Skocz do zawartości

Wydajność zestawu i5 8500 i RTX 2060


Astec

Recommended Posts

Witajcie,
Wydaje mi się, że coś jest nie tak z moim komputerem albo testy wydajności w internecie nie są wiarygodne. W AC Oddysey obserwuje spadki do 60 FPS. I To na najniższych ustawieniach graficznych. (Mój zestaw to i5 8500, RTX 2060, 2x8 GB 2666MHz). Według testów na stronie pcgamer spadki na najniższych ustawieniach wynoszą 82 FPS przy testach procesorów i 80 FPS przy testach grafiki (1070 TI której wydajność odpowiada 2060). Testowałem to w bardzo gęsto zaludnionym miejscu. Nie wiem już co o tym myśleć. Niby jest te 60 klatek, ale niesmak pozostał, bo czytając testy w internecie można spodziewać się czegoś więcej. Posprawdzałem wszystko benchmarkami, wszystko jest aktualne, zero jakichkolwiek błędów i wirusów. Co o tym myślicie? Może wszystko jest ok i nic więcej nie wyciągnę na tym PC-ecie, a testy zawyżają wyniki.Link do testów: https://www.pcgamer.com/performance-guide-what-you-need-for-60fps-in-assassins-creed-odyssey/

Edytowano przez Astec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronach zwykle podawane są średnie klatki na sekundę i minimalne z wykluczeniem kilku procent najniższych wyników. Porównywanie na zasadzie że RTX 2060 jest na poziomie 1070Ti nie ma sensu, ponieważ karty są porównywalne, ale nie takie same. W wysokich detalach mogą być na tym samym poziomie, na niskich ich wyniki w danej grze mogą się znacząco różnić.  W ich teście używali innego ramu: DDR4-3200 CL14, więc wyniki procesora też będą inne.

 

Kolejna rzecz to temperatury podzespołów (gorsze chłodzenie = krótszy i mniejszy boost itd), to czy karta graficzna jest standardowo podkręcona i wiele innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dziarson napisał:

Monitor jaki masz jakie wyniki z jakich benchmarków jakie ustawienia  w grze.?

V sync  wyłaczony ?

 

Na najniższych ustawieniach w benchmarku średnio mam 98 FPS min 59, max 132. Monitor iiyama Black Hawk 75 Hz, ale gram w 60. Synchronizacja włączona, wyłączam ją tylko do testów. Na medium mam średnio 93, min 12, max 126. Gram na najniższych możliwych ustawieniach, bo nie lubię gry poniżej 60 FPS

Edytowano przez Astec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dziarson napisał:

Jak włączysz synchronizacje to bedziesz miał 60 klatek i po temacie syncronizacja stara sie znaleźć najbardziej stabilne klatki w twoim przypadku 60 ..

Zauważyłem, że nie chciało spaść poniżej 60 FPS. Dziękuję za odpowiedź.

Edytowano przez Astec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2019 o 08:06, Astec napisał:

Zauważyłem, że nie chciało spaść poniżej 60 FPS. Dziękuję za odpowiedź.

 

Dobra, wreszcie udało się sprawdzić RDR2 na sześciu wątkach, bo mnie w poprzednim tygodniu robota trochę przygniotła %-) Testowałem na konfiguracji 8700K @ 3,9/3,6 GHz (rdzenie/cache) i przy wyłączonym HT, pamięci ustawione standardowo, czyli dość luźne 2666 CL 15-15-15-35-1T. Przy grafice GTX 1080 Ti, w rozdzielczości Full HD i detalach przeciętnie wysokich (bo część też ultra albo średnie) nie spadało poniżej 60 FPS, grafika przez większość czasu szła na maksa, przeciętnie 80 FPS. Użycie procka najczęściej 60-70%, ale w mieścinach zdarzało się 80-90% i grafika trochę poniżej maksimum (koło 90% obciążenia). Aha, zapomniałbym, API Vulkan i oczywiście najnowsze poprawki gry oraz sterowników, po których animacja jest mega płynna, żadnych mikroprzycięć. Tak czy inaczej, RDR2 jest kolejną grą, w której te sześć wątków, przez znafcuf uśmiercone w grach dawno temu, nie chce jednak umrzeć :E Co do Asasynów, nowe części niestety tak mają i jak chcesz więcej FPS, to musiałbyś już albo mieć kręconego 8600/9600K, albo najlepiej coś dwunastowątkowego. Testy w sieci często są w niezbyt wymagających miejscach i dlatego potem jest zdziwienie, że miało być x FPS, a często jest mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...