Skocz do zawartości

Głośny wentylator karty graficznej, oraz napis na monitorze no input signal.


Recommended Posts

Witam, postanowiłem wyczyścić swój komputer ponieważ podczas grania w gry strasznie głośno chodził, po dokładnym wyczyszczeniu, jakby ktoś pytał tak rozkręcałem cooler czyściłem wszystkie wentylatory pedzelkami, skladam komputer nie dosyć ze karta chodzi strasznie głośno (wentylator) działa ona jakby była pod jakimś obciążeniem podkreślam że przed rozebraniem komputera nie było czegoś takiego, do tego na monitorze pojawia się napis (no input signal) i po 5 6 sekundach monitor going to sleep, sprawdzałem kable wszystko porządnie podpialem resetowałem bios po przez wyjęcia bateryjki na płycie, wyczyściłem sloty na ram i kartę myślałem że jakiś kurz mógł się dostać, lecz nic nie pomogło próbowałem jeszcze podpiąć pod integre lecz też nic, nie wiem co mam robić, miał ktoś kiedyś podobna sytuację? Z góry dzięki za każdą pomoc, pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upewnij się, że prawidłowo włożyłeś kartę graficzną (że blokada na pewno zaskoczyła)

upewnij się też, że wszystkie piny ze złącza zasilania karty są dociśnięte (często widać, jak się popatrzy pod kątem, czy nie ma przerwy).

upewnij się, że karta jest 'równo' włożona - często backplate karty blokuje się przy wkładaniu do obudowy (piszę na wszelki wypadek, ale wątpię żeby to było to, bo wtedy nie przykręcił byś grafy do obudowy).

odpinałeś inne kable od płyty głównej?

bo problem, który opisujesz pojawia się zwykle jeśli albo zasilanie procesora nie jest podłączone, albo w przypadku braku odpowiedniego zasilania karty graficznej.

 

jeszcze ciekawostka - jeśli w karcie graficznej zostanie zatrzymany jeden z wiatraków, to w jeśli przejdzie ona na wysokie obroty, to już z nich nie zejdzie - drugi będzie się cały czas kręcił na max (tyle, że w tym przypadku komp by wystartował).

 

co możesz jeszcze sprawdzić?
czasami mobo mają wyświetlacz lub diody wskazujące etap bootowania - można z niego wyczytać, co jest przyczyną problemu.

jeśli nie masz tego, to załatw beeper i podłącz do płyty głównej - stara metoda, ale działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...