Skocz do zawartości

Sapphire RX5600XT problem.


peciu2007

Recommended Posts

Cześć. Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem karty graficznej Sapphire RX5600XT. Niestety z kartą mam proplem w postaci losowego zawieszania mojego pc podczas gier czy pracy z programami. Zawieszenia nie zdarzają się często. Około raz dziennie. Czy miał ktoś z Was podobny problem? Dodam że wcześniej posiadałem RX 580 i nie było żadnych problemów. Czy podana przypadłość podlega pod reklamację? Poniżej opis zestawu.

CPU: Ryzen 5 2600

MoBo: ASRock ab350m pro4

RAM: Gskill Ripjaws 5 16gb 3200

PSU: Thermaltake Smart se 630.

Proszę Was o sugestie i ewentualną pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

W jakich okolicznościach zawiesza ci się obraz? Podczas obciążenia czy całkowicie w losowych przypadkach?

Spróbuj wgrać starsze sterowniki do karty graficznej. Te radeony często mają problem z różnymi "anomaliami". Często wgranie starszych sterowników poprawia sytuację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii GPU:

 

1. Przy instalacji sterowników używasz DDU czy tak sobie wesoło odinstalowujesz / instalujesz?

2. Podkręcałaś GPU / CPU  ?

3. Masz jakąś kartę na podmiankę lub komputer gdzie możesz wrzucić swojego 5600XT i zobaczyć czy jest okej?

4. Odpal benchamarka i sprawdź temperatury CPU/GPU. Przy okazji popatrz czy trzyma zegary GPU i CPU (czy nie ma throttlingu).

5. Ewentualnie update BIOSu lub reinstalacja Windowsa.

 

Możę to nie wina karty warto sprawdzić czy RAM jest okej -> po za OS odpal program do testu MEM86+ i niech pochodzi.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstalacja Windows zrobiona, update biosu również. W pc nic nie podkręcane. Podmieniłem kartę na gtx 1060 i jest ok. Po wgraniu w10 dalej to samo choć jakby już nie tak często. GPU dziś pojechało na reklamację do X-Kom. Myślę że jest coś z bios bo 2 nigdy nie działał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dziarson napisał:

Tak jest jak sie nie czyta internetów przed kupnem karty , problem dotyczy wszystkich nowych radków .Mam 2070 supoer i wszystko działa

 

Miałeś na myśli wszystkich modeli, a nie wszystkich kart. Tak naprawdę i tak jest dużo lepiej niż na początku, kiedy te karty wychodziły. Niektórzy nadal dziwią się i wyśmiewają,  że nie polecam nowych radeonów. Jednak mam do tego pewne przesłanki, dlaczego właśnie tego nie robić. 

Poza tym nie zawsze można dopłacić do oferty konkurencji. Nowe karty AMD są po prostu bardziej opłacalne i możemy iść w gorszego RTX2070 za tą cenę albo dużo dołożyć do 2070S

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie coś tam podłubali i część problemów naprawili, ale nadal zdarzają się dziwne akcje. Zawsze jest też opcja, że karta się nie dogaduje z płytą główną. Zakładam, że masz najnowszy BIOS wgrany do mobasa, czyli PCIe 4.0 zablokowane, ale to gwarancją sukcesu oczywiście nie jest. Jak masz czas i nerwy, to reklamuj sprzęt i zobacz, co z tego będzie. Najszybciej byłoby po prostu zmienić na NV i najpewniej, bo nie jest powiedziane, że to wina wadliwego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomcug napisał:

Generalnie coś tam podłubali i część problemów naprawili, ale nadal zdarzają się dziwne akcje. 

Pomagałem 4 osobom z problemem tych RX'ów w ciągu ostatnich 3 dni. Ktoś mi kiedyś ( kilka dni temu ) próbował wmówić, że nie ma już żadnych problemów z tymi kartami. Jeśli są jakieś problemy to bardzo rzadko. Jak widać NIE DO KOŃCA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...