Skocz do zawartości

Format i reinstalacja Visty bez napędu DVD


elogawron

Recommended Posts

Witam,

mam problem potrzebuję sformatować laptopa i zainstalować tam Windowsa Vistę. Problem jest następujący: mam płytę z systemem operacyjnym, ale w laptopie nie działa mi napęd DVD.

Próbowałem już instalować przez dysk wymienny i pendrive'a skonfigurowanych za pomocą Diskpart lub UltraISO, a także z oryginalnej płyty przez napęd DVD na USB - nic nie podziałało :C

Jakieś pomysły, sugestie, rozwiązania...? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Jak próbowałeś to zrobić przez usb i jakiego masz laptopa?

Bo aktualnie nie wiemy nic. Jeśli podpiąłeś pendrive do portu USB i uruchomiłeś laptopa to powiem ci, że tak to nie działa. ;) Najpierw trzeba wybrać ją z listy bootowalnych dysków. Oczywiście no offense i jeśli tak zrobiłeś to po prostu to napisz. 

Pozdrawiam,

(Przyszła) Księżniczka, JTN5M. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem i właśnie nie jadę :/

Przy zewnętrznym napędzie lub dysku skonfigurowanym za pomocą UltraISO  włącza ładuje się "Windows is loading files" i przechodzi do okienka "X:\windows\system32\cmd.exe - startnet.cmd", w którym z "ODD Drive E:" jest ok, ale już "medium in drive E:" ładuje się w nieskończoność. Próbowałem to na innym komputerze i na różnych nośnikach (dysk przenośny, pendrive) i jest tak samo. 

Za pomocą Diskpart w ogóle nie udało mi się skonfigurować dysku.

Słyszałem, że istnieje jakiś sposób na format przy użyciu jakiegoś wbudowanego dysku ratunkowego, ale nie do końca zrozumiałem o co chodzi.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...