Skocz do zawartości

Wirusy ale czy mam się ich bać?


Recommended Posts

Witam. Mam taki problem bo nie znam się na tych wirusach i programach antywirusowych, a wskoczyły mi ostatnio takie powiadomienia w windows defender -> https://photos.app.goo.gl/Adx93yWquvR67KGQ7

W sumie to urodziło się to po tym jak próbowałem pozbyć się (podszywającej pod) stronę bing której nie mogłem i chyba i tak nie usunąłem całkowicie z kompa a jeszcze się nabawiłem tych nowych 😑 tragedia.

Na pewnych stronach pisało aby pozbyć się tych Occamy itd to można zainstalować coś jak malwarebytes 14-dniowe premium usunie wirusy ale nawet ich nie wykrył 😕 a pisali na stronie, że on je usunie.

Próbowałem to w ogóle usunąć w windows defender ale się nic nie działo klikałem usuń i nic te 2 zostały. Wziąłem też przywróć i poszedłem do lokalizacji pliku ale nie ma tam czegoś takiego jak checkgame.exe

Już się boję, że chyba czeka mnie czyszczenie całkowite dysku systemowego i reinstal całego systemu na nowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, EcKo!? napisał:

Pobierz Malwarebytes i przeskanuj wszystko

Pisałem już, że sprawdzałem Malwarebytes ale nic nie wykrył, tzn wykrył wcześniej zanim jeszcze się to Occamy itd pojawiło to próbowałem się pozbyć tego fake binga i coś tam znalazł jakieś 3 pliki dziwne ale chyba nawet nie były do tego binga bo on jak był tak jest dalej. Ogólnie to śmigam na Firefoxie i tam udało mi się jakoś ręcznie usunąć tego fake binga, bo co ustawiałem stronę na google to i tak się otwierał bing. Pogrzebałem trochę w plikach i w ustawieniach firefoxa i pousuwałem wszystko co miało związek z bing i zablokowałem też w firefoxie sam adres bing i jakieś podobne jemu co mi wtedy wyskakiwały. Ale niestety dalej, choć nie używam, jest w Internet explorer bing. Poustawiałem też strony startowe na nowo i co się dało to po blokowałem ale jednej rzeczy w explorer ->zarządzanie dodatkami->dostawcy wyszukiwania jest tam tylko bing i nie da się go nawet usunąć, przycisk usuń jest nieaktywny.

 

I tak w ogóle to jak miałem jeszcze firefoxa zarażonego tym bingiem to bing sam automatycznie podczas uruchamiania systemu włączał firefoxa. Jak już jakoś tam przywróciłem firefoxa do normalnego stanu i myślałem, że się binga pozbyłem to jeszcze czasem się potrafi firefox tak przy starcie systemu uruchomić, czyli tak jakby gdzieś ten wirus binga jeszcze siedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całe szczęście wygląda na to, że nie trafiłeś na trojan kopiący kryptowaluty, ale to nie oznacza, że usunięcie będzie łatwe. Te skurczybyki potrafią się dość solidnie pochować i potem replikować od nowa, jak już się wydaje, że zostały usunięte. Szczerze powiedziawszy format to najpewniejszy i de facto najszybszy sposób na takie paskudztwa i bym go zalecił. Ale jak chcesz się bawić, to napisz i będziemy działać :E

 

Generalnie jeżeli antywirus wciąż działa, to nie jest aż tak źle 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Próbowałeś przeinstalować przeglądarkę? Też miałem kiedyś taki problem i udało się go rozwiązać po prostu reinstalacją. Chociaż nie używam firefoxa, dla mnie tylko chrome albo brave. No i właśnie pytanie czy to komputer prywatny czy firmowy, ważna kwestia. Na prywatnym zawsze można zrobić format dysku o ile nie trzymasz tam bardzo ważnych plików a na firmowym może nie wyglądać to już tak kolorowo. W takim wypadku polecam skonsultować się z jakąś firmą, "a ty ty ty cwaniaczku tak to nie przejdzie" pomoże Ci na pewno 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...