Skocz do zawartości

Komputer do 4k z zintegrowaną kart graficzną.


szymonako

Recommended Posts

Czyli rozumiem, że na razie chcesz śmigać na integrze, a potem jak się uda kupić GPU w rozsądnej cenie, to wtedy przejść na dedykowane? Jeśli tak, to nie ma sensu się pakować w APU, ale gdybyś chciał jednak pograć w międzyczasie w coś nowszego, to można rozważyć Ryzena 5600G. Tylko trzeba pamiętać, że sama część procesorowa jest wolniejsza niż w 11600K. Zatem zdecyduj, w jaką opcję chcesz iść i do 4k spokojnie dobierzemy co trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, nie zamierzam grać w nic wymagającego i nowego, jak już to CS GO lub league of legends sporadycznie ze znajomymi co jakiś czas. Kartę graficzną bym dokładał jeśli sam procesor nie dawałby rady w "weekendowym graniu". Głównie zależy mi na płynności pracy, żeby komputer szybko ładował i się zbytnio nie przegrzewał. Myślałem właśnie na 11600k i 32gb ramu. Niestety moja wiedza nie jest duża, a rzekłbym nawet, że mała więc piszę tu aby jakaś miła dusza pokazała jakie części do zestawu na dłuższy czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymonako  https://www.x-kom.pl/lista/edwku3xml troche ci to poprawiełem  samsung 980 nie posiada ramu , płyta głowna w wersji V2 to jest nowsza typologia pamieci .

Ram 4000Mhz ponieważ 5600G spokojnie robi FCLK 2500MHz a jezeli to ustawisz 1-1-1 to dostaniesz sporego boosta za darmo(nie jest to jakas wielka wiedza zeby to ustawic a różnice w booscie sa spore)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dziarson napisał:

Ram 4000Mhz ponieważ 5600G spokojnie robi FCLK 2500MHz a jezeli to ustawisz 1-1-1 to dostaniesz sporego boosta za darmo(nie jest to jakas wielka wiedza zeby to ustawic a różnice w booscie sa spore)

 

Te G.Skille będą na Hynixach DJR, w sumie dobre pod wysoki zegar i timingi w kosmos :E Ja bym jednak zostawił Cruciale, też zrobią 4000+ i przy lepszych timingach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...