Skocz do zawartości

Bardzo wysokie zużycie energii


Adamm

Recommended Posts

Cześć,

Mam następujący problem. Nie używałem komputera od pół roku, po uruchomieniu gry World of Tanks za pierwszym razem wszystko było w porządku, później przeniosłem komputer na parapet (temperatura otoczenia taka sama) i w tej grze jak i w Warzone obroty AIO skaczą mi z 800 RPM do 2000 RPM. Wcześniej (pół roku temu) podczas gry w ww. tytuły obroty wentylatorów utrzymywały się w granicach 800-1000 RPM.

 

W menadżerze zadań wyświetlają się poniższe dane i pokazuje "bardzo wysokie" zużycie energii.

 

Podzespoły:
Aorus Master Z490
I9-10900K (bez OC)
RTX Aorus Master 3080 (bez OC)
G.SKILL TriendZ 32GB (OC)

obraz_2021-08-05_205401.png

Edytowano przez Adamm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer był cały czas przykryty. Żadnego kurzu nie ma. W innych grach typu LoL (tak wiem, mniej obciążająca ale pół roku temu Warzone czy WoT nie były żadnym wyzwaniem) RPM są poniżej 1000 i nie ma tak wysokiego zużycia. Tak jak pisałem, pół roku temu taka sytuacja nie miała miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że potrzeba więcej informacji i najlepiej jakbyś wkleił zrzut ekranu z aplikacji HWINFO, z Sensorów.

https://www.hwinfo.com/download/

 

Rozumiem, że temperatury skaczą również?

 

RTX3080 pobiera około 350 Watów podczas grania, ten procek też pewnie koło 300 Watów...

Jaki masz zasilacz?

 

Ps. Stawiasz komputer na parapecie? Jesteś widzę niezły kamikaze... :D

 

 

Edytowano przez PsyhoMir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomcug napisał:

10900K bez OC nie może przekroczyć 125 W podczas długotrwałego obciążenia, chyba że ze zdjętymi limitami. Ale nawet wtedy w grach nie będzie typowo przekraczać tej wartości :P

W internetach piszą, że podczas testów obciążeniowych bez OC dobija do 300W a ta gra podobno mocno obciąża CPU...

 

Cytat

Modern Warfare is a game that is pretty intensive on the CPU. To avoid CPU spikes, you need to change the game's priority to normal instead of high by default.

 

Może zmienić priorytet gry na Normalny jak piszą...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PsyhoMir napisał:

W internetach piszą, że podczas testów obciążeniowych bez OC dobija do 300W a ta gra podobno mocno obciąża CPU...

 

Core i9-10900K może 125 W przekraczać tylko przez okres zwany Tau, standardowo 28 sekund. A nawet wtedy jego pobór nie może przekroczyć 250 W. Testy obciążeniowe w aplikacjach nie mają przełożenia na gry i Comet Lake, nawet dziesięciordzeniowy, tyle w grach po prostu nie żre.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Panowie, dopiero wróciłem do domu więc screeny z programów wrzucę wieczorem.

 

Karta pracuje w temperaturze 40-50 stopni. Temperatura wzrasta głównie przez pracę AIO. 

 

Zasilacz to Corsair RMx 850W 80 Plus Gold

 

PS. Parapet jest trochę jak taras więc nie ma bata żeby spadł 😅

 

Edit. Bardziej chciałbym poznać przyczynę takiej pracy procesora w tych grach bo wcześniej jak w nie grałem nawet pp kilka godzin to miałem średnio 900RPM na AIO.

Edytowano przez Adamm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...