Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy


Recommended Posts

Witam 

 

Chciałbym was prosić o złożenie zestawu komputerowego w cenie od 4 do 4.5 tyś

Zależy mi na fpsach w csgo i innych tego typu gier. Oczywiście jeżeli da się jakoś taniej ale wciąż wydajniej to chętnie przemyślę takie zestawy :)

 

I oczywiście zakup będzie robiony na x-komie :D

Edytowano przez *Mistrzu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dziarson napisał:

Szkoda kasy na fortisa lepiej zostać na oryginale i no puzniej kupić nooctue czy BQ a teraz to zamiast chłodzenia dołożyć tą kasę do https://www.x-kom.pl/p/505621-plyta-glowna-socket-am4-asrock-x570-phantom-gaming-4.html 

Po co ci noctua albo BQ? Zakładam, że masz namyśli NH-D14/15/s albo Bq Dark Rock 4/pro 4.

Nie każdy lubi SPC ale tak samo ja mogę powiedzieć że teraz można kupic 8GB ramu dobrych B-die  i za jakiś czas znów kupić

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie cytuj posta pod postem , po 2 wydasz 150 na chłodzenie które się o 3°C różni od boxowego i dlatego lepiej ta kasę dołożyć do płyty,Znasz lepsze chłodzenie od D14-15 pro4 może wodne uzywke D14 Kupisz za parę piondzy i będzie Pan zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dziarson napisał:

Po pierwsze nie cytuj posta pod postem , po 2 wydasz 150 na chłodzenie które się o 3°C różni od boxowego i dlatego lepiej ta kasę dołożyć do płyty,Znasz lepsze chłodzenie od D14-15 pro4 może wodne uzywke D14 Kupisz za parę piondzy i będzie Pan zadowolony. 

Czy 3 stopnie? No niewiem skoro na stocku pod obciążeniem ten procesor lubi się mocno zagrzać. Wystarczy spojrzeć na testy. Fortis jest wystarczający nawet do OC tego CPU. Ewentualnie Artctic 34 Esport Duo. Przy takich chłodzeniach jakie ty proponujesz spada powoli opłacalność. Owszem będzie sporo ciszej i wgl. Ale skoro OP ma budżet taki jaki ma to jaki jest sens pisać, że za jakiś czas się dołoży. Na grupkach jakoś nikt nie patrzy czy za miesiąc czy dwa ktoś będzie mógł dołożyć jeszcze chłodzenie. Takim sposobem można składać powoli i go ulepszać. W zasadzie jak tak robię jak jakaś kasa wpadnie.  D14/15 to bardzo dobre chłodzenia ale nie zapomnij powiedzieć autorowi, żeby ustawił swoją krzywą wentyaltorów na tym chłodzeniu bo w innym przypadku może być cieplej niż można się spodziewać

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu po co cytujesz posta pod postem. Korzystanie z słabych chłodzeń nic nie daje jaka krzywa poprostu jak kupisz D15 to wiesz ze 4500 to norma ile z tego sprzętu posiadasz posiadałeś że wypowiadasz się testy mnie nie obchodzą bo se je robię sam i widzę jak to wygląda, twoje wypowiedzi we wszystkich tematach wyglądają tak samo nie masz kasy to tego nie kupisz wyobraź sobie że są ludzie których na to stać żeby se kupić lepsze graty, t ok że ciebie nie stać lub żal ci cudzych pieniędzy nie pozwala Ci na to żebyś każdemu polecał bieda hardwere. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty widzisz co ty piszesz? Gość ma konkretny budżet i tego się trzymamy, a nie teksty typu ,,no to za miesiąc jak dozbierasz sobie to wtedy kupisz chłodzenie" Tak samo ja mogę powiedzieć ze wszystkim. Teraz mogę polecić dysk 128GB bo za jakiś czas sobie dokupi większy. Co do chłodzenia to nie bez powodu polecają Fortisa. Masz kasę? Super bardzo mnie to cieszy ale nie wmawiaj innym, że koniecznie tego potrzebują. Akurat krzywa ma znaczenie bo domyślnie płyty mogą ustawiać zbyt niskie obroty przez co tracimy sporo na wydajnośći, wystarczy poczytać trochę zagranicznych postów. To że na twojej płycie jest rewelacja to jedno a to, że na drugiej masz 5-7 stopni więcej to drugie. Poza tym pokaż mi testy gdzie fortis 3 jest 3 stopnie lepszy od stockowego coolera AMD dorzucanego do Ryzena 5 3600

A i pamiętaj że noctua kosztuje blisko 500zł. Już widzę jak autor dokłada poł tysiaka do proca co kosztuje niecałe 850zł. To tak jak do Ryzena 3 brać X570 z wyższej półki

Edytowano przez EcKo!?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ty czytałeś na forum a wyobraź sobie że ja te chłodzenia posiadałem lub posiadam czy ktoś komuś każe dokładać 500zl nie brakuje ledwo 200 co kosztuje fortis do lepszej płyty, box jest całkiem ok jak nie kręcisz, fostis zachowuje się podobnie (wiem bo mam w domu) twoja teoria a moja praktyka to 2rozne rzeczy przewalam tyle sprzętu rocznie że wiem co pisze a robię to już 25 lat.Jak ci się podobają zagraniczne fora to jeszcze poczytaj o postach sponsorowanych. 

To teraz mi wytłumacz dlaczego zwykły ssd zamiast M.2 który kosztuje 50 zł więcej a jest 6x szybszy. 

A jak już znasz się na tym sprzęcie tak fest to wrzuć linka do Cpuz z twoim zestawem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po co do gier NVMe jeśli tego nie ma jak wykorzystać? 

Podesłać zestaw? Od kiedy wydajność PC jest wprost proporcjonalna do posiadanej wiedzy? Widzę, że komuś chyba się kończą argumenty skoro ucieka się do takich tesktów.

Hmm tyle testów pokazuje wydajność Fortisa i wszystkie są mniej więcej zgodne, ale twoje mówią, że jest 3 stopnie lepszy od stockowego dorzucanego do r5 3600. Bardzo zastanawiające...Owszem box wystarczy do niepodkręconego proca. Mimo to lepiej mieć niższe tempeartury żeby był pewien margines. Skąd wiesz, że autor nie ma zamiaru podkręcić swojej jednostki? Wtedy będzie zawód bo chłodzenie nie pozwala gdyż jakiś specjalista na forum powiedział, że do tego procesora wystaczy zwykłe chłodzenie. 

Ja nie mówię, że się nie znasz i nie masz styczności ze sprzętem ale skoro prawie każdy test jest zgodny ze sobą to dlaczego twój nagle niszczy je wszystkie i stawia Fortisa tak nisko. Skoro Fortis jest lepszy od stocka o 3 stopnie a fera od fortisa jest gorsza o te 2-3 stopnie to wychodzi na to, że Fera=stock cooler? W takim razie jakie prawo bytu mają spartany? Jestem ciekawy co myślisz o arctic 34 esports duo. Jeden z najlepszych w tym budżecie i zdecydowanie warto go wymienić ze stock coolera? Czy może jednak nie?

edit. nadal czekam na te testy, że fortis 3 jest lepszy od stock o 3 stopnie. Nie wiem czy kanały Gamers Nexus są legit skoro tak łatwo o "sponsorowane posty itp" może wszyscy żyjemy w bańce

 

@tomcugty tu jesteś adminem...jak to jest z tym fortisem. Testy są jasne i wyraźne ale kolega chyba żyje w bańce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...