Skocz do zawartości

Zestaw PC Przyszłościowy


Niklas

Recommended Posts

Cześć,

proszę Was forumowiczów o pomoc w złożeniu PC.

Główne zastosowanie to:

  • praca (programowanie aplikacji webowych bazodanowych) - otwartych wiele projektów
  • gry w 1440p (w przyszłości - info niżej)

 

Zestaw chciałbym oprzeć na procesorze AMD Ryzen 3700x lub 3800x. (wydaje mi się, że do ww. zastosowań nie ma sensu kupować 3900 i wyżej). 

Dobra płyta główna x570 - być może będę planował zmianę procesora po premierze ryzenów serii 4000.

Dobry dysk M2 1TB.

Dobre, sprawdzone RAMY 16 lub 32 GB na pewno +3200MHZ.

Karta graficzna - aktualnie planuję kupić coś nisko-półkowego typu RX560 z planowanym rozszerzeniem na rtx serii 3000 (dokładnie 3700 lub 3800 przy zachowaniu aktualnej numeracji) po premierze. 

Dobry, sprawdzony zasilacz z zapasem mocy na ewentualny lepszy procesor(po premierze AMD 4000) i przyszłą kartę. 

Monitor główny - cały czas zastanawiam się nad wyborem pomiędzy IPS, a zakrzywionym VA. Celuję w 27 cali, 1440p, 144hz i do 4ms czas reakcji z freesync, gsync. Zdaję sobie sprawę z różnic matryc, być może ktoś z forumowiczów ma zakrzywiony monitor i odpowie czy rzeczywiście jest lepsza immersja odbieranego obrazu? :)

 

Co do chłodzenia to zależy mi, żeby temperatury były niskie, ale też żeby było w miarę cicho. Prosiłbym o informację nt. różnic pomiędzy chłodzeniem standardowym powietrzem, a chłodzeniem wodnym - odnośnie eksploatacji - które są wydajniejsze itp.

 

Co do samego OC - w tym temacie jestem laikiem i nie za bardzo chciałbym się tym bawić, dlatego chciałbym, żeby domyślnie zestaw był jak najbardziej 'podkręcony'. Ewentualnym OC zainteresowałbym się dopiero, jeżeli zestaw rzeczywiście nie spełniał by moich wymagań. 

 

Z góry dzięki wszystkim za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...