Skocz do zawartości

Lato u Waszych procesorów


xXMateoXx320

Recommended Posts

Związku z wysokimi temperaturami pojawia się odwieczne zapytanie czy dbacie o właściwą temperaturę Waszych malutkich ale i jak wielordzeniowych procesorów?

 

Czym chłodzicie tych potworków - chłodzenie wodne czy może powietrzne ? 🤨 

 

 

W tym wątku możecie się pochwalić swoimi zdjęciami/nazwami bestii co chłodzą Waszą jednostkę😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD to może i 115 stopni mieć i będzie dalej stabilne :E Jak testowałem TR 3960X, to celowo przy jednym, mocno wygrzewającym teście dałem mu się rozgrzać dokładnie do 116 stopni i działał bez zająknięcia :hihot: Oczywiście (żeby nie było) nie mówię, że to dobre dla krzemu, ale krótkotrwale nic się przecież nie stanie. Bardziej się o Intelowców obawiam, bo tam jednak Tj. Max wpada i mamy throttling. U mnie 8700K co najwyżej jakaś giereczka lekko spoci i jest z zapasem ok, ale jakbym jakieś pełne obciążenie z AVX odpalił, to w sumie nie wiadomo przy tych temperaturach otoczenia. Ale nie odpalam, więc problemu przecież nie ma %-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2020 o 14:14, tomcug napisał:

AMD to może i 115 stopni mieć i będzie dalej stabilne :E Jak testowałem TR 3960X, to celowo przy jednym, mocno wygrzewającym teście dałem mu się rozgrzać dokładnie do 116 stopni i działał bez zająknięcia :hihot: Oczywiście (żeby nie było) nie mówię, że to dobre dla krzemu, ale krótkotrwale nic się przecież nie stanie. Bardziej się o Intelowców obawiam, bo tam jednak Tj. Max wpada i mamy throttling. U mnie 8700K co najwyżej jakaś giereczka lekko spoci i jest z zapasem ok, ale jakbym jakieś pełne obciążenie z AVX odpalił, to w sumie nie wiadomo przy tych temperaturach otoczenia. Ale nie odpalam, więc problemu przecież nie ma %-)

a czym chłodzisz? Jakiś delidzik wleciał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na niekreconym 9700K Scythe Ninja 5 z Kryonaut i zadowalajaco nawet w ostatnie upaly. 50-60C w grach, ale na skutek upalow w tym tygodniu zwykle bliziutko 60. Jednak leci na dosc leniwej krzywej smigiel - kreca sie wtedy 500-600 rpm, predkosc zmieniaja dopiero po 6 sekundach. Dobre bydle, a jak ktos chce cicho, to lepszej opcji nie ma. Slyszalem go tylko w Real Benchu, wiec polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...