Skocz do zawartości

Cała prawda o Crucial BX500


Recommended Posts

Witam. 

Przez długi czas jednym z najbardziej popularnych i najchętniej polecanych dysków był tytułowy Crucial BX500. Jednak wraz z biegiem czasu pojawiało się coraz więcej głosów, że te dyski nie są takie rewelacyjne i jeśli brać Cruciala to tylko serii MX. Niestety nie mam pod ręką tego co pisali niektórzy ale z grubsza chodziło o jakiś podzespół znajdujący się w dysku, przez który jego wydajność miała być niezadowalająca wraz z zapełnianiem nośnika. Przeciwnicy twierdzili, że jeśli ma to być dysk systemowy to wtedy nie ma problemu, ale jeśli chodzi o zastosowania "magazynowe" to ten model odpada. Tutaj rodzi się pytanie, czy ktoś z was wie o czym mówię i słyszał coś takiego? Nie mówię tutaj o zwykłym zwalnianiu dysku wraz z zapełnieniem.

Dobra już wiem  o  czym była mowa. Chodzi o DRAM-less. Krótsza żywotność i niższe prędkości i pomyliłem się...jeśli to ma nie być dysk systemowy. poniżej dorzucam opinie jednego gościa:

,,Tu nie chodzi o zywotnosc a o prosty fakt  ze bez bufferu przy burscie dysk sie zadlawi a jak wiemy Win 10 lubi duzo pisac [...] Chyba ze to nie ma byc dysk systemowy no to mozna brac bo DRAM duzo nie da poza lekkim wzrostem predkosci dla pierwszego GB"

 

Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...