Skocz do zawartości

Jakie buty preferujecie na co dzień

Recommended Posts

Na wiosnę i lato od siebie polecam trampki za kostkę w stylu Converse. Nie mam firmowych, tylko z innej firmy ale nie narzekam. Odpowiedni ubiór wzbogacony o mieszanie 2 kolorów i można wyglądać naprawdę elegancko.

Na jesień jakieś botki albo sztyblety. Na zimę trapery

Jeśli jednak chcesz jakieś bardziej eleganckie obuwie polecam
derby
brogsy
ewentualni oxfordy
Najłatwiej poszukać ich w sieci.

Dla utrzymania kształtu wygodne są prawidła

Edytowano przez daim

Nie polecam w ciemno absolutnie kupować butów eleganckich. Miałem kiedyś szyte monki - mierzone i właściwie 1.5k w błoto, bo na dłuższą metę ciężko mi się w tym chodziło. Dobre, męskie buty to upierdliwa sprawa, a i niekoniecznie wygodne na co dzień. Zdarte podeszwy, co chwile ogarnianie tego u szewca, pastowanie i inne cyrki. Co do samych typów, to oxfordów, to już w ogóle bym nie polecał jako codziennych - chyba, że codziennie chodzi w koszuli i marynarce. To samo derby, chociaż niby mniej formalne jak oxy. Brogsy do dżinsów i koszuli ujdą i monki też. Ale najlepiej i najwygodniej śmigać w butach sportowych. Może klasy ci to nie doda, ale nogi będą zadowolone. I każdy znajdzie coś dla siebie w morzu najek, adidasów, nju balansów czy pum.

Edytowano przez Kelam

Fanem wspomnianych butow eleganckich nie jestem. Z doswiadczenia moge powiedziec, ze najwazniejsze jest znalezc dobra marke ,,na siebie". Tj. pantofle/polbuty na Ciebie to takie, ktore zakladasz i smigasz w nich bez bolu czy potrzeby rozciagania ich pod swoja stope. Najgorszym co mozesz zrobic, to kupic takie buty za duze. Tyczy sie to kazdej kategorii, ale butow ,,eleganckich" najbardziej.

Sam najczesciej zakladam sneakersy. Poki nie sa to jakies klocki typu DC sa najbardziej uniwersalne - to t-shirta, do polowki, do dresow czy marynarki. Lubie Lacoste, bo oferuja jakosc niespotykana za swoje pieniadze. Maja jednak buty w wiekszosci przepaskudne, ale na kazda kolekcje trafia sie ze dwa imo wrecz pikne modele - kwestia gustu.

Najbardziej lubie chodzic w niedawnym trendzie - butach ,,skarpetach". Wala mnie trendy, ale ten dal nam najwygodniejsze buty ever. Mam takich dwie pary i popylam w nich tak czesto, jak tylko stylowa i okolicznosci pozwalaja. Futurystyczny klimat, ale jak umiesz cos takiego ubrac, to bedziesz kosil te masy w imo pokracznych New Balance'ach:

32731.jpg

35096.jpg

Rzadko mi pasuje do stylowy, ale czasem w takich madafakach popylam w zime:

35109.jpg

Ogolem do casualu/streetwearu polecam miec mase butow czarnych, szarych i granatowych w roznych odcieniach. Biale i brazowe warto miec, jak ktos nosi inne kolorki niz czarny, szary i granatowy - ja kolorkow nie lubie i zwykle trzymam sie barw Interu Mediolan :D

U mnie prosto

ile się da - sandały (od +15*C)

zima - Magnum Cobra 8.0 (bez znaczenia śnieg / bez)

reszta - wygodne skórzane pantofle (z naciskiem na wygodne)

grota - tylko japonki (między palcami trok a nie tworzywo)

...z zasady kimam bez obuwia %-)

• 5 months later...

Mam kilka par butów ale zwykle nosze

buty sportowe do biegania

trekkingi na wycieczki ( lubie czuć się wygodniej)

wiosna i latem mokasyny

latem w bardzo gorące dni klapki, podobnie na wakacjach

Ogolnie mam również zwylke spory problem z kupowaniem obuwia z uwagi na to, ze mam sporą stope oraz wiele butów na mnie nie pasuje.  Kupowałem ostatnio tutaj https://www.butyxl.pl

Edytowano przez bkac
  • 2 months later...