Skocz do zawartości

AOC CU34G2X Curved, a działanie złącza DisplayPort


Gość Michał

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Wczorajszego dnia otrzymałem z xkomu monitor AOC CU34G2X Curved.

Mój problem jest taki, że moja karta graficzna nie przesyła obrazu do monitora poprzez kabel DisplayPort ani dla pierwszego gniazda ani do drugiego.

Przez złącze HDMI wszystko działa poprawnie, jednakże interesuje mnie odświeżanie 144Hz, a nie tylko 100Hz. Posiadam kartę MSI GeForce GTX 1050 TI GAMING X. 

Kabel HDMI i kabel Displayport, który testowałem były dołączone przez producenta monitora do zestawu razem z monitorem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie Ekranu > Ekran > Zaawansowane ustawienia wyświetlacza > Wyświetl właściwości karty dla wyświetlacza > Monitor > Ustawienia Monitora : Częstotliwość odświeżania ekranu 60Hz-144Hz

 

Najłatwiej znaleźć w Menadżerze Ustawień > Monitor > Ustawienia Monitora : Częstotliwość odświeżania ekranu

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawić częstotliwość odświeżania nie mam z tym problemu. Tylko problem występuje taki, że na złączu HDMI obraz działa. A gdy podłączę kable DisplayPort do monitora i potem do karty graficznej, ustawię na monitorze źródło obrazu poprzez DisplayPort to sygnału już nie ma. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPU 1050Ti ma DisplayPort (Version 1.4) / HDMI 2.0b / DL-DVI-D czyli możesz nawet 240Hz tylko że monitor ma 144Hz [zależności od rozdziałki ekranu?! Tym większa rozdziałka tym gorzej dla odświeżania]

 

Tego wiem że mogą być problemy z kablami Displayport 1.0/1.1/1.2/1.3/1.4 i tak samo może być z Hdmi 1.0/1.1/1.2/1.3/#/2.0a/2.0b . Powinieneś mieć kable Dp1.4 albo Hdmi 2.0a/b . Jeśli używać rozdziałki HD to starsze Generacje Dp/Hdmi wystarczą ale FHD/4K to już trzeba mieć nowsze Generacje Dp/Hdmi .

 

17 minut temu, Gość Michał napisał:

Używam kabla HDMI, który jest dołączony razem z monitorem. Nigdzie na pudełku, w instrukcji nie znalazłem informacji o tym, której to jest wersji kabel. 

Nawet na stronie producenta jest tylko napisane, jak długi jest kabel dołączony do zestawu, ale której wersji jest kabel to już nie ma.

oc.com/pl/gaming-monitors/cu34g2x-bk

Powinien być Kable wyższej Generacji z pudełka AOC ale tego ci nie powiem .

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kabla HDMI, który jest dołączony razem z monitorem. Nigdzie na pudełku, w instrukcji nie znalazłem informacji o tym, której to jest wersji kabel. 

Nawet na stronie producenta jest tylko napisane, jak długi jest kabel dołączony do zestawu, ale której wersji jest kabel to już nie ma.

https://eu.aoc.com/pl/gaming-monitors/cu34g2x-bk/support

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.7e7688ae4d2138208c8a2242b96493d8.png

 

 

 

Czy moge cie zapytać ile pinowy jest przewód DP? 19 czy 20?

Jeśli po której stronie jest 20pinów to nie podlaczej tego do GPU ponieważ bedzie probowało ustawić napiecie 3.3 ... https://monitorinsider.com/displayport/dp_pin20_controversy.html

 

Gdyby "rozkręcić" przewód DP w/w pin o numerze 20 ? Wydaje mi się, że problem powinien zniknąć, skoro on go powoduje.
Przewód jest na zatrzaskach. Rozbierz, odłącz pin numer 20 według schematu:

DisplayPort_Connector.svg

 

Jak nie chcesz się tym bawić myśląc ze masz 2 lewe ręce to weś zamów od uniteka - oni pewnie mają 19pinowe ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obu stron kabel ma 20 pinów.

Pytałem się u producenta AOC, jaką wersję kabla HDMI dają razem z monitorem. Wczorajszego dnia zmieniłem rozdziałkę na 1080p by móc zobaczyć, ile będę mógł ustawić odświeżania po zmianie rozdziałki, okazało się, że tylko 120Hz na Full HD.

Czyli co kabel HDMI jest w wersji 1.4? Potrzebuję minimum 2.0 by móc mieć na rozdziałce WQHD wersji 2.0 HDMI? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo po chamsku traktowali klientów że AOC wsadzili zwykłe kable Hdmi chyba coś oszczędzają na Kablu z magazynu . Tak jak Dan Mateo mówi/pisze że możesz kupisz kable Hdmi 2.1 ale wystarczy ver2.0 tańszy marki "Digitus" albo markowy Chiński "Baseus"

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kabel HDMI 2.1 i na początku następnego tygodnia go otrzymam. 

A tak jeszcze spytam, jaki kabel DP 19 pin byłby najlepszy o długości 1.8metra?

Dziękuję za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dnia dzisiejszego kabel HDMI 2.1 z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-hdmi-profesjonal-opticum-1-8m-uhd-8k-10151782433?snapshot=MjAyMS0wMi0xNFQxMjozMTo1MC4zNTZaO2J1eWVyOzZmNDcyZDZjMTM3N2I5ZjA3ZTk1NDI2ZGZlZWYxNGM1ZjFjZmU5YjAzOTYzNTJkZmZkYTY4MGMxNDEyYzU0NWQ%3D

jednakże nadal posiadam maksymalne odświeżanie na poziomie 100Hz przy rozdzielczości 3440x1440. Na FullHD mam tylko 120Hz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...