Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

mam problem potrzebuję sformatować laptopa i zainstalować tam Windowsa Vistę. Problem jest następujący: mam płytę z systemem operacyjnym, ale w laptopie nie działa mi napęd DVD.

Próbowałem już instalować przez dysk wymienny i pendrive'a skonfigurowanych za pomocą Diskpart lub UltraISO, a także z oryginalnej płyty przez napęd DVD na USB - nic nie podziałało :C

Jakieś pomysły, sugestie, rozwiązania...? :D

Witaj, 

Jak próbowałeś to zrobić przez usb i jakiego masz laptopa?

Bo aktualnie nie wiemy nic. Jeśli podpiąłeś pendrive do portu USB i uruchomiłeś laptopa to powiem ci, że tak to nie działa. ;) Najpierw trzeba wybrać ją z listy bootowalnych dysków. Oczywiście no offense i jeśli tak zrobiłeś to po prostu to napisz. 

Pozdrawiam,

(Przyszła) Księżniczka, JTN5M. 

Wybrałem i właśnie nie jadę :/

Przy zewnętrznym napędzie lub dysku skonfigurowanym za pomocą UltraISO  włącza ładuje się "Windows is loading files" i przechodzi do okienka "X:\windows\system32\cmd.exe - startnet.cmd", w którym z "ODD Drive E:" jest ok, ale już "medium in drive E:" ładuje się w nieskończoność. Próbowałem to na innym komputerze i na różnych nośnikach (dysk przenośny, pendrive) i jest tak samo. 

Za pomocą Diskpart w ogóle nie udało mi się skonfigurować dysku.

Słyszałem, że istnieje jakiś sposób na format przy użyciu jakiegoś wbudowanego dysku ratunkowego, ale nie do końca zrozumiałem o co chodzi.  

• 3 weeks later...