Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zdecydowanie olejek CBD. Sam stosuje olejek 10% na lepszy sen i pomaga bardzo. Wiadomo trzeba brac systematycznie bo nie zadziala po jednej kropelce  No i trzeba znalezc dobry olejek full spectrum.

No i drugi naturalny środek to Ashwagandha. Ułatwia zasypianie i koi nerwy.

Nie wiem również czy przeglądasz informacje na telefonie, ale polecam tego nie robić przed snem bo na wydzielanie się melatoniny bardzo źle wpływa niebieskie swiatło z telefonu. 

Edytowano przez daim
  • 4 weeks later...

Od lutego łykam sobie zwykłe zma/zmb na noc - z pół h max przed snem. Magnez, cynk + b6. Nie działa to nasennie, ale na 100% spokojniej mi się śpi, zwłaszcza po dniu treningowym, gdy czasami gorzej ze spaniem. Normalnie po +-7h snu jestem jeszcze zmulony, po zma wyraźnie mniej. Ashwagandhy nie polecam. Przysłali mi darmowe próbki w zeszłym roku do zamówienia - dwa razy łyknąłem i dwa razy miałem takie po*ebane sny, że szok:E. Jest o tym coś w necie.

• 4 weeks later...
  • 1 month later...

Lekka relaksująca aktywność fizyczna przed snem (z mojej strony polecam jogę, zwłaszcza z Agatą z Poczuj się lepiej, jest na youtube), jak ktoś pisał - odstawienie ekranów. Na mnie dobrze działają też zioła i miód. Z ziół świetnie spisuje się na przykład werbena i suszona lawenda. Bardzo dobry jest również chmiel, ale dosyć obrzydliwy. </3 Z miodów najlepiej mi się spisał miód lawendowy (polecam miody Pasieka z pasją, bo mają w ofercie miody nierozgrzewane, co oznacza, że zachowują większość wartości odżywczych <3). Jeśli problemem jest wyregulowanie rytmu dobowego, na pół godziny przed snem możesz spróbować melatoninę. No i na koniec polecam też profil Pani od snu na ig. :D