Skocz do zawartości

Wybór ramu


Bezew

Recommended Posts

Witam, 

zastanawiam się nad wyborem ramu do mojego PC. 

Wymagania: 32GB, minimum 3600 mhz.

Wybrałem kilka, ale nie wiem dlaczego pomiędzy hyperx bez RGB i z RGB jest różnica aż 100 zł (co dziwne na korzyść tych z RGB), a także dlaczego g.skill na papierze lepsza od hyperx jest dużo tańsza.

Proszę o wyjaśnianie tych wątpliwości i wybór ramu spośród podanych lub innych jeżeli będzie to dobry wybór. Budżet do 1000 zł ewentualnie trochę więcej

Koszyk: https://www.x-kom.pl/lista/f55hgmyte

 

[edit] podejrzewam, że może chodzić o możliwości OC. Jeśli tak to OC mnie nie interesuje, ewentualnie jakieś drobne np. 3733 mhz albo 3800 mhz (ale tylko ewentualnie jeśli nie będzie to możliwe to jest mi to bez różnicy)

Edytowano przez Bezew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 7.09.2020 o 22:25, Bezew napisał:

No raczej nie drogich i słabych

Jak już pisałem nie zależy mi na żadnym pidkrecaniu. Więc czy najtańsze będą spełniać swoją rolę tak samo jak drogie po włączeniu profilu xmp?

hahah nawet nie napisał ile ma kasy na ty ramy ;) ja tam wole moje blaszaki https://www.amazon.co.uk/G-SKILL-3200MHz-PC4-25600-Channel-2x16GB/dp/B07YPQYSPG

Ps. Ale ceny ich poszybowały w góre lol

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Administrator_ith napisał:

Lol co to w obu przypadkach pamięci robią 4533mhz cl16-16-16-32 przy 1.55va ty piszesz że jedne świetne możliwości oc a drugie przeciętne wtf . Bardziej by pasowało dobra możliwość oc a słabsze odczyt zapis copy itp

lol co to.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dziarson napisał:

@MAniakfps Na górze wykresu masz jakich kości się to dotyczy. 3600cl18 robią 3900cl 19 max wykresy dotyczą poszczególnych kompletów nie jest to jeden komplet 

Screenshot_2021-05-19-15-47-59-026_com.android.chrome.jpg

/aha to bez sensu oceniać cały komplet czyli np. 4 pary pamięci z tego 2 ujowe a dwie spoko hahah lol po co tak robić nie osobno każdą parę nie kumam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...