffe (w końcu to te same procesory) oraz wymienionymi kartami. To jest temat rzeka i wiem, że np. w Metro mógłbym więcej, ale o to mi chodzi, o taki szeroki wątek. Ile mniej więcej można mocy graficznej do czterech rdzeni w zależności od rodzaju gier jakie preferujemy. Tak samo jakieś 6 rdzeni, 6 rdzeni + HT/SMT itd. itd. Nie sztucznie procesor X, do niego karta Y i pas, bo więcej będzie bagno. Tylko szeroko to opisać. Temat ciężki.

 

3. Co faktycznie kupujemy? Dopiski "gejming", "ultra", "4k" i inne trolololo pierdololo. Na co patrzeć przy doborze np. płyty głównej i karty graficznej? Mnie osobiście np. jest ciężko dzisiaj coś znaleźć, bo ja wolę prosty i stonowany sprzęt, a dzisiaj wszystko pstrokate. Jednakże wygląd to raz, a dodatkowe funkcje czy użyte materiały to dwa. Aby typowy Kowalski wiedział co mu jest potrzebne, a nie co milion naklejek na pudełku mówi, że będzie "emejzing".

 

Temat otwarty do dyskusji :D

 

P.S. Tematy są grube i takie ogólne dla typowego Kowalskiego, więc jeśli redakcji by się ich podjęła to przydałaby się jakaś reklama (?) aby jak największa publika przeczytała takie rzeczy.

Edytowano przez Pawelek6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6600k mozesz nawet  1080 https://hwbot.org/submission/3801925_dziarson_3dmark11___performance_geforce_gtx_1080_20035_marks

https://hwbot.org/submission/4148423_dziarson_3dmark11___performance_geforce_gtx_1060_6_gb_(gp106)_15706_marks

 

Takie testy sa normalnie robione sprawdz w testach it hardvere na 1080 6600K 4 k minimum detale działą fps 4k dalej w2idzisz FHd widzisz gówno :D ale lepsze 144hz 2k grafe ustawiasz tak zeby było optymalnie ale ultra FHD wyglada jak kupa a low 4k fajnie ale to moje zdanie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam procesora K i do tego ram 2133MHz CL13, bo płyta na B150. I jak przewaliłem chyba cały yt, to wyszło mi, że okolice 1070/1660 Ti jest optymalnie, jeśli chodzi o użycie procesora i karty. A mówię o rozdzielczości FHD, bo taki mam monitor. 60 kl./s jest dla mnie w 100% wystarczające i detale co najmniej średnie.

 

Ale głównie rzecz jasna, wątek napisałem aby rozpatrzyć opcję powyższych artykułów.

Edytowano przez Pawelek6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei:

  1. Jak najbardziej do zrobienia. Już teraz jest w sumie w planach materiał o graniu w 4K w 60 FPS i to można idealnie połączyć ze zobrazowaniem jakości grafiki przy różnych ustawieniach suwaczków oraz innych bajerów. Co do większej liczby presetów w standardowych testach, nie da rady (ograniczenia czasowe).
  2. Moim zdaniem niewykonalne. Każdy ma swoje preferencje odnośnie gier, w które gra. Do części tytułów wystarczy ziemniak CPU, a i tak będzie ok. Do innych wręcz odwrotnie. A są jeszcze przeróżne kombinacje rozdzielczości/detali, charakteryzujące się odmiennym balansem CPU/GPU. W skończonym czasie raczej nie da się ugryźć tego tematu w pełni %-)
  3. Jak punkt pierwszy, jak najbardziej do zrobienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że dwójka będzie stanowczo za gruba do ogarnięcia, ale reszta skoro możliwa, to fajno. Rzecz jasna ja do niczego nie namawiam, to tylko moje luźne propozycje, gdyż wydaje mi się, że brakuje po prostu takich zagadnień w sieci.

Edytowano przez Pawelek6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty główne jak najbardziej, dobry by był poradnik jakie mobo wybrać i czy warto dopłacić, albo dlaczego warto. Teraz dochodzi kompatybilność z RGB i ARGB, ja cenie sobie np. wiele wyjść na wentylatory i kontro la ich przez PWM, dodatkowo chłodzona sekcja. Przy okazji możesz dopisać jakie CPU preferowane w zależności od liczby FAZ sekcji i jej chłodzenia, bo sam mam przypadek, że CPU leci na 5 GHz, ale sekcja łapie 122 st. C i mamy trotling.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilosc sprzetu ktory przechodzi mi przez łapy nawet mnie zadziwia i powiem wam tak  x570 r5 3600 i 2 x 3200 cl 16 razem z 10606GB to typowy grass dla  mas a 3600 to najwieksze padło jakie dotej pory od AMD mi8ałem nawet 555 był lepszy niz ten twór :D tylko chciałam sie zapytać dlaczego w tych płytach sa opcje Overclkokerskie jak sie tego badziewia nie da kręcić  :D

 

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na nową agese i Padnie werdykt do żyda czy nie na chwile obecna strata jaka jest do 9900K i przy tej ceneie 2066 to te ryzeny mozna wrzucic do śmietnika jescze moze im zycie uiratować tylko dobry 3950X a i  moze za tydzien bede miał 3900X to zobacze ale wadzi mi strasznie ten zegar co z tego ze 25% obciążenie ale jest pizda w zachowaniu .

 

1 godzinę temu, tomcug napisał:

A czego się spodziewałeś? 5 GHz na powietrzu? :E

 No to powtarzam pytanie dlaczego płyty maja opcje OC ? czyzby znowuAMD robiło ludzi w chuja ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak piszecie o czym bądź. To ja powiem, że przeszedłem z Win7 na 10 dzisiaj i... w ch... urządzeń mi nagle przybyło w menedżerze urządzeń, nie wiem z jakiej okazji. Wszystko spoko, tylko jedno urządzenie wejściowe USB ma żółty wykrzyknik i nie mam zielonego pojęcia co to takiego. A w tych "ustawieniach" jakie to ma dziesiątka moją mysz DM3 mini wykrywa jako jakieś "BiFou Gaming Mosue" i pisze błąd sterownika. Mysz oczywiście działa.

 

Cud techniki normalnie ten system... A ile dupereli odnośnie prywatności i czego fabryczne programy chcą, ho ho...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomcug napisał:

A mnie wpieniają je**** aktualizacje Battlefield V. Grę aktualizuję na bieżąco, a praktycznie każda łatka to jakieś 20 GB przynajmniej do pobrania. No litości, jakby pacany z EA nie mogły zrobić różnicowo tych poprawek...

CO ty wiesz o zabijaniu apex bfv pubg ww3 fortnite i jeszcze chba 47 innych gier chcesz zagrac zapomnij aktualizacja :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...