Skocz do zawartości

Pamięć GoodRam IRDM PRO 16GB DDR4 3600 CL17-19-19


Karro

Recommended Posts

4 godziny temu, tomcug napisał:

Ale on się pytał o dual ranka, nie dual channel. Będzie dual rank ten moduł,

 

Zadałem pytanie sprzedawca na allegro i jeden pisze ze single drugi ze dual

4 godziny temu, tomcug napisał:

na hynixach cjr najpewniej.

 

Co wyżej ?Hynix cjr czy micron e-die?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawa dyskusja, w necie znalazlem info o to, że przy niektórych chipsetach/płytach głównych można obsadzić cztery sloty pamięci
pamięciami jednostronnymi (SS), a pamięciami dwustronnymi (DS) nie da się tego zrobić.

 

Patrząc na manuala mojego MOBO jest nawet wspomniane o tym :D

 

"Jednostronne są uważane na stabilniejsze"

 

ciekawy art znalazłem też tu choć chyba już nieaktualny https://www.oempcworld.com/support/singlevsdualram.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-3000-best-memory-timings,6310-2.html

 

powyżej ciekawy test w linku ...

 

A dual-channel motherboard with two ranks of memory per channel will have four ranks of memory. The problem for current buyers who want their 16GB to be spread across four ranks is that the 4Gb integrated circuits (ICs) that made up those 16GB quad-rank kits are no longer available. Most of today’s DRAM ICs have eight gigabits capacity, so that an eight-chip rank has 8GB capacity and four of those have 32GB capacity.

 

Wnioski pod koniec:


Going from two ranks to four ranks of memory is by far the best way to improve performance in memory-bottlenecked applications. At current memory density, that usually means having at least 32GB (even if you don’t think you’ll use that much capacity).

 

 

Edytowano przez Kristoff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karro napisał:

Płytka drukowana musi być odpowiednia nie tylko dwustronne kości

 

W praktyce w pamięciach konsumenckich dwustronnie umieszczone kości = zawsze dual rank. Te goodramy na 100% dual rank.

 

1 godzinę temu, Karro napisał:

Czy 2 kosci DR są tym samym co 4 kości SR jeśli chodzi o wydajność ?

 

De facto tak, wydajnościowo to ten sam poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mam pomysła by stworzyć wątek nt ramu DDR4 - od informacji dla zielonego do informacji dot overclockingu :E - tylko w sumie moja wiedza jest lekko ograniczona do lekkich zabaw z napieciami i pierwszo.timin.; co wy na to by wspólnie ogarnąć cały wątek który będzie zwyklym poradnikiem (pisanie dla uzyt. bedzie zablokowane) chyba ze któryś z redaktorów obczaił już taki artykuł ale wątpie bo nie widziałem nic na głownej %-) 

 

edit1 załozenie będzie ze to bedzie wspaniale wygladać, a jak bedzie w realu... D:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice miedzy single a dual rankiem sa spore.Ciezko to przeliczyć na mhz ale w batmanie mam 20-30 fps wiecej od 130 oraz dużo stabliniejszy

Mam obecnie 2x 16 Gb.Ktoś robił testy czy wydajność nie spada po przekroczeniu 16 GB ram ?

Edytowano przez Karro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...