Skocz do zawartości

Kącik muzyczny - czyli co nam w duszy gra


SMX

Recommended Posts

20 godzin temu, michi93 napisał:

Tak z ciekawości MJ na czym słuchasz słuchawki/kolumny etc. ?

 

Jeszcze całkiem niedawno na CAL'ach z przerobionym kabelkiem ale teraz zupełnie standardowo USB - DAC - wzmak - kolumny. W sumie to tymczasowo bo bym chciał wymienić to i owo ale jak zwykle brak kasiwa mnie blokuje.

 

Jak zaczynałem swoją edukację muzyczną to grałem na mono z jakiegoś starego pudła i strasznie się jarałem %-)

 

...niestety przy mojej skali zainteresowań czasami jest trudno dobrać sprzęt i muszę chodzić na kompromisy :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 9.10.2020 o 22:31, michi93 napisał:

coś konkretnego na oku na wymianę czy temat rozwojowy :D ?

Niestety temat bolesny z różnych powodów, po pierwsze odtwarzacz CD / wzmak / kolumny wybierane na dużym kompromisie, po drugie brzmienie bardzo na Japońską modłę co nie do końca mi odpowiada. Ostatnia kwestia to funkcjonalność i parametry nieco niższe niż bym sobie tego życzył, co prawda mam już na oku zamienniki ale aż tyle to bym nie chciał wydać.

 

kolumny - Klipsch RP-600M (oferta Heco jest dużo lepsza w rozpiętości przenoszonych częstotliwości lecz okupiona niską efektywnością)

 

CD / wzmak Marantz 6006 (brak wsparcia DSD a max DAC to 24/192, dość często mam pliki 32/192 (WAV) więc buba, no i to typowo Japońskie podejście do brzmienia) 

 

...nie uśmiecha mi się zakup osobnego DSD bo to 1000 + 

Edytowano przez MJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że to LadyPank :hihot:

 

W tej chwili słucham Sadao Watanabe ale polecę coś innego, otóż Chihiro Yamanaka, fajny lekki jazz i miła niespodzianka na każdej płycie (zawsze śmiechu kupa jak wtrąca coś klasycznego ale w jazzowym wydaniu). Ostatnia jak do tej pory płyta Rosa jest bardzo fajna i warta przesłuchania :szatanek:

Edytowano przez MJ
jedna literka wiele zmienia :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2020 o 20:56, xXMateoXx320 napisał:

:clap: fajna nuta

 

hop

 

...takie to ostatnio w kręgu moich zainteresowań, najważniejsze żeby zejście oscylowało w granicach 20Hz - 35Hz, kobitce wybrałem nauszniki to teraz muszę je wygrzewać :szatanek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...